Jak nacvičit výslovnost písmena L?

hojda
19. lis 2013

Milé maminky,

ráda bych znala nějaké triky pro nacvičování správné výslovnosti písmena L? A ještě jedna podotázka: Když chodíte na logopedii , zda platíte poplatek 30,-? Naše paní doktorka ho vybírá???

Děkuji

pettule
19. lis 2013

Já platila pouze 1x a pak už nikdy poplatek nechtěla, tak nevím 😀 Jinak fintu žádnou nevím. Taky jsme měli problémy s L. Kontrolovala jsem, aby správně pokládal jazýček, kam se při L má. Naštěstí L uměl za chviličku 🙂.

betelgeuzz
19. lis 2013

My začínaly s motorikou jazyka, tady je pár cviků https://www.modrykonik.cz/blog/sisstin/album/lo..., s kterýma jsem začla, pak nám logopedka ještě nějaké přidala. Jak se rozpohyboval jazyk, tak se začalo objevovat i L. Do ambulance jsme nechodily, ale měla jsem za to, že za děti se poplatek neplatí.

frantiska85
19. lis 2013

To je zvláštní, že vybírá poplatek. Logoped není lékař.

alpakovo
19. lis 2013

zkušenost s L nemám, nás trápí typcké R a Ř... Ale poplatek mne zaráží, děti do 18-ti let snad péči neplatí, nebo se pletu?

veryk
19. lis 2013

ahoj, obvykle deti neumi L a soucasne i R a Ř. s hlaskou L se pochopitelne zacina, je jednodussi nez ty dalsi dve. pokud chodis na logopedii, tak by ti cviky mela dat. lekari to nejsou, ale peci jim hradi pojistovny, tak proto poplatek, my platime 30kc vzdy na kvartal - chodili jsme v praze i brne ke klinicke logopedce a u obou to bylo stejne. jinak samoplatci tj bez doporuceni od pediatra by platili hodinovou sazbu a ta je pekne tucna. pokud chces, mohu ti naskenovat ty papiry jak a kam ohybat jazyk pro L a poslat na mail, kdyztak mi ho napis.

pamal
19. lis 2013

30 Kč za každou návštěvu také platíme. V naší logopedii se jedná o poplatek za pomůcky. Hláska "l" potřebuje silný jazyk, proto my máme cvičit posilování jazyka pomocí špachtličky (nebo dřívka od nanuku).

speedygon
19. lis 2013

Nás taky čeká logo a poplatek se platí, co jsem četla. Argumentují tím, že sice děti osvobozené jsou u lékaře, ale oni lékaři nejsou(nebo tak nějak)...až tam půjdeme, přečtu a písnu sem přesné znění....

adusmamus
20. lis 2013

maly se ucil na L basnicku-logopedickou: Naše malá Kamila, bavila se bavila, dělala mydlinky a znich byly bublinky 🙂

sheeni123
20. lis 2013

My cvičíme doma na doporučení učitelky v Mš. Dcerka olizuje patro za horními zuby (klidně jí tam máznu nutelu a hned je celá divá do cvičení). Cvičíme správné postavení jazyka za zuby u zrcadla. Musí mít otevřenou pusu, jazyk za zuby (zuby musí být vidět) a usmívat se. Pak jsme cvičili lololo, lalala, teď už říkáme i slova a taky věty,kde je slovo na l. A taky blblbl čertíka a jazyk dávat nahoru...už nevím.

S poplatkem netuším vůbec.

ludva
20. lis 2013

Haló, haló, bílý balón létá u topolu, malá Ola, na něj volá, poleď honem dolů 😀 😀 😀

megy
20. lis 2013

my L učíme - vyplazováním jazyka - jako čertík, potom říkáním blé, a haloo, v našem věku moc neumíme mluvit 😅

antarres
20. lis 2013

malá chodí k logopedce do školky, logopedka tam dochází, cvičli jsme zatím L na slova - sůl, důl, ůl, půl, kůl, hůl, to L musí vyslovit tak, že jakyk zarazí o horní zuby, teď již máme další řadu slov, kde je L uprostřed slova - hoLka, vdoLek, půLka....zatím jí to jde a dostává samé hvězdičky do notýsku 🙂)

onevma
25. bře 2016

Dobrý večer, mám problém s výslovností mého 4-letého syna a to na písmenko "K", znáte nějaké pomůcky s výslovností tohoto písmene? Musím ještě podotknout, že od 2,5let čistě vyslovuje písmeno "R", u staršího kluka bylo "R" největším oříškem, ale s tím se rychle vypořádal. Holky už nevím kde se mám zeptat... 😖

lenkalenulka
25. bře 2016

Jsem z ostravy a neplatime nic..