Jak naučím dítě chodit kakat na záchod nebo nočník?

anag
3. zář 2012

Ahoj holky, prosím Vás malej bude mít v prosinci tři roky. Mám s ním problém,že nechce chodit kakat na nočník nebo záchod. Vždycky se pokaká do slipů. Už jsem se snažila mu to vysvětlovat a nějak se mi to nedaří. .... 😅 😅 😅

pani_haf
3. zář 2012

@anag co takhle nějaká odměna? Náš Honzuš taky ze začátku kakal do slipů, ale jednou se šel vyčůrat, zatlačil a byl bobek a od té doby je to ok 🙂. Nebojí se toho?

andy82
3. zář 2012

@anag my jsme na tom úplně stejně, odměnu on nepochopí, on ještě nechápe, že má něco udělat a něco dostane,

anag
autor
3. zář 2012

@andy82
@pani_haf Holky díky. No já z toho jsem pomalu na nervy. Ve čtvrtek jde prvně do školky, tak jsem zvědavá jak to dopadne. On naštěstí docela chápe jen je asi zhnilej nebo já fakt nevím. Ani mluvit nám nechce ..... 😅 😅

coxa
3. zář 2012

Ahoj, my s tím bojovali i u staršího i mladšího, prý to snad mají v rodině, už od dědečka manžela, že jakmile měli dělat bobek někde na nočníku nebo snad pod dozorem tak nic, ale zalézt do rohu, za křoví, za gauč a bylo to hned. U staršího pomohlo to, že se v létě na zahradě dvakrát pokakal nahatý a bylo mu vysloveně nepříjemné, že byl špinavý a od té doby už si říkal. Ale předtím jsme zkoušeli všechno možné včetně odměn, slibovali hory doly a nic. Prostě k tomu musel nějak dozrát sám. U mladšího jsme v té samé fázi, prostě vždycky do kalhot a někde sám, u něj jsme na žádný fígl ještě nepřišli (a starší už v jeho věku dávno věděl), tak doufám, že k tomu brzo taky nějak dozraje.

detina
3. zář 2012

ahoj anag, tak to jsme na tom stejně. V prosinci nám budou 3 a bobek řekne až když je v kalhotech....No každopádně půjde na těch 5 dnů v měsíci a bud a nebo. Třeba to tam bude bez problémů,,,,,Ze mě si nic nedělá, tak když ho pokárá učitelka, třeba....

andy82
4. zář 2012

@anag můj syn právě taky nemluví, takže je celkově učení na nočník mnohem těžší, teprve v srpnu jsem ho naučila čůrat venku

anag
autor
4. zář 2012

@andy82 Ahoj,tak to jsme na tom tedy uplně stejně. Snad se to všechno brzy pohne k lepšímu.....

stoupicka9
4. zář 2012

@anag Ahoj, my to vyřešili tak ve 2letech a to tím, že jsme ho posazovali na záchod a když se vykakal nebo vyčůral tak mohl spláchnout a to se mu strašně líbili, že může koukat jak tam teče ta voda a dělá se pěna jako když se koupe.Je pravda, že to bylo trošku náročnější co se týče zbytečné vody,ale holt se musí něco obětovat 😉 Třeba vám to taky pomůže 🙂 hodně štěstí a neboj jednou se to stejně musí naučit 😉

lucyda
4. zář 2012

Ahojky to je presne tema pro me ,nase mala bude mit za necely mesic 3 roky.....do nocniku zacla curat presne pred rokem ....bez pleny venku byla od jara ...ale na noc stale plenu nosi ...jenze stale do ni kaka,takze mame na noc 2 pleny ☹ Nevim jak ji to naucit ,zkousela jsem vsechno ...slibovala hory doly ,kdyz to aspon zkusi nic...Koupila prkenko na zachod nic ...Nechce o tom ani slyset...

amelie001
4. zář 2012

@anag -No ono se to vyvrbí samo,aspon tak to bylo u nás,zkoušela jsem co se dalo,co mi kdo poradil.Nakonec to dopadlo tak že měl 2,5 roku a šel na wc sám.Nutit nemá smysl.Vím od kamarádky,měli podobný problém,malý celou dobu ve školce nekakal,až jak přišel domů.Jsem zvědavá,jak to bude u Vás,držím pěsti.

lucyda
4. zář 2012

Jedinna moznost ,vzit ji plenku na noc ,ale to se zase pocura 😒 Ach jo jsme zoufala ...vecne se semnou hada ,ze do: nocniku se cura ,mami!!!!kaka do pliny!!! A kdyz ji reknu ,ze ostatni deti a pribuzni taky chodi na zachod ,nebo nocniku : Zacne je hrde jmenovat ...Jakoze mami ,ja to vím!!!

evaviki
4. zář 2012

u nas sa maly tiez dlho nepytal, stale sa schovaval a posielal nas pryc.. az sa raz moja mama nastvala, posadila ho na nocnik a povedala, ze ide pryc.. a nechala ho zavreneho v kupelni 😀 bol sam, tak to zrazu islo aj do nocnika.. ked ide na zachod, tiez nas "vyhodi" prec.. 😀

rennca
4. zář 2012

tak my jsem na tom úplně stejně 😒 malému jsou 2roky a 7 měsíců.čůráme krásně ale ten bobek...vidím jak tlačí a ptám se ho ,,chceš kakat,, ,,ne,,posadím ho na nočník a uteče....za chvilku je bobek v trenkách.Už jsem z toho taky neštastná.Připadám si občas že občas žijeme v ,,hovnech,, 🙂 furt jen utírám, namáčím a peru.Snad to ale brzo přejde.Podle mě to nemá cenu učit vyhrožováním, odměnou apopd.na čůrání jsme museli mentálně dozrát tak asi i na ten bobek no 😉

missymici
4. zář 2012

@anag
Ahoj,tak to skus udelat tak jak se naucil curat na nocnik,skus to stejne is kakanim,...nebo ho u toho nejak zabavit,...pohadkama ,knizkama,...a nechat ho tam chvili sedet nekolik krat za den.Mozna si to uz skousela,...u nas to bylo bez problemu,naucil se to kluk dost brzo.... TAk treba nema pohodlny nocnik nebo detske prkinyko na Wc. A co kdyz mu ten bobek v slipech nechas trochu dil aby mu to tam vadilo,...a pak mu ukazes ten samej bobek v nocniku kam patri a ukazes mu to 🙂

smisek24
4. zář 2012

@anag holt každýmu to docvakne jinak, náš mladej dlouho taky nechápal ale pak ze dne na den byl odplenkovanej kompletně i na noc, takže já bych tomu dala ještě čas 😉

pajulinkka
5. pro 2012

U nás to přišlo samo, sám si řekne že bobek sundá slipy a udělá bobek trvá to cca ani ne dva měsíce...ale s čůráním ho musím hlídat

mailli
5. pro 2012

já jsem byla z bobků v plíně taky dlouho nešťastná. do nočníku nebo na záchod - ani náhodou... to buď do plínky nebo do kalhotek. tak jsem začala slibovat za každý bobek do nočníku dvě lentilky (do každé ruky jednu). nějakou dobu to asi nechápala a tvrdila mi, že jen do plínky. jednou jsem myslela, že se zadařilo, nesla jsem jí celá šťastná dvě lentilky a on to byl planý poplach... nevím, co mě to napadlo, ale ty lentilky jsem prostě před ní snědla 😅 nevím, jestli tohle bezděčné "gesto" zapůsobilo nebo čím to bylo, ale od dalšího dne už byly bobky jen v nočníku nebo v záchodě... 😨
no a bez plínky jsme jen díky mojí děravé hlavě 😅 jeli jsme na chatu a já zapoměla plínku na noc doma. tak jsem malou posadila o půlnoci na nočník, vyčurala se a dala jsem ji zase spinkat. vzbudila se až ráno kolem 7 a že chce na nočník. vydržela suchá celou noc. další spaní se vzbudila ve 2 ráno, že chce na nočník a zase pak spala. třetí noc spala celou. nehoda se jí stala celkem 2x, ale je maličká a já se za to na ni nezlobím. naopak jsem ráda, že se to najednou zlomilo...
moc se omlouvám za ty romány, nějak jsem se rozkecala. takže holky, klid. občas třeba zkusit, ale netlačit na pilu (taky jsem to dělala a zjistila, že to fakt nemá cenu). moc držím palce!!! 🙂

moninka
17. pro 2012

u nás je to stejný problém, čurá krásně ale kakat ne, buď si počká na plínku na noc, nebo když už to nemůže vydržet, tak to pustí do kalhotek 🙄 ale tvrdí mi, že kakat se jí nechce. Taky jsme slibovali, dárky, dobrůtky, nic.... Vysvětlila jsem jí, že když se pokaká, dostane na zadek a ani to nepomáhá, když se pokaká, řekne mi, že měla kakat do záchodu, že dostane na zadek a nic si z toho nedělá 😔 už jsem z toho taky zoufalá, od ledna má jít na zkoušku do školky a přijde mi to jako ostuda, když se tam bude pokakávat. Do školky se strašně těší, tak jsem i to zkoušela použít jako motivaci, že když začne kakat, půjde hned do školky a nic, zopakuje mi, že do školky chce, ale kakat neumí...

anag
autor
17. pro 2012

@moninka Ahoj, no u nás se to už zlepšilo. Pomohl nám mikuláš a čerti. Najednou ze dne na den si řekne o hrnec,tak snad už to bude v pohodě.

moninka
17. pro 2012

@anag Tak nám Ježíšek pomohl s dudlíkem, díky němu jsme ho ze dne na den přestali používat a to jsem myslela , že bude mnohem horší než ten záchod ...
Ale Mikuláš jí moc nebral, tak já pořád ještě doufám, že se to do konce ledna zlepší,. když má nastoupit do školky, ovšem jak na to už fakt nevím

anag
autor
17. pro 2012

@moninka Malej taky chodíl před třetím rokem do školky a pokak se tam snad jen jednou. On to tam spíš zadržuje....

moninka
17. pro 2012

@anag tak Natali to má pravidelně, že buď se vykadí před odpoledním spaním, nebo před večerním, takže je otázka, jak to bude tam...
nebo myslíte, že je lepší tomu nechat volný průběh a netlačit na pilu?

terezp
28. pro 2012

My máme kamaráda o dva roky staršího než syn.Ten k nám jednou přišel na návštěvu,a uměl už čůrat sám.Pro syna to byl velkej vzor a tak se taky naučil čůrat sám.Na kakání ještě pracujeme 😉

martulka83
20. pro 2013

@anag Jo mi máme ten samý problém máme 2 roky a 8 měs. a vůbec nevím jak y toho ven. Některé maminky tu píšou ž prostě musí odeznít samo ale popravdě se mi nechce čekat, už budeme od ledna ve školce protože musím nastoupit do práce a mám strach aby mi ho z té školky nevyhodili ☹

blahova_andrea
20. pro 2013

@andy82 s tím nesouhlasím. náš syn výměnný obchod pochopil ještě než mu byl rok a půl. je fakt, že ale co se zrovna tohoto tématu týká, tak to taky nefunguje 😀

svha
15. led 2014

@martulka83 ahoj jak jsi na tom? Já půjdu do práce sice až v září, ale dcera se s nocnikem nekamaradi, kakání jen do kalhot a žádný recept, jak na ni??? Jak to šlo u Vás, je malý už ve školce?

martulka83
15. led 2014

svha : ahoj no já už jsem v práci ted od 2 ledna a malý je ve školce a občas mame ještě nehodu ale učitelka říkala že to chce čas že se to naučí.Na nočník jsme začali bez problémů ale těžký bylo vychytat to tak aby to nebylo v gatích. Když si hráli tak samozřejmě zapoměl a počural se nebo hůř, pak už běhal naširoko s bobkem v gatích 😀 taky jsme to řešili tak že dostane za odměnu kokinko když se vykaká ale mi ho učili brzy na velký záchod. má vždycky hroznou radost že mu to žblunkne 😀 😀 . Jen v té školce to skřípe jinak doma už O.K.

mazgutka
29. led 2014

Ahoj. My chodíme na nočník od cca 7 měsíců, hned co nám udržel balanc ve stoje 🙂 s čúráním po spaní a před spaním není problém (kolikrát máme i suchou plínku, ale v nočníku je potopa 🙂 ), horší je to přes den, kdy si ještě nedokáže říct. S kakáním to vždycky nějak vychytáme, naučil se postavit, zrudne a kouká na mě, sem tam vydá nějaký zvuk podobný "ee", tak hned metelíme na nočník a máme to jen tak tak, ale v plínce máme málokdy (tak 2x do týdne). Je nám teprve 11 měsíců, tak máme ještě čas na vyjadřování si myslím. Vždycky když udělá potřebu do nočníku, tak mu to s radostí ukážu, říkám že je to jeho "ee" a moc ho chválím a pusinkuju. Když je to do plíny, začnu se šklebit, že to smrdí a je to fujky a ucpávám si nos 😀 na nočníku ho udržuju jeho oblíbenou hračkou a malou dětskou knížečkou a buď sedím u něj a povídáme si, nebo třeba uklízím co je třeba než se vyčúrá nebo vykaká 😉 když je hotový, sám natahuje ruce abych ho zvedla a hned se musí podívat jestli je nějaké "ee". Když nic není, udělá "hm" a plácne si rukou do stehna 😀 (takový to "sakra, zase nic") 😀