Jak naučím dítě pít z jiných flašek než s cumlem?

bohmici
12. zář 2013

Ahoj maminky mám rok a půl staré dítě a nechce pít z ničeho jinačiho než z flašky s cumlem. Zkoušela jsem davat brcko, flašku s gumovým brčkem, pici hrneček, klasickej hrnek pokaždé si jen párkrát cucne a to je vše. Budu rada za každou radu Děkuji

lucieandrlova
13. zář 2013

Dcera nechtěla taky z ničeho pít. Na radu jsme koupili hrníček Avent s měkkým pítkem. To ji zaujalo, protože jí to najednou šlo. Až se to dobře naučila, přešli jsme na Avent s tvrdým pítkem. Přecházeli jsme postupně. Nechat jí obojí a postupně schovávat flašku.

markkketa
13. zář 2013

My jsme teda nikdy flašku s dudlíkem neměly, ale řekla bych, že to chce trpělivost, jako cokoli jiného a nového. Dcera tedy umí z hrnečku, ale když někdy nechce pít, zabírá hra, že přinese 2 plyšáky a pijou všichni tři na střídačku 🙂

elastiq
17. zář 2013

Určitě to chce čas, naše malá měla ze začátku taky raději láhev s cumlem, vždy jsme ji nabídli i tu druhou s pítkem, ať si na ni zvykne, nebo když jsme někam jeli, brali jsme jenom tu s pítkem a neměla už na vybranou, ráda ale zkoušela pít přímo z klasického hrnku, nebo sklínky, ale ze začátku se musela hlídat, jinak by měla všechno na sobe 😉

vrana
17. zář 2013

Ahoj, zkus lahev se sportovním pítkem, Rajec beu bublinek 0,75. První dcera nechtěla pít z ničeho jiného než z dudlíku, měli jsme doma bezpočet lahví a hrnečků, vše zbytečně. Pak jsem jednou koupila tuhle vodu a od té doby se naučila pít obyčejnou vodu a z jiné lahve. Říkala jí pískací láhev, protože občas jakoby píská, když z ní uniká vzduch. Je to investice asi 15 kč, tak to vyzkoušejte 😉

vanule
17. zář 2013

jako bych otázku psala já 😅 máme úplně to samé... (lucieandrlova) mám hrníček od aventu - bohužel pítko malá jen kouše a navíc to teče, takže to u nás neprošlo
(elastiq) mám obavy, že kdybych brala na cesty jen láhev z pítkem aby neměla na vybranou, tak ta naše opička by si vybrala raději celodenní nepítí 😀
ale máte všechny pravdu v tom, že to chce trpělivost a čas a zkoušet a zkoušet...