Jak naučím dítě po nočním krmení opět spát?

dedezka
12. led 2013

Milé maminky obracím se na vás s prosbou o radu. Už nevím jak s tou naší ďáblicí dál (5 měsíců). To že je problém usnout na to jsme si zvykla. Když usne probudí se i několikrát do hodiny a musím zase pochovat aby opět zabrala. Za to v noci se probudí ve čtyři na jídlo a pak prostě odmítá spát. Někdy hodinu někdy dvě a víc... Když jí nosím má zavřené oči a jak položím už je vzhůru. Jsem zoufalá a nevím co dělat. V naší posteli taky nespí to ječí jak tur a jak si lehnu a mám ji na sobě hned je vzhůru :( Prosím kdo máte zkušenosti a nebo vás něco napadá poraďte. Připadám si jako hrozná matku už to trvá měsíc :( a to jsme už za noc vůbec nevstávaly ☹

lenicka07
12. led 2013

@dedezka Ahojky, a malou kojíš nebo je na umělé stravě? Ptám se proto, že u nás se večerní usínání a probouzení během noci měnilo podle toho jestli jsem kojila nebo přešla na UM. Během tří měsíců se malá naučila spát celou noc (byla kojená). To jí několik měsíců vydrželo, pak asi už měla málo mléka (nebo bylo slabší, přišla jsem totiž do jiného stavu). Celou tu dobu jsme měly problémy s večerním usínáním - cca kolem 23. hodiny, a posouvalo se to až k půlnoci. Bylo to hrozné, nemohla jsem se od ní vzdálit. Pak mi doktorka kvůli těhotenství zakázala kojit, takže jsem malou okamžitě odstavila. Naštěstí jí UM začalo hned chutnat. Využila jsem toho přechodu na UM a prostě jsem jí v osm večer dala nakrmenou do postýlky a nechala jí. První dva tři večery byly hrozné - vydržela i do jedné v noci řvát. Bylo to hrozné, cítila jsem se jako naprosto špatná matka, ale ta doba, kdy vydržela řvát se rychle zkracovala a během cca týdne najednou usínala kolem půl deváté, někdy i v osm, a to zcela bez mé asistence. Spí většinou celou noc, tzn. přibližně do osmé ráno, většinou bez probouzení. Nemá z toho žádné trauma, že teď usíná sama, a většinou se to obejde úplně bez křiku. Byla jsem na začátku druhého těh. hrozně unavená, už jsem nemohla dál, a řekla bych že dítě se tomu přizpůsobí, když mu takový režim nastavíš. Je ale třeba být důsledná, dodržovat hodiny usínání a nezvykat na utěšování. Já vím že ti to zní drsně, ale k čemu je dítěti naprosto zoufala a vyčerpaná matka, která se přes den sotva plazí? Prostě na to utěšování nevěřím, u nás to k ničemu nevedlo. Jo a malou nechávám spát ve vedlejším pokoji, přijde mi že spí mnohem klidněji, když tam s ní nejsem.

danw7
13. led 2013

ahoj taky my to dcera dělala nějakou dobu ,ale naštěstí si to odnaučila normálně jsem zasla a ona po chvíly usnula a když ně tak jse si ji dala do postýlky ,mela rozsviceno a delala jsem ze spim a ona zavrela taky ocka a usnula.

dedezka
autor
13. led 2013

Malá je na UM 🙂 od 3 týdne přišla jsme o mléko... spávala celou noc a najednou děla tohle. Dneska byla 5x vzhůru :(

dedezka
autor
13. led 2013

My jsme byli naučení od porodnice, že se vkyoupe nají a jde spinkat. DO třetího měsíce sama usínala a po prvním očkování přišel zvrat. Přestala sama usínat začala v noci zase vstávat na jídlo a teď už ani nechce spát.... Zkoušeli jsme ji nechat 3 noci vyplakat ale ječela do dvou do rána soused už byl s odpuštěním nasranej a mlátil nám do stěny ať ji utišíme :( nechápu proč najednou přestala spinkat a v noci dělat takové vylomeniny. Vše je pořád stejné hodina, koupání, jídlo :(

dedezka
autor
13. led 2013

@danw7 Tak to je super ! já to zkoušela dneska a stejně pláče a pláče. Jak ju položím tak je to konec...

danw7
13. led 2013

a co kdyby si jí nechala plakat,ja takhle nechavala od pul roku malou plakat tak nejdele 20 minut a skoro vzdy usnula,sice ze zezacatku me s toho bylo na nic ze my dite place ,ale oni deti od pul roka nekdy uz drive to na rodice zkousi ze zacnou plakat a maminka a tatinek jsou hned u nich dite si to nauci a pak to dela furt.nebo bych jí dala dudlika a nechala rozsvícené nějaké slabé světýlko třeba na chpdbě nebo jak bývaj ty usínáčky a by se třeba nebala a spala.

lenicka07
13. led 2013

ještě mě napadá: jaké dáváte příkrmy? já jsem od 4. měsíce začala večer dávat kašičky, protože malé nestačilo kojení, od 5. měsíce jsme začali dávat zeleninku, od 6. ovoce, ale kašičky jsem jí večer dávala pořád, aby se zasytila a vydržela spát co nejdéle. Bohužel to usínání večer byl v té době stále problém, ale to bylo tím kojením a tím, že jsem jí naučila, že byla stále se mnou. Ale když nakonec usnula, tak se v noci nebudila a vstávala až v osm ráno. Pak jsme po přechodu na UM zavedli ten nový režim (prostě nechat plakat) a usínání se taky srovnalo. Jasně že to bylo ze začátku hrozné, sousedy jsme řešit nemuseli 🙂 (bydlíme v baráku). Prostě bych sousedovi řekla že dítěti rostou zuby a že se s tím nedá nic dělat 🙂 A vydržela bych dýl než ty tři dny - u nás to trvalo týden. První noc taky vydržela řvát do dvou v noci, pak se to postupně zkracovalo. Na večerním rituálu ukládání k spánku prostě trvat. Když pláče v noci moc dlouho, zkontrolovat jestli je v pořádku,nabídnout flašku, chviličku pochovat a pokud to nepomůže, zas jí nechat plakat. Nic jiného se podle mě s tím nedá dělat - takhle jak to máš zavedené, nakonec dospěješ k tomu, že jí budeš nosit a chovat celou noc.

anlaufovap
24. led 2013

Ahoj, mám podobný problém, taky jsem na UM. Napadlo mě jestli hezky jí? u nás si všichni myslí že to jsou zoubky, přes den je vše ok a k večeru začne mrčet nechce ani mlíčko ani čaj a jenom řve..

dedezka
autor
5. únor 2013

Já přišla na to že nás trápila právě ta kaše na noc... byla plná a asi jí bylo těžko teď už je nedávám a spí mi déle a přestala i mrčet... každopádně se zase připravuju na nejhorší už se derou zuby podle doktorky budou co nevidět 😖

nonynka8
15. únor 2013

Ahoj, já mám taky 3,5 měsíční holčičku. U nás to funguje tak, že v šest je koupání, pak jídlo, hraní a pak bezpodmínečně do kolébky, zachumlat, dám plenku na oči, dudlíka a pustit Bílý šum (dá se stáhnout na netu). A pak prostě kolíbám. Nějakou chvilku třeba ještě mručí, ale jestliže vím, že si pořádně odkrkla a nemá počůranou plínku, prostě jí uhoupám. Za kolébku jsem hrozně ráda, ví, že když jí do ní dám, jde se spát. A taky je vypnutá televize a zapnuté mírné světlo. A spinká mi od narození skoro celou noc. Teď se to čím dál víc prodlužuje.

Tak přeji, ať se to srovná. Vždycky říkám, vyloučit všechny varianty, co by mimču mohlo být a když si jsem 100% jista, že je vše v pořádku, pak až dávám spát 😉