Jak naučím dítě převracet se a pást koníky?

finlay
5. led 2013

Ahojte,

mam 5mesicni dcerku a je dost lina. Vubec se nechce prevracet a byt na brisku. Neumi tam pouzivat ruce jako podperu. Kdyz lezi na zadech,hrozne se zaklani,uplne se prohyba do luku,aby videla za sebe a taky kdyz se vzteka.
Jak ji to odnaucim a jak ji mam donutit,aby se hybala a snazila?

aneta0707
5. led 2013

kazdy dite ma sve tempo, nutit se neda. zacne to delat sama az se bude cejtit, ze je pripravena 🙂

luciesofi
5. led 2013

@finlay nechala bych si napsat rehabilitaci, tam by ti nejlépe poradili...

lv
5. led 2013

@finlay co na to pediatr? to prohýbání je myslím znak hypertonie, ale to by ti řekli na rehabilitaci..

veri25
5. led 2013

já bych ji nenutila, každý dítě je jiný a každý se to naučí samo podle svýho tempa, i doktor ti to řekne, pokud je zdravá, všechno v pořádku, tak nevidím důvod ji do něčeho nutit, to je pak ještě horší, bude mít k tomu odpor...však ona se to naučí, náš se taky prohýbal, ale časem to přestalo, teď má deset měsíců a otáčí se, leze jak torpédo..
chce to jen čas 🙂

berenika39
5. led 2013

ahoj, nenaučíš jí to ani jí nedonutíš, je malinká. možná bych zašla k pediatrovi, říct mu to, ukázat, protože to zaklánění do luku u prcka v peti měsících není dobře. vůbec nis strašného to není, hlavně se neboj, ale chce to, aby na rehabce poradili, odborně, co dělat a co ne. jen tak to zkoušet si myslím není dobré, jednak to nepomůže a jednak by to mohlo spíš ublížit. převracet se v té době ještě nemusí, ale pást by měla správně....jde o to, že pokud to bude dělat jinak, nebudou se jí správně vyvíjet svaly na zádech, kolem páteře, které jsou strašně důležité do budoucna. tak se neboj, zajdi k mudře, poraď se, třeba řekne jen čekat ....ale sama bych jí nějak netrápila🙂.
k tomu pasení...dej ji na bříško na kraj postele, aby měla hlavu na kraji, sedni si před ní bobek, aby musela zvednout hlavu, aby tě viděla...

anetka1701
5. led 2013

V zásadě máš dvě možnosti - nechat to být a říkat si "díky bohu že mám ještě trošku klidu" (moje pětiměsční dítě už se plazilo po obejváku jak namydlenej blesk a já bych dala bejvala cokoliv za to, aby byla chvíli jenom ležící miminko) a jenom sledovat, jestli někde nemá nějakej problém, případně se lehce snažit pomáhat - dávat jí často na bříško na pár minut, před ní hračky, abys jí motivovala, nebo na ní koukat taky z lehu... No a nebo můžeš navštívit dr, která vás pravděpodobně pošle na rehabilitace a cvičit vojtovku - oni posílaj skoro všechny, komu se něco nezdá, aby se to nezanedbalo a rehabilitační sestry potřebujou penízky, tak cvičí... Ono na tom v zásadě není nic špatnýho, rozhodně to dítěte pomáhá a neublíží, ale já moc horších věcí než cvičení vojtovky s malou nezažila :o( :o(

teravo
22. led 2013

No já bych se teda určitě poradila s mudrou, a nenechala bych se odbýt, pokud by chtěla jen čekat, ale vydupala bych si žádanku na rehabilitaci. Je samozřejmě pravděpodobné, že je pouze línější a dohnala by to sama svým tempem, ale to je právě to, co by měla posoudit ta rehabilitační, laik nemusí případný problém poznat. A z mých zkušeností ani pediatr, sice by měl být první, kdo upozorní na problém, ale nebývá to tak. Jako přetáčet se ještě nemusí, ale měla už by dobře pást (to by mělo už dítě v těch cca 3-4 měsících).
Vojtovku dnes cvičí spousta dětí, určitě to pro některé z nich není nutné a srovnaly by se i bez ní. Problém je ale v tom, že v tomhle nízkém věku se nedá poznat, jestli zrovna tohle dítě by se srovnalo i bez cvičení, nebo by mělo problém (a to může být cokoliv od vadného držení těla až po závažnější poruchy motoriky), a tam, kde by dítě eventuelně mohlo mít nějaký závažnější pohybový problém, se nechá zase díky tomu nízkému věku hodně udělat cvičením. Problém pak vlastně nikdy nevznikne a nikdo už teda neví, jestli je to díky cvičení, anebo by se dítě srovnalo samo.
Nechci děsit zakladatelku, myslím, že to nic vážného nebude, ale na druhou stranu bych to nenechala jen tak být.

saabina
27. led 2013

Davala bych ji často na briško a při tom povzbuzovala hrackama,
nebo zkratka necim, co ji zajímá, brzy zjisti, ze na brišku ma lepsi
rozhled a je to zábava. Paseni je pro ni hodne dulezite.
Zkusila jsi míč? Dej ji na nej na briško, chyt ji za kycle, můžeš ji houpat,
to maji mimca radi....
Určitě bych zasla k pediatrovi, on nejlépe posoudi, i poradi,
více pak pomůže prip.rehabilitace.
My take chodili na rehabilitace a cvičili Vojtovku, sice to vypadá jako
muceni, ale pokroky jsou obrovske. A mala po cviceni pak krasne jedla
i spala.