Jak naučím kojené dítě pít z láhve?

hojda
8. zář 2012

poradíte? malá nechce jíst od naší hospitalizace, dosud byla kojená, je jí 7. měsíců a příkrmy ze zdravotních důvodů nemůžeme, stresem jsem přišla skoro o mléko, ale ona celkově nechce moc pít ani ode mne, ani ostříkané, ani nutrilon....už nevím jak dál nechci zpět do nemocnice,

jajulin
9. zář 2012

@hojda ahoj, podle mého názoru je zbytečné učit sedmiměsíční dítě na flašku. Já taky obě děti kojila a obě se pak naučily pít rovnou z hrníčku s pítkem. Nebylo to hned, ale chce to prostě zkoušet nejrůznější typy hrníčků, pítek atd. Dcera se pak v 10 měsících naučila pít i brčkem a od té doby skoro jinak nepije. Přeji hodně zdaru a trpělivosti.

kasa
10. zář 2012

Když to jinak nepůjde zkus stříkačku,ale zkusila bych i tu flašku s brčkem.Nebo nějaký hrníček s pitkem.

citun
10. zář 2012

Určitě trpělivost!Já vím,že se to dobře radí,ale malinká pozná nervozitu a třeba proto nic nechce.Zkusila bych zapojit i tatínka,to někdy skvěle funguje.Jinak,ale přeji pevné nervy!!! 🙂

gejbule1
10. zář 2012

@hojda já teda moc neporadim protože jsem na tom úplně stejně jako ty.byli jsme před
14dny v nemocnici na kapackach.já z nervů a všeho okolo ztratila mléko a syn nic jiného nechtěl.
nechtěli nás pustit domů že nepije.ale on prostě z lahve nechce.dělala jsem všechno možné a podařilo se mi
zase rozkojit ale i tak bych chtěla naučit malého aby pil vodu z lahve.

gejbule1
10. zář 2012

máme doma všechna možná pítka,hrnecky,dudliky a nic nefunguje.když nepije ode mne tak raději nepije. 😒 ☹

leilunka
10. zář 2012

a co medela calma? simuluje sání z prsu 🙂 za nás 1*

gejbule1
10. zář 2012

@leilunka Děkuju za tip,určitě to vyzkouším 🙂

hojda
autor
10. zář 2012

@jajulin vyzkoušela jsem skoro vše, různé dudlíky, různé hrnečky, stříkačku, fingertip, lžičku, času moc nemáme, hrozí nám hospitalizace pokud nebude pít

hojda
autor
10. zář 2012

@gejbule1 zrovna odsávám el. odsávačkou, abych se zase nahodila

gejbule1
11. zář 2012

@hojda snad se ti to podaří.Proč vás straší nemocnicí?A to vás nějak hlídají kolik pije?Je jim jedno co bude pít?Já jsem malému cpala pořád prso.Jak tahal a nic neteklo tak se děsně zlobil a pouštěl to.Ale vydržela jsem a zase se vytvořilo.Už to teda není jako předtím ale s příkrmama to stačí.Už jsem si objednala medela calma tak jsem zvědavá jak z toho bude pít.Nic jiného nechce pít 😠 .Nás když propouštěli domů tak prý by se mělo vypít 100ml na 1kg.Myšleno teda i s jídlem.Ale ani tak to nedáváme.

hojda
autor
11. zář 2012

@gejbule1 NO právě, taky máme těch 100 ml na Kg, já jí pořád vážím, pokud bude mít 2 dny měné, tak zpátky do nemocnice☹. Já nemůžu dávat zatím příkrm, protože má problém se zadečkem a hustou stoličku nevykaká.

gejbule1
11. zář 2012

@hojda tak to moc držím palce ať se malá rozpije 🙂

lucianek86
11. zář 2012

Nevím, jestli by Vám to pomohlo, ale nám ano. Zkuste pít z lahvičky Vy a malá si to pak (snad) bude chtít taky zkusit...Koukám, že má 7m, ale inspirovat by ji to mohlo. Třeba má z lahvičky strach...cizí předmět 😔

katyxq
11. zář 2012

A co suplementor - je to sice drahé, ale možná ho bude mít nějaká laktační poradkyně v okolí na půjčení?

My jinak malé vodu nabízíme z obyčejného porcelánového hrnku (na flašku ji učit nechci), který jí podržíme), sice jí toho dost steče po bradě, ale lepší se.

hojda
autor
11. zář 2012

@gejbule1 dnes pije ode mne více, mám půjčenou el. odsávačku, zkusila jsem calmu a nic vše jen ožužlá a nepotáhne.....

mikkaja
11. zář 2012

pokud mate pri kojeni malo mlicka, vrele doporucuji homeopatikum od Boironu ricinus communis 5ch, nam moc pomaha

gejbule1
12. zář 2012

@hojda já ji jdu dnes koupit tak jsem zvědavá.
kdy jdete na kontrolu?

hojda
autor
12. zář 2012

@gejbule1 my se máme hlídat váhu samy a s tím problémem se zadečkem jdem za týden, vypadá to ,že jsem se snad rozkojila. Ta calma mě dost zklamala, musí se z ní opravdu hodně tahat, jinak neteče nic a ona právě vůbec netahá.

hojda
autor
12. zář 2012

@mikkaja To jím po kilech a nepomohlo mi ani u syna 😒

mikkaja
12. zář 2012

@hojda tak to me mrzi, ze homeopatika nezavbiraji. jinak nam radili v porodnici prikrmovat ze strikacky, na kterou se natahne cumlik z flasky. s malym to delame a funguje to dobre.

gejbule1
13. zář 2012

@hojda my jdeme na kontrolu 20.9 tak jsem zvědavá kolik jsme přibrali 🙂 .Malý zase tahá ale nechce si flašku vůbec vzít do pusy 😠 .Snad to obě zvládneme 🙂 🙂

zuzanajelinkova
17. kvě 2014

Holky, poraďte prosím. Dcera má 7 měsíců, do půl roku byla plně kojená a teď už má 3x denně příkrmy, zbytek dne pořád kojíme. Chtěla bych ji naučit na flašku, protože až přestanu kojit, tak v noci jiná možnost než flaška s mlíkem asi nebude. Jak to mám řešit, když ji pořád odmítá, ať už je v ní cokoliv? Jak řešíte noční krmení vy, které jste flašku vůbec nezaváděly?

andelka
17. kvě 2014

Prostě počkat. Já jsem nabízela flašku s vodou nebo čajem taky od tří příkrmů, ale dokud se kojilo, tak nechtěli. Rozpili se oba až kolem 11měsíce. Starší od 10m v noci pil jen 1x, a to jsem zrušila s náhradou za vodu kdyby chtěl právě až když začal pít z flašky v 1roce. Mladší se v noci kojil do 14měsíců často, pak jsem ho zrušila, budil se 1x a stačila lahev s trochou vody. Po čase se budit přestal úplně. V 7 měsících je flaška s pitím nezajímala. Dokud bylo aspoň 2x přes den kojení. Oba pochopili nebo začali mít potřebu až kolem 10m a později. V roce už vypili skoro litr čaje. A savičky jsem ani neměnila, prostě do té doby nezabralo nic, potom pili snad ze všeho co bylo k mání.

metallico_mondo
17. kvě 2014

nám malá nepila z žádných lahviček postě z ničeho teď poslední dobou začala pít klasicky z hníčku (ikdyž něco málo vybryndá ale krásně pije z těch lahví jak je třeba jupík a tak 🙂

martikvitulik
20. kvě 2014

zuzanajelinkova zkus dudlík od Aventu - natural. Saje se z něj úplně stejně jako z prsa. Malá mi ho vzala hned bez problému 🙂