Jak naučím malou usínat?

miiischule
13. kvě 2012

ahojte maminky prosím vás o radu, jak naučit naši 2měsíční dceru večer usínat? přes den je hodná (pokud zrovna nebolí bříško), krásně usne po kojení ale jakmile se blíží 20hod jakoby "ožila" a ne a ne spát. usne po 4 hod pláči který prokládáme kojením až kolem půlnoci a to jen v náruči. prosím poraďte jak ji naučit usínat??? díky moc za rady

camelinka
13. kvě 2012

@miiischule no nase mala taky usinala silene,kamaradka mi poradila kolotoc od fishera s tema motylkama a od te doby usinala krasne, sice sme ho museli vozit vsude s sebou,ale usetril mi posledni zbytky nervu 😅.
jinak taky vecerni ritualy,koupani,mazleni,povidani atd pomahaji. hodne stesti 😉

katka37
13. kvě 2012

my máme usínáčka mořského koníka ...... 😉

pismenka
13. kvě 2012

no my zase usínali u prsu a měli jsme od začátku režim, že v 19h koupání, i já se vykoupala, zalehla jsem s ní - spinkala s náma 🙂 možná to někdo odsuzuje, ale máme teď tak krásný vztah, je úžasná, hodná, milá.....ale k usínání.....tak jsem jí dala prsíčko, usínala jen u prsíčka, já kojila jen v leže, jinak se mi strašně mrskala, byla i malinká, necelá tři kila a tak usnula, když se probrala, tak druhé prsíčko a otočit a zase spát a takhle celou noc. Budila se třeba po 2h......ale nechtěla jsem jí v žádném případě naučit na nějaké nošení, houpání apod. To mě ani nebavilo. V postýlce spát nechtěla, tak že řvát nebo vyřvat jsem jí nenechávala, jednou jsme to s manželem zkusili a stejně to nepomohlo. V půl roce přešla do své postýlky, která byla přisunutá k naší posteli, drželi jsme za ručičku a dnes spí normálně ve své posteli.....tak třeba potřebuje cítit tebe, tvé srdíčko, tvé teplo.

davdan
13. kvě 2012

Taky jsme uspavali v naruci, a to jsme pri tom museli skakat na gym. balonu, a klidne i 4x za noc sme 20 min skakali nez usnul. Kolem tretiho mesice jsem zavedla vyrvavaci metodu a ted mame klid. Nastesti neplakal moc, tak 20 minut a spinkal, trvalo to asi 3 dny a naucil se. Hodne lidi to odsuzuje, ale mam v zive pameti meho starsiho syna, ktereho sem uspavala v naruci do 8mi mesicu!! 😝 Pote se sice naucil usinat v posteli, ale pouze kdyz jsem tam lezela, nikdo jiny nemohl. Tehdy jsem se zarekla, ze tohle uz nikdy nedopustim 😅 Tvoje dcerka je jeste malinka, zatim ma narok na vse, potrebuje si na vse zvyknout a vytvorit si nejaky rezim.

ofelieee
13. kvě 2012

ahoj, v tomhle věku bych jí dopřála úplně všechno, co potřebuje... je opravdu malilinká... říká se, že je normální, že miminka mají "večerní neklid", Kuba ho míval tak 17-21, možná to má tvoje malá posunutý, buď s ní, ať je v bezpečí, spi s ní její režim, a pozvolna to budete upravovat... u nás to začalo pravidelnym rituálem a časem večerního jití spát někdy od 9-10 týdnů, ale když potřeboval, tak jsem ho ještě jednou a ještě jednou pochovala, nedělalo mi to problém... my jsme fakt "režim" měli snad až tak v 9 měsících... máš jen ji, takže máš prostor s ní čas strávit...

cuma
13. kvě 2012

Naše malá měla ze začátku otočený režim,tak jsme nejprve srovnali to,ale i tak večer boj, 3hodiny v náručí pláč,pak už i můj ze zoufalství, spinkala s námi u postele v kolébce,v noci to už bylo dobré, po kojení hned usla,od necelých dvou měsíců spala celou noc (to už byla na UM),akorát to uspávání hrůza...dodržovali jsme rituály, ve stejnou dobu, koupání, večeře....byla jsem u toho vynervovaná, nakonec jsme ji dali do jejího pokoje(přes zeď) a nechali 2noci vyřvat...byl to boj..ale super,malá si zvykla a krásně usíná..ujistila jsem,že ji vyhovuje chladno a naprosté ticho...hodně štětsí

dana3262
13. kvě 2012

@miiischule je normalni, že deti vecer placou. Chce to jen kojit a chovat a chovat a kojit a chovat a chovat a chovat.. taky je normalni, ze usina pozde. Je miniaturni na nejaky rezimy 😅

timbouctou
13. kvě 2012

@miiischule náš starší spal se mnou v posteli do dvou let a pak dostal svou vlastní a byl na ni hrdý a od té doby v ní spí 🙂 ale ten byl hodný. Ten mladší mi cca od 3 měsíců začal dělat to samé - po večerním kojení přestal usínat, ale se mnou v posteli spát nechtěl. Tenkrát pomohlo ho dávat spát na bříško, vlastně i dnes tak usíná. Ale samozřejmě usínání na bříšku přestalo fungovat ve chvíli, kdy zjistil, že se může plazit. To začalo peklo, po večerním koju ožil, začal po mně skákat, v postýlce řval jak tur. Pár týdnů jsme ho složitě uspávali, pak jsem ho už musela odstavit, protože při kojení dělal strašný psí kusy. Museli jsme si projít obdobím vyřvání, to bylo šílené, od staršího jsem to neznala a dřív jsem to odsuzovala, ale nedal nám už jinou možnost. Nakonec se zklidnil a dokázal usnout s lahví sunaru. Ale byl to víc než půlroční boj s ním, to nikomu nepřeju.
Zkus jí dát lahvičku s anatomickým dudlem s troškou mléka, nebo se třeba nechá uspat plyšákem. Ale plakat asi bude tak jako tak, než se to naučí.

bohuli
13. kvě 2012

My měli kolem měsíce taky šílené problémy se spánkem, vůbec nechtěla spát i přes den, vydržela s minimálníma přestávkama i 12 hodin bdít v kuse, myslím, že je to i takové období, že z toho vyroste až si zvykne na režim. Jinak hodně nám pomohl cumlík a kolotoč Fisher Price, malé se moc líbil, smála se na něj a u toho vytuhla s časem se naučila u té hudby usínat a doteďka usíná sama bez uspávání.

cuci25
13. kvě 2012

Naše malá začala usínat pravidelně ve 20h až kolem třetího měsíce a to ještě né sama. Houpali jsme ji v náručí na gymnastickém míči, dokud neusnula...A teď už asi týden usíná sama. Po jídle jí dám s dudlíkem do postýlky a do 10minut spí až do rána 🙂 ještě měj trpělivost, na nějaký režim je malinká...

slundo
15. kvě 2012

Asi moc neporadím, máme taky nočního tvora, takže jsme na tom byli obdobně 🙂 Navíc ve 2m ji možná ještě trápí bříško, večer to bývá nejhorší. My s tím nic nedělali. Když byl takhle malý, tak jsme chovali, zpívali a když už byl větší, tak si hrál a když byl unavený, šel spinkat. Snažili jsme se zavést režim, ale toho řevu a beztak bez výsledku....Tak jsme raději volili mirnější cestu - prostě byl vzhůru s námi, byl spokojený, žádný křik a bylo to pro nás všechny míň náročný, než 3 hod chovat brečící dítě a nebo jezdit s postýlkou . No a za pár měsíců se srovnal sám, spinká nádherně a má pravidelný režim. Jinak kolotoč se zkusit může, u nás to ovšem fungovalo jako rozptylovadlo , ale hodně dětí při tom usne 🙂 Tak hodně sil a třeba se to změní až přestane trápit bříško ;)

jenny.kay
15. kvě 2012

U nás teda nakonec pomohl jen přísný režim. Bylo to o nervy, ale vyplatilo se. Malá v postýlce příšerně ječela a odmítala spát. Ale vždycky jsem ji nechala tak deset minut plakat (kolikrát se spíš jen vztekala a nadávala), pak jsem ji pohladila, dala dudlíka a zase nechala. Někdy to trvalo i dvě hodiny a připadala jsem si jako krkavčí matka, ale vyplatilo se vydržet. Jasně, že mi i párkrát ze zoufalství skončila v posteli, kde chrněla za chvíli jako dudek, ale odmítla jsem ji na to zvykat pravidelně. Ze začátku jsme ji dávali spát až kolem 22:00, teď je jí pět měsíců, tak už asi měsíc chodí spát mezi 19:00 a 20:00, vydrží v noci déle bez krmení. Nakrmím, když je extra čilá, tak ji vezmu ještě na chvíli do obýváku na hrací deku, ať si užije i tatínka, jinak ji dávám hned do postýlky. Pomazlíme se, někdy zazpíváme pár ukolébavek, potom pouštím chůvičku a odcházím do obýváku. Obvykle ještě tak 15 - 30 minut trvá, než zabere. Párkrát kňourne, tak ji já nebo muž dojdeme zkontrolovat, poňuchňat, podat dudlík a pak už obvykle chrní. První cca. dva měsíce to bylo s tím uspáváním peklo, ale sedlo si to a jsem ráda, že jsme vytvrali, i když mi to někdy rvalo srdce.