Jak naučit 10ti m. mimi samo usínat po obědě v postýlce?

alexinka79
21. črc 2010

Michaelka má 10 měsíců a spává nám pořád 3x denně, protože vstává 5.30, potom je už v 7.30hotová, musím ji uspat, ale vždy jen v kočárku, po obědě jdeme spát kolem 12 a usíná většinou u prsu a většinou s ní musím spát i já, protože se jak vstanu a nebo ji přenesu do podtýlky, ihned vzbudí a pak musíme hned ani né za 2 hodiny jít ven, kde mi v kočárku spí i 2 hodiny🙂 Usíná kolem 19.30 u prsu, kde ji dáme do postýlky, ale většinou se vzbudí kolem 0.30 na kojení a pak už spí s náma, jak ji přenesu, tak se vzbudí a brání se, chce být s náma:( Některé maminky píšou, že dají miminko spát, jak se mu klíží oči nebo, že je unavené, ale naše Michaelka řve jak tur, taže nějaké položení do postýkly a jít pryč bez záchvatu panického řevu nehrozí? díky předem za pomoc🙂 Jsem už fakt nevyspaná a zoufalá, kamarádkám děti spí krásně už od 6 měsíců celou noc a u naší Michaelky se to spíš hoší než lepší:(

zuzik_p
21. črc 2010

@alexinka79 ja myslim, ze je naprosto normalni, ze se 10 mesicni miminko budi na nocni kojeni, budte rada, ze jen jednou. Ale myslim, ze byste uz ji mela odnaucit usinat u prsu, uz i tak je dost pozde. 🙂 Budete to mit tezke, mela byste odnaucit usinani u prsu a spani ve vasi posteli, vase mala uz je vetsi, pujde to hur.

eloana
21. črc 2010

@alexinka79 ahoj me dcera usinala u prsa do 2 let. pak jsem rekla konec bylo to na psychiku docela napor ,ale vydrela jsem a bylo to mozna lepsi na tech 2 letech uz tomu rozumela a ja ji vysvetlila ,ze ma bebi a ,ze uz ji dat mlicko nemuzu.brecela pred usnutim po 2 noci.a pak uplne v pohode.....

simonceli
21. črc 2010

ahoj, mě malá usínala u prsu taky a potom mě to začalo štvát. Hodně mi pomohla estvilova metoda. A nebylo to ani nijak náročné. A teď ji vždycky jen dám do postýlky, dostane svou oblíbenou spací ovečku a usne sama a spí i 2 - 3 hodiny.

vapetka
26. črc 2010

Jé ELOANO to jsem ráda že nejsem sama. A malá spí v postýlce a vy jí čtete pohádky? nebo normálně řekne že jde spá a jde sama?Mi máme to stejný syn taky usíná u prsu a od srpna už chci kojení ukončit tak abych věděla jak na to.Díky moc

alterna
26. črc 2010

My na tom byli podobne. Dcerka usinala do dvou let u prsa. vecer i doma po obede, v kocarku usla sama peken ale doma jenu prsíčka🙂.Ja myslim že ted je fakt pozde a je pravda že v 10 měsících to nepochopí a určite by hodne brečela.
My počkali až bude dcerka vetsi kolme toho 23 měsíce a v jeden den sjem řekla že nemam mličko, dala jsme naplast na prsa. Mala to hned pochopila ,řekla mam bebí mlíčko není. No fak t jsme zirali že to šlo tak lehce. Bala sjem se tenkrat večera, dva roky usínala u prsa. A večer usla u pohadky a spala celou noooooocccc🙂.Jak asi pise eleona nechat to až bude vetsi.
My ted čtem pohadky nebo vypravime atřeba hladime po zadičkach a usne ve sve posteli a opravud od te doby co neni prsičko spi celou noc. Mužu ti teda doporučit podle me i meho okolí kojicich matek že bejt tebou asi bych počkala až bude vetsi. Ale je fakt každej prcek je jinej.
Nejak sjem se tim neteapila, brala to proste tak nejak prirozene a spala jsme po dvou leltech najednou celou noc

momin
27. črc 2010

@alexinka79 taky to podel me chce odbourat usinani u prsu-na to uz je dost velka....
Jinak samostatne usinat nebude-to dava smysl ze?! 😀 😉
Chce to ale trpelivost a vydrzet prso proste nedat-at se nabasti-to jo.... ale ne ududlava ke spanku..... 😉

xkacatkox
27. črc 2010

my máme stejný problém, máme necelých 9mm, a usínáme u prsu, když byl malý, tak to uměl sám, ale jak začal očkovací kalendář, naučil se spát u prsu, myslím, že pokud vstává jen jednou či dvakrát za noc, tak já bych to brala jako výhru, my máme období, že vstáváme po dvou hodinách, jsme na mrtvici, ale on nebude mít rozum z toho, když mu to nebudu dávat, estvilla jsme zkoušela sama, manžel stím nesouhlasí, a ten řev byl akorát na nervy, vydrží to klidně i 2 hodiny, výsledek žádný, jednou zmodral a tím jsme s metodou skončily, holt jsem si ho rozmazlila, tak dokavad budu kojit, tak asi budu muset vstávat, seč nerada, ale přežily jsme to všici, tak to také zvládnu 🙂 jak to tak čtu nejsem sama, počkám až z toho bude mít trochu rozum a budu mu to moci nějak vysvětlit