Jak naučit 18měsíční batole hrát si. Poradíte?

lucie.krajcarova
27. zář 2010

Ahoj, náš klučík je velice živý a nejvíc ho baví krámovat a vytahovat věci. Kroužky nikdy neskládal, věže nepostavil, ani komínek, tak nevím. Baví ho ještě tak prohlížet knížky, ale to mu u toho musím vyprávět. Zdá se mi, že je na mě hodně závislý, že si sám prostě zábavu nenajde. A to, co mu nabídnu, ho nebaví. Poradíte?

jeudi
27. zář 2010

ahojky máme doma to same nejvice ho zabavi šuplíky v lince tak malemu vyhrad jeden jeho suplíček dej mu tam mechacky víčka a nake plastove nadobi o ktere se nemuze skrabnout a mas to 😉

misi78
27. zář 2010

Ahojky, tak u nas se treba osvedcilo, kdyz s nim hraju na schovku nebo se honime, nebo se schovavam do skrine, no kdyby me nekod videl 😀 Malej se u toho strasne rechta :D

berenika39
27. zář 2010

ahoj 😉 . nech ho jít svojí vlastní cestou. jen on sám ví, co teď nejvíc potřebuje. ted si ještě nebude cíleně hrát - něco stavět, už vůbec ne když si budeš ty myslet, že by měl. je to fakt úplně jedno, on v tomhle období pátrá, zkouší, bere věci jen tak do ruky a seznamuje se s nimi, zkouší. já vím, že jsou děti které si samy vyhrají už po roce, ale to neznamená, že by měl i tvůj malý, opravdu. nech ho, at si dělá co ho baví, připrav mu prostor, kopu zajímavých hraček nehraček, on si vybere. bude pak klidný. to, že nestaví ty proslavené kostky na sebe nebo nenavléká kroužky je fuk.
petr si začal "hrát" až ted ve dvou letech, a najednou jsem jen koukala, co všechno umí. přišel ten správný čas a staví, napodobuje opravdové akce, krmí zvířata, jezdí autama do garáže, prostě všechno to, k čemu sám dospěl.
tak at vám to klape. 😉 😉 😉

sisstin
27. zář 2010

Děti si začínají imaginárně hrát okolo 2let. Do té doby pouze krámují a hrají si mechanicky. Děti s opožděným vývojem řeči nebo specifickou vadou řeči si začínají imaginárně hrát déle, většinou až okolo 2,5let. Záleží, jak je porucha řeči velká. Autistické děti si takto nehrají vůbec nebo hodně málo.

Takže v 18m je to naprosto normální styl hry 😉

usounek25
28. zář 2010

ahoj, tak náš Adam je něco podobného jako tvůj klučík, též si nehraje sám, někdy ano, ale to je asi tak zhruba pětiminutová záležitost. Většinu času ho musím bavit sama - jeho největší záliba je teď to, že běháme okolo konferenčního stolku v obýváku - to děláme několikrát denně a večer když je doma táta, tak běhá s námi 😅 . Už jsem si někdy říkala, že kdyby nás takto někdo viděl, tak snad zavolá do blázince. Jinak taky rád kramuje, hlavně v kuchyni a hlavně věci, který jsou zakázaný, že. Knížky ho baví moc, máme velkou zvířátkovou, takže si několikrát denně prohlížíme a pojmenováváme zvířátka, u toho vydrží hodně dlouho. Zrovna dneska jsme se chystali do zoo, ale počasí nedovolí. Joo taky miluje auta, motorky a vše kolem - takže máme doma haldy aut apod., hodně jezdí na motorce - odrážedle. Ale jinak abych se přiznala je to s ním někdy na mrtvici, když chci uvařit, tak v pohodě, nechá mě, ale jakmile to trvá moc dlouho, tak ho to přestane bavit a začne natahovat, sápat se po mě apod. Taky má vztekací období, takže něco zakážu apod. - hysterák 😒 . A závislost na mě - taky hrůza, chodí se mnou i na záchod, vše s ním musím dělat já 😒 . Všichni říkají, že je to normální období u dítětě a že to přejde, tak snad jo.

vendulka
28. zář 2010

tak já chci s dcerou začít trošku tvořit
tady jsem si našla pár inspirací, tak jakmile nakoupíme nějaké potřebné věci pustíme se do toho
http://artmama.cz/tvorime-s-detmi-pro-deti
http://tvorilka.com/kategorie/postupy-krok-za-k...
http://www.moje-rodina.cz/clanky/tvorime-s-detmi
http://www.lencinkosicek.estranky.cz/fotoalbum/...
třeba jak bude starší, tak se to naučí sama a bude si tvořit sama, tudíž se zabaví
jinak teď si dcera docela umí hrát sama, vytahá si všechny hračky a má o zábavu postaráno 😀
hlavně ji baví taky knížky, ráda mi je nosí a já ji říkám co tam je nebo ji čtu, ráda skládá komíny, kostky,navléká kroužky a má ráda takové ty kostky co musíš dát ten tvar do příslučné dírky....toť vše co tak můžu poradit

fifa79
28. zář 2010

usounek25:u nás je to naprosto stejné,plně souhlasím.Taky běháme v obyváku🙂))