Jak naučit 2,5 leté dítko pít jiné mléko než mateřské?

liska21
14. lis 2008

Ahojky všem,omlouvám se zda už toto téme je,ale nenašla jsem ho.
Kojím už dva a půl roku a myslit,že by to už mohlo skončit,pomalu synka začínám odstavovat přez den mu dám maximálně 3krát a v noci už jen 2krát což je velký úspěch. O prso dokázal žadonit taky 7krát za den a 4krát za noc,v tom problém není. Ale odmítá mi pít jiné mléko,jak mu do hrnku naleji trochu mléka hned prska fuj mlíko,už jsem vyskoušela snad všechny druhy kojeneckého a i normálního kravského,ale vše bez úspěchu. Nemá některá z vás nějaký fígl jak na něj,prosím moc o radu,všem moc děkuji 🙂

tannawe
14. lis 2008

lisko mozna zkus odstrikat, dat do hrnecku v pomeru s koj. mlekem a pak pomer materskeho mleka pomalu ubirat,tak by si pozvolna mohl zvykat i na jinou chut az by plynule presel na koj., protoze materske bys pozvolna vypustila 😉 😉

kalu
14. lis 2008

Ahoj Lisko,
taky svoji dcerku kojím,i když zatím ne tak dlouho jako ty,ale je to u nás taky boj- nejradši by ode mně pila každou chvíli a vyměnila by za kojení jakékoliv jídlo.A taky se snažím tu frekvenci omezovat.
Taky jsme bez úspěchu vyzkoušeli x druhů mlék-kojenecké,normální a pro malou je to prostě "blé".
Jinak já bych ti poradila hlavně do mléka nenutit.Sem tam nabídnout,jestli se něco od minula nezměnilo (děti mění chutě velmu často) ,ale hlavně nenutit.
Já si myslím, že dítě nemusí nutně pít mléko jako zdroj vápníku a min.látek- myslím si, že stačí,když baští dostatečné množství mléčných výrobků- jogurty,sýry,tvaroh,kaše,jogurtové nápoje..... Ale jeden malý fígl na mléko ti poradím-já piju každé ráno Actimel a jednou malá,když mě viděla,tak hned chtěla taky a vypila ho celý- stalo se to teda jen jednou,od té doby už to zase nechtěla,ale je to dodneška jediné nemateřské mléko,které pozřela- tak ho můžeš třeba vyzkoušet.

ladunka
14. lis 2008

Lisko, osobně bych určitě svému dítěti kravské mléko nenutila . Taky ještě kojím 😉, ale až nebudu, maximálně dcerce nabídnu kysaný mléčný výrobek, který by se jí mohl snáze trávit, a mléko dostane jenom kdyby po něm fakt toužila. Mléko podle mne není nic co by batolata natož dospělí potřebovali ke zdraví a růstu. Ale každý se řídí podle sebe - já samotné mléko nerada už od dětství, takže všechny ty informace o tom, že kravské mléko organizmus akorát zahleňuje a snižuje mu tím vlastní obranyschopnost a že vápník v něm sice obsažený je, ale ve formě, ve které jej lidské tělo nedokáže zpracovat, jenom vítám 🙂

markeeta
14. lis 2008

v mlece toho vapniku moc neni, to je vice v syrech a jogurtech

ja bych mu nabizela ruzne druhy napoju - vodu, vodu se stavou, caj (uz muze ovocny neobsahujici tein) nebo ty mlecne napoje

liska21
autor
15. lis 2008

holky díky za rady,kalu ten Actimel jsem už zkošela a bez úspěchu,taky je to ble,když vidí ty starší jak si nalejvají mléko začne křičet já nechci a rdši někam zaleze. Já jsem holky zkoušela už i sojové a také z toho nic nebylo,jogurty jí (nejvíce mu chutná KRAJANKA od Madety) a sýry taky,jen to mléko nechce.

ladunka
15. lis 2008

lisko, taky jsem slyšela o dětech, které nakonec mléko přeci jen pít začaly, ale až když už nepily žádné MM.

tlapicka
15. lis 2008

nase mrne bezmezne miluje podmasli s bananem 🙂 vychlemtala by klidne pul litru denne. Takze neco takoveho se da taky zkusit 🙂

liska21
autor
16. lis 2008

tlapicka to jsem už zkoušela taky,bohužel také bez úspěchu 😢

marinka
16. lis 2008

lisko, mlíčkou už vůbec nemusí, mnohem víc vápníků má v jogurtech a sýrech, než v mléce.. Já jsem kojila rok, pak jsem musela odstavit a malá mi úplně odmítla UM, tak jsem se radila s různými lidmi, doktorem, laktační poradkyní, a všichni mi řekli, že po tom roce už UM mít nemusí, ale měla by mít tak 3 dávky mléčných výrobků denně. Tak jí dávám 2x denně jogurt, sýr a často mléčnou kašičku na večer a stačí to 😉 Takže jestli má malý rád jogurty, je to vyřešené..

suki
19. lis 2008

marinka máme to taky tak 🙂

petka80
20. lis 2008

Jé, holky, to jsem ráda, že to jde i bez UM. Já teda zatím kojím a chtěla bych asi až do jara, ale pomalu přemýšlím, co bude pít pak, když v životě nic kromě MM a vody z hrníčku nepila 😅
Jogurty má ráda, kaši taky občas dávám, takže to bude o.k. To mám radost 😵

petule.h
21. lis 2008

moje švagrová taky kojila15m a prostě mmusela vydržet 3 noci bulení a v pohodě přešli na stravu...UM už ani nedávala, jen kaše apod... právě si myslím, že mléčných výrobků je spousta... 🙂 , dá se to kombinovatt s ovocem...apod..mě teda obě děti pijí od 2m UM, takže problém nemám...ale od 4m jsem začala a teď zase začnu s příkrmama, oni pak hezky jedí....myslím,že výživa je v MM jen do 6m né???

petule.h
21. lis 2008

holky a ty banánové mléka...apod nechtějí taky??? vím, že ty děti celkem mohli

kubaka
21. lis 2008

Prostě přestat kojit - rezolutně. Když bude mít žízeň, vezme za vděk vodou. Takto staré dítě už tekuté mléko nepotřebuje. Stačí mu mléčné výrobky a zahánět kojením žízeň je už jen zlozvyk. Jak píše petule.h - prostě to utnout a nekompromisně. Strádat nebude. 🙂

snupik
21. lis 2008

zkus udělat kakao..nesquika..můj prďola ho miluje🙂

garfieldmail1
21. lis 2008

Vyzkoušej všechno! 😠 Jako já a syn stejně mlíko prostě nechce. 🙄 Ale miluje Lipánek a Kostíky a některé další jogurty a taky sýr tavený a Kiri a v poslední době si zamiloval i tvrdý sýr. Poslední varianta, která mne napadla, je krupicová kaše, podle mne byla výborná 🙂 , snědl tři lžičky a konec. Myslím, že některé děti, třeba nebudou pít mléko nikdy, některé možná tomu přijdou na chuť později... 😅 A co se týká pitného režimu, tak kromě vody, čajíků, je tu ještě ovoce, polévky, atd... Syn až do 16 měsíců moc nepil (kojila jsem teda jen do 11.měsíce), ale zato je velký jedlík a pak přišla zima a najednou dostal žízeň 😵

ocicka
22. lis 2008

Souhlasim s kubakou. Prcka jsem kojila do mesicu- a do te doby absolutne odmital lahvicku s cimkoliv- mam jich slusnou sbirku, a stejne tak ruznych druhu mlicek. Usekli jsme to ze dne na den a od druheho dne zacal hned pit flasku se sunarem k snidani i k veceri..

radka.m.
22. lis 2008

ahoj holky,kubaka to napsala velmi přesně a výstižně,po roce už není nutné dávat dětem nějaké mléko,mléčná dáívka je 500ml na den,což je asi 2 jogurty denně,pokud není jogurt,jsou kaše,sýry,tvaroh atd.a dvouleté děti už pít mlíko opravdu nepotřebují,je to opravdu už jenom zlozvyk zahánět žízen prsem.pokud nedostanou prso a budou mít žízen,tak si vezmou třeba i tu vodu.ono se to nezdá,ale kdyby jste měli děti při kojení zvážit,kolik toho vypijí,tak by jste se asi divili,většinou jde opravdu jenom o mezicucy,takže pitný režim nedodržují ani ted.v tomhle by podle mého názoru měli být matky opravdu neústupné,protože pitný režim je dooost důležitý pro zdraví každého jedince.

bertica.h
22. lis 2008

Ahojte.
Ja som kojila cez 2roky,bolo to úžasné..trocha občas lutujem,že som nekojila dlhšie.ale asi to amlo byť tak,ako bolo.
Čítala som tiež všeličo o mlikach a mliečnych výrobkoch..aj to,že kravské mlieko je pre teliatka a nie pre dospelých a deti už vobec nie.
Ja som ale dcére dávala od tých 2rokov kravské..plnotučné,teraz aj polotučné.
Miluje ho..až ju musím krotit,lebo by aj liter vypila(neprehánam).
Ale skuste baby v lekárni kupiť francuzke mlieko,vraj je zdravšie.

Ked Vám deti jedia jogurty,syry..tak to stačí..asi.-.najlepšie nesladené jogurty,alebo kefíry. 😉

sisa88
22. lis 2008

ahojte, potesili ste ma, ja teda tiez kojim a rozmyslala som co potom, kede prestanem - raa by som po roku a fakt som netusila ( taky nevzdelanec som🙂) ze UM ani kravske neni nutne..tak ste ma fatk potesili!!pekny vecer vsetkym

j.a.n.u.s.
22. lis 2008

Ja jsem nadruhou stranu rada, ze kojim....páč jak byla mala nemocna, nechtela jist, pila fakt jen to MM...a pila a z nemoci se dostala pomerne rychle! Myslim, ze to ma jeste furt vyznam...muj nazor!

Jinak mliko jako takovy to kravsky, nedavam...zkusila jsem jednou a osypala se na zadech...zatim jogurty, tvaroh, kase...

liska21
autor
24. lis 2008

Ahojky holky,tak jsem se sem zase po dlouhé době dostala. 🙂 Tak vy si myslíte,že mléko pít nemusí,ty dva starší ho pijí tak až ho nestačím kupovat a ten náš rarášek prostě nic. Je mě to vážně divné,samozřejmě každé ditko je jiné a má svou osobnost,ale sejně je mě to divné. Když vidí bráchu a sestřičku,že jim to chutná a on u toho prská a po zachutnání ani známka 😉

kubaka
24. lis 2008

Lisko, to je opravdu normální - první syn odmítl MM v 9. měsíci, tak dostával aspoň UM a v roce ho s odporem zavrhl také a nevzal do pusy ani za boha žádné tekuté mléko. Miloval ale jogurty a tvaroh. Tenhle druhý je úplný mlíčňák - je mu 20 m a dodnes prostě musí mít v noci svou porci Nutrilonu. Bez ní znovu neusne - je na mlíko vysazený. Kromě toho má rád Lipánky a jogurt. Ale je mlíkovej - zatím ztroskotaly pokusy ho to noční mlíčné extempore odnaučit, (ale mě to zas tak neobtěžuje, takže to zatím neřeším)

Ono ta obliba mléka asi souvisí se schopností štěpit bílkoviny z něho - někteří lidé je špatně štěpí, zahleňuje je to a je jim těžko = já a patrně Dan. Takže instinkt napoví

liska21
autor
24. lis 2008

Kubaka,když na to koukám z odstupem času tak nejstarší kluk mi pill kakao od 10měsíce (plnou koj. flašku) pravidelně ráno po probuzení a večer než šel spát. Holka pila mléko do roka,pak se šprajcla a taky ho nechtěla ani cítit. Ve 13měsících jsme se byly u kamarádky na vesnici,podívat jak se dojí kráva a odkud se vlastně mlíčko bere,chtěla ho ochutnat čerstvě nadojené a od té doby ho pije po litrech 😀 😀 😀
Co mysliš nezabralo by to i na toho mrňouska 😉

kubaka
24. lis 2008

Lisko - ha ha - autosugesce umí divy. Možná jo.
Já třeba jako dítě začala jíst nenáviděné drštky v polívce po shlédnutí filmu Tarzan, kdy kroutícími se červy krmil opomuž raněného muže jako životodárnou stravou. 😀 Paradox. Jiný by je spíše začal nesnášet

liska21
autor
30. lis 2008

Ahojky po dlouhé době,tak stále žádná změna mléko v hrnku je prostě fuj. Ale už přestávám kojit,v noci se vzbudí už jen jednou a ve dne si řekne ráno a večer,ale abych to nezakřikla začíná být nějako nakřáplý tak snad nebude marodit. Kubaka obdivuji všechny co dokážou jíst držky v polívce,já je nemůžu ani cítit brrr