Jak naučit 20měsíční dcerku na nočník?

arbilia
27. říj 2013

Mám 20 měsíční dcerku a už fakt si nevím rady, jak ji přimět na čůrání do nočníku. ☹ Ona ví, co je "čí", ale... do nočníku nic, do plenky jo. Moc vás prosím o zkušenosti a rady... Děkuji 🙂 Lenka

lehys
4. led 2014

@dezyre ja vim, ze se muze pocurat, ale pred dvame mesici si rekla na nocnik...proto jsem ji sundala pliny a zacala ucit...a dnes po dvou mesicih se uz 4x pocurala to je nejake divne ne...navic mi muz rekl, ze kdyz ji to neumim naucit at si zavolam mamu nebo tchyni, ze ony ji to nauci :( vubec bych neresila, kdyby to bylo jak minulej tyden jedna dve nehody za den, ale vcera a dnes je to hrozne uz ji nemma co obleknout vsechno pocurane nebo mokre na susaku :((( ciste psycho
nikdy bych neverila, ze je to tak tezke naucit dite na nocnik

dezyre
4. led 2014

@lehys a neprochladla jen? Jako kdyby mě toto řekl můj chlap, tak ho asi přetrhnu jak hada 😅

lehys
4. led 2014

@dezyre nevim uz i nad tim jsem premyslela, ze je mozna nejaka nachlazena...no koupim pliny a dam ji je na par dni, ikdyz nerada...no muj chlap si mysli, ze je to jednoduche a neco delam zle...pravda je, ze tyhle posledni dn jsem z toho dost spatna, nemela bych byct, vim, ale neda mi to...dvamesice se clovek o neco snazi a pak je zas tam kde byl na zacatku...jedn pani mi rekla, ze na ni moc tlacim a jeji dcer je jeste ve trech a pul letech pokakava, tak nevim jestli to neni trosku moc

lehys
4. led 2014

@lenkazdenek aha tak ty znam, ja myslela, ze jsi ji davala nejake latkova http://www.latkovky.cz/trenink-na-nocnik/trenin... dekuji

lenkazdenek
4. led 2014

@lehys ne jen tyhle jednorázový ......ale i tak to pomohlo,protože jakmile chtěla někde čůrat tak sem z ní nemusela strhávat plenku a pak jí těžko natahovat,ale jen jsem stáhla kalhotky

pivonka2
21. únor 2014

@lenkazdenek Ahoj holky, začala jsem malou učit na nočník, je jí 18 měsíců. Když si na nočník začala sama sedat a říkat čííí. Po skoro 3 týdnech už hlásí bobek a čurání si taky říká, někdy si dokonce i přinese nočník🙂 Ale co mě trápí, je, že jak se občas počůrá, stéká jí to po nožičkách, takže ji utřeme, omyjeme vodou nebo ubrouskem. Jenže se ji strašně zhoršil atop. ekzém právě na těch místech, kde ji omýváme (krémem z lékárny ji mažeme dvakrát denně). Prostě jak ji myjeme, vysušujeme kůži a je samý ekzém. Přemýšlela jsem nad řešením a napadlo mě, že bych jí dala ty svrchní PUL kalhotky a do toho složenou na obdélník čtvercovou plenu, aby se cítila mokrá a bylo jí to nepohodlný (což teď i hlásí, že se počůrala a je mokrá, ne že by to nebylo vidět)..Přijde mi to i finančně výhodnější než ty učící plenky nebo jenorázovky. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

jika10
21. únor 2014

Taky poprosím o radu. Malé je 13 měsíců. Na nočník dávám od té doby, co sedí, tzn. od 10 měsíců. Měli jsme velký úspěch s kakáním do nočníku, vlastně skoro čtvrt roku jsme kakali jenom do nočníku a pak se něco zlomilo, změnilo. Ne že by nechtěla na nočníku sedět, ale prostě se pokaká do plínky a přitom na ní pozoruji, že ví že kaká. Když hnedka vezmu nočník a posadím jí, tak se nedokaká, ale jakmile jí zabalím do plínky, tak se prostě vykaká do plínky. Už fakt nevím co s ní. Mám jí nechat a dát jí čas. Vím, že je ještě malá, ale nějak nechápu, co se změnilo, že je teď zase všechno špatně