Jak naučit 20měsíční dcerku na nočník?

arbilia
27. říj 2013

Mám 20 měsíční dcerku a už fakt si nevím rady, jak ji přimět na čůrání do nočníku. ☹ Ona ví, co je "čí", ale... do nočníku nic, do plenky jo. Moc vás prosím o zkušenosti a rady... Děkuji 🙂 Lenka

dadushe
27. říj 2013

Ehm...takže svého času jsem si myslela, že budu jediná "matka roku", jejíž dítě není schopné se zbavit plen. Když byly dceři 2 roky, zkoušelo se všechno... odměna, chválení, čokolády, hrací nočníky, hubování, vysazování, nechávání v mokrém, látkové pleny, čtení na nočníku, chválení...prostě fakt nepomohlo absolutně nic. Nakonec jsem se na to vykašlala s tím, že jí potáhnu nočník na maturitní ples, až bude končit střední, párkrát jsem vyletěla na babičky, které zaručeně měli děti odplenované v 18 měsících a byl klid. Ve dvou letech a dvou měsících to malé najednou v hlavě nějak přepnulo a do 14 dní byla sama bez plen. Od té doby nepotřebuje. Najednou prostě začala sama chodit na nočník 😕 😎 Takže za mě, nabízej, motivuj, ale pokud na to sama nebude zralá, nepomůže nic 😀
@arbilia

arbilia
autor
28. říj 2013

Děkuju 🙂

tlelkule
29. říj 2013

mě dcera chodí na nočník od 9 měsíců.to jen kadila ted máme 15měsíců a už čůráme.prostě je to o výdrži maminky a trpělivosti nejlepší je dávat dítě často sednout a pochválit jak se vydařit a nechávat bez plenky a nebát se loužičky to se bude stávat ale jinak se to dítě nenaučí 🙂

veronikanel
31. říj 2013

Mám stejný problém... ☹
Přesně,ví co je "čí",ví co je "bobek",sama se hlásí,když to v plínce má,ale nočník jí nebere.Nechávám jí tam sedět chudinku tak dlouho,dokud nemá červenej zadek,pak se zvedne a počůrá mi přebalovák 😒

copa
31. říj 2013

@arbilia @tlelkule
já rozhodně nesouhlasím s tím, že je to o trpělivosti maminky; pokud mi dítě na nočníku hystericky řve, bere sezení na nočníku jako nejhorší trest, nemá to podle mě s trpělivostí co dělat, i když vlastně ano, budu trpělivá maminka a budu tak dlouho trpělivě přebalovat plíny, dokud to dítěti v hlavě samo nesecvakne a pochopí, co po něm s tím nočníkem chci
u nás to přišlo v 25měsích a během týdne byla dcera bez plín, do té doby nepomáhalo nic, že dělá "eee" hlásila už dávno předtím, ale na nočník prostě ani za nic; a pak se najednou odplínovala sama a mnohem rychleji než děti známých, kteří už tou dobou poslušně x měsíců sedávaly na nočníku, ale výdrž maminek se tady míjela účinkem, to by na to nočníku musely být nonstop

takže za mě bych to nehrotila a nechala dítě, ať si na to přijde samo 🙂

ventilkova
31. říj 2013

Mam dva kluky, oba byli bez plen na roce a půl... Prostě jsme plenky sebrali... Ale my už řešili jen čůrání... Párkrát si cvrkli do punčošek a bylo .... Teď čekám holčičku, tak uvidím, jestli to nebude jinak.

zuzazuzanta
31. říj 2013

@copa naprosto s tebou souhlasím.

arbilia
autor
31. říj 2013

Takže pro upřesnění- mám ji tedy dávat na nočnik,když říká čí nebo blé a přesto nic neudělá? Teď začíná dělat to, že když po ní něco chci, tak letí na nočnik. Ovšem ne proto, že by chtěla vykonávat potřebu,ale proto, že je pěkně vyčůraná a jen tím odvádí pozornost. Takže teď už jsem fakt zoufalá...

renros
31. říj 2013

Moje rada zní - hlavně netlač na pilu nebo se blokne ještě víc. Věř jí, dej jí čas, ona na to přijde.

arbilia
autor
31. říj 2013

Takže nechat nočnik stranou a vůbec ji na něj nedávat ani neupozorňovat?

zvirka
31. říj 2013

@arbilia Já bych to nehrotila, náš Mireček je bez plen až po 2. ruce a dcera kamarádky začíná až teď, měla 2,5 roku. Já začala odplenkovávat, až jsem viděla, že do plínky čůrá záměrně, tj. pořád suchá, pak se zastavil a čůral, byla plná a teplá. Až to, že vědomě čůrá, je předpoklad k odstranění plen. A i tak jsme ještě 14 dní převlíkali 6x denně 😀

zvirka
31. říj 2013

@arbilia Já jsem zkoušela dávat i před tím, ale on měl vyloženě blok, že tam nechtěl ani sednout, byl šílený řev. Pokud Ti tam sedí, tak pro čnezkoušet, ale určitě v klidu, v pohodě, na chvilku, nepovedlo se, nevadí 😉

arbilia
autor
31. říj 2013

@zvirka ok, díky 🙂

xvitk101
31. říj 2013

@arbilia syn zacal chodit na wc az ve 2 letech. Na nocnik si dobrovolne nesedne. Chodi jedine na zachod. Kazdopadne nechala jsem ho byt, musel chtit on sam. Trvalo to asi 14 dni, co jsme meli jeste nehody. Ted si rika sam. Jen bojujeme s kakanim. Hlasi, ze se mu chce, dojdeme na zachod a on neni schopny se vykakat. Ja bych se zkousela ptat, zda se ji nechce. Idealne sebrat plenu a pocitat s pripadnou nehodou.

andryskam
31. říj 2013

Alexek má 20 měsíců. Už třetí den se snažíme učit na nočník. Sebrala jsem mu plínky, upozorňuji ho, že ji nemá a pokud bude chtít "aa" musí jí na nočníček. Já ho tam nedávám si jen tak posedět, prostě až začne čůrat, rychle stáhnu tepláčky a šup na nočník. Pokud přijde počůraný, řeknu mu, kde se dělá "aa" a on si sám utíká sednout na nočník. Nebo se počůrá např. v pokojíčku, přiběhne pro mě a jde mi ukázat, že se počůral. Prostě to ještě neumí vychytat, ale věřím, že mu to časem docvakne a bude to dobrý. Hlavní je to, že si uvědomuje, že se něco děje. Převlékám ho i 10x denně (večer je velké praní), ale nějak se to naučit musí 🙂

cacenka_d
31. říj 2013

a chce si na nej sednout? luci do roka chodila po obede v pohode, apk strevni chripka tak jsem nedavala po tydnu buleni jen ho vdela po 3 mesicich zase pohoda a porad repete do 20. mesicu, sedi pul hodiny klido kdyz uz si sedne a pak se vycura vedle nej :( ALe ted jse teda przatim rezignovala nemam silu s ni bojovat a potrebuju vetsi oraz, spousta lidi mi rekla, ze az k tomu dospeje plinu odhodi sama ze posazovanim ji zrychlim na detske mentalite max o 2-4 mesice

lehys
4. led 2014

holky poradte jak mam malou naucit, aby si rekla na nocnik ☹ uz vic jak 2 mesice trenujeme...mala ma 22 mesicu, nocniku se noboji vycura se tam kdyz posadim, dokonce delame zavody kdo se vycura driv a ona vzdy vyhraje 😀 Kakat chodi na nocnik od 19 mesicu to si rekne, ale curani je horsi rekne si jen nekdy, vetsinou to pusti do gati. Zaver je, ze minulej tyden byl den kdy se pocura jen jednou, davala jsme si pravidelne kadou hodinu na nocnik. Od vcera se pocurava hodne casto asi 7x jsem uz na nervy. Je krasne napsat, ze to chce trpelivost, po dvou mesicich bych cekala nejaky vysledek, ale ten nikde naopak :( nevim co uz delat

hancazivocich
4. led 2014

@lehys - co čůrat za nálepky? Já dávala malé za čůrání jednu, za kakání dvě... Lepily jsme na dveře, na sklo.... Staré dveře, tak mě to ani nemrzelo... Ale existují alba s nálepkami, nebo tak.. U nás to byl několikaměsíční boj, ale pak byla během dvou měsíců i bez plínek v noci!

lenkazdenek
4. led 2014

Tak u nás jsme si pomohly taky stylem odměny-dostávala rozinky 😀 ,jinak jsem dávaly pravidelně hačnout na nočník před spaním a po spaní,jinak malá jak se naučila čůrat na nočník přes den,tak pár sní na to,už byla i na noc bez plenky.
Jo a jelikož jsme to zkoušely v zimě,tak aby se mi nepočůrala venku nosily jsme takový ty trénovacací plenky,jsou sice drahý,ale mě to přišlo praktický 🙂

lehys
4. led 2014

holky ja uz delala vsechno, davala jsme ji gumove medvidky za to ze se vycurala do nocniku :( nejhorsi je, ze ona si i rekne ale pak to zas pusti do gati :( kdyz ctu, ze nekdo naucil dite za tyden na nocnik je to jako sen

lehys
4. led 2014

jak uz jsem psala minulej tyden o bylo uplne super clej den curala na nocnik vecer se pak treba jen jednou pocurala, davala jsme ji kazdou hodinu...ale ted se pohorsila vcera se pocurala 6x a dnes uz 3x a to je jen obed :((( pomoc

dezyre
4. led 2014

U nás to bylo stejné jako u @zvirka. V době, kdy Staník běhal se suchou plenou a v pár vteřinách mu to teklo až do papuček, jsem ho začala uči cílelně na nočník. Měl cca 21 - 22 měsíců. Měli jsme to jednoduché v tom, že Staník byl na nočník zvyklý - dávala jsem ho na kakání cca od 10 měsíců (měl strašné problémy s kaděním do plen, takže po každém jídle putoval na nočník, on si tam poseděl a buď se vykakal po snídani, nebo po obědě 🙂 )

lehys
4. led 2014

@lenkazdenek mohla by jsi mi prosim poradit ktere pleny jsi pouzivala...ja ji davam na venek taky pliny pac jinak by to bylo hned v gatich 😝

lehys
4. led 2014

@dezyre i nase mala se nocniku neboji je na nej zvykla uz od 10 mesicu....jen si prosti nerekne sama to je cele :(

lenkazdenek
4. led 2014

@lehys buď z dmka trénovací nebo hugiesky-jsou to v podstatě kalhotkové plenky ,natahují se jako kalhotky takže je nemusíš zbytečně po stanách zapínat když se dítěti chcce..

terka_85
4. led 2014

Syna jsem poprvé zkoušela dát na nočník cca ve 13 měsích a skončilo to hysterickou scénou. Zkoušela jsem to znova a znova. Pak už jsem na to neměla nervy a nechala to nějaký čas být. Ve dvou letech stále nosil plíny a dělal hysterické scény jen při zmínce o nočníku. Už jsem si dělala srandu, že snad bude chodit do školy v plínách. Přesně jako ty jsem zakládala diskuze - co mám dělat když moje dítě nechce na nočník atd. Ve 2,5 letech (to bylo zdrovna jaro) jsem mu sundala plínu a dala kalhotky, asi 3 dny se počurával než mu to v hlavičce docvaklo. Od té doby je bez plín jak přes den, tak i přes noc.
Podobnou příhodu jsme měli i s dudlíkem. Ve dvou letech ho pořád měl (jen na spaní), taky jsem si myslela, že se ho snad nezbavíme a najednou mi ho sám od sebe odevzdal...
Přesně jak píšou holky, naučí se to, až na to bude připravená... 🙂

dezyre
4. led 2014

@lehys My jsme si to "říkání" trénovali. Někde jsem četla takový návod. Je potřeba, abyste byly cca týden doma. Neměli nic naplánované. Necháš ji bez plíny, jen kalhotkách a posazuješ každou chvilku, prostě zkoušíš, když se počůrá, tak se nic neděje, netrestáš, prostě pořád takhle dokola a pokud během pár dnů nebude žádné zlepšení, tak ještě není zralá a zkusíš to později. My jsme to takhle se Staníkem zkusily jednou - nechyl se. Za měsíc zopakovali a během toho týdne si říkal. On teda nemluvil, vůbec, takže o to to bylo složitější. "Říkal" si tak, že prostě došel k nočníku a buď ukázal prstem, a nebo u něj přešlapoval.

lehys
4. led 2014

@dezyre presne tohle delam dva mesice :( nase mala krasne mluvi, rekne si jen nekdy a pak si rekne az kdyz je pocurana

lehys
4. led 2014

@terka_85 ja ji ale nechci zas`dat pliny, protoze to uz se bude jen pocuravat do nich bez nejakych signalu :(

dezyre
4. led 2014

@lehys neboj se, ona k tomu dospěje, některé děti dřív, některé později. Vím, že ti to připadnou jak planá slova, ale malá je šikulka, přijde na to. Prostě asi ještě není připravená. Může se také stát, že čím víc na ní budeš tlačit, tím to bude horší 😔 krom toho občasné počůrávání je normální. Staník si ještě v necelých 3 letech cvrknul, když si hrál 😉 Sice malilinko, ale bylo to tam 😉 Ze začátku je normální, že se řeba při hraní, nebo tak počůrá.