Jak naučit 2letá dvojčátka na nočník?

garfieldka
12. pro 2012

Nočník už máme doma rok a pořád nic, teď koncem prosince budou holkám 2 roky. Jsem už zoufalá, holky se nočníku bojí, vydrží na něm sedět asi 10vteřin a už chtěji dolů, nechtěji ani na normální wc. Zkoušela jsem je nechávat i bez plínky a vůbec jim nevadí že se počuraji do tepláčků i když je to třeba studí a nic na to neřeknou a počůraji se do toho mokrého během 5min. znovu. Nevim jestli mám zkusit koupit jiný nočníčky nebo co? Jak je to mám naučit? ☹

kapradina
12. pro 2012

prominte a proč jste zoufala,že vam ve 2 letech nejdou na nočnik?jdou do jesli?

romantika
12. pro 2012

@garfieldka nechat behat bez teplaku, to jim prijde jak plena chce to na naho a davat sedet nanocnik treba u pohadky aby neresili to sezeni, za kazdy povedeny curaci pokus chvalit a chvalit a chvalit. My koupili v roce prvni nocnik drahy ale mel takove rukojeti a hraci kulicku a zabavil. Ted ve dvou sem ji to sundala a uz chodi i sama asedne si sama protoze to nema hrany a pro hocicky neni nebezpecny. Nevim tedy jak ve dvou letech. Ale na zachod je necpete. Jinak ja chodila s malou vzdy rano spolecne na zachod a zduraznovala ji co delam a tak, tak se naucila si aspon sedat, pak se obcas podarilo. Pak se sundali pliny a bylo. Ale musi jim to docvaknout v hlave.Ale ve dvou detech to asi bude fuska tak zkousejte to sezeni u pohadky a lepsi nocnik. http://dracekmracek.cz/324-nocnik-spidy-ok-baby... a klid jim to dojde, jen je na to pravidelne pripravujte.

kapradina
12. pro 2012

proč nektere maminky nuti děti v roce nebo v roce a pul honem je učit na nočnik a pak byt ve stresu,že jimto nejde.mi kluci ve 2 letech taky se pokakavali a vubec jim to nevadilo,že jsou poserinkani.tak sem to nechala by a davala ješte pleny.pak jsem to v klidu jsem to bez stresu zkoušela a pak se chytli.a že to bylo pozděj?no a co.každe ditě je jine. někdo dřiv někdo pozděj.vubec sem to nehrotila .a naučili se. 😉

aneta15
12. pro 2012

Já mám 1,5 starého chlapečka a mám úplně stejný problém, do nočníku si maximálně stoupne aby si sednul tak bych ho musela zlomit. Neřeším to. Já být na vašem místě tak bych počkala na léto, sundala plínu a nechala je. Každé dítě se to naučí i když minulý měsíc jsem byla s malým na neurologii a doktorka se hrozně divila, co jsem to za hroznou matku, že má ještě plíny. Dcera byla od dvou let bez plín ale v noci se mi počůravala do čtyř let. Nehrotila jsem to dostala plínu a přešlo to samo.

kapradina
12. pro 2012

souhlasim s anetou.u nas se ješte ted stane,že se tak jednou do měsice počura v noci.kdybych se kvuli tomu měla stresovat,tak by mě pukla hlava.děti na to maji narok,i na ty plenky.

alamo
12. pro 2012

Dcera taky jeste nechodi na nocnik (2,5 let). Prijde mi, ze v okoli jsme spis vyjimka. 😒 . Nenutim ji, ale popravde ani nejsem moc proaktivni. Asi bych na to mela jit vic systematicky. Parkrat jsem ji zkusila plinu vzit, sice jecela, kdyz se pocurala, ale na nocnik nechce.

kapradina
12. pro 2012

@alamo neřeš to.každy ti muže byt s prominutim ukradeny.je to tve ditě.

radova23
12. pro 2012

Ahoj tak my už chodíme na nočnik od 21 mesice,sama se jde vycurat,sama zavola ze uz je hotova a jdeme ho vylit . Ale ja mam třeba jiny problem . Jak ji mam naučit aby chodila i v noci ? to ma zatim plinku,vycura se za noc tak jednou ale potrebuji ji naucit ☹ nevite jak ?

alamo
12. pro 2012

@kapradina Ma ted takovy blby obdobi, ze na vsechno rika 100x za den ne, takze to mam stejne marny.

palomitacheca
12. pro 2012

@garfieldka syn na nočník nikdy nechodil, seděl na něm jen před televizí a chodil čůrat třeba do kuchyně... Když měl 26 měsíců, tak mi kamarádka poradila, ať sundám plínu a nechám ho, ať se počůrá. Počůral se jednou a podruhé už šel sám na nočník. Od té doby měl nehodu jen občas. Prostě k tomu dozrál a najednou to šlo.

marton
12. pro 2012

@garfieldka Nočníkem to asi nebude.Prostě chtějí čas.Naši kluci jsou doma bez plen tak 2 měsíce.Maty občas zapomene a počůrá se do tepláků.No občas...včera 4x,dnes ani jednou.Na ven pleny mají a na noc taky.A jak je to učit?Nabízela jsem jim nočník a pokud chtěli,tak si sedli.Co je na tom nejvíce bavilo,bylo vylévání do záchodu a splachování.Jeden čas jsme nedělali nic jiného než běhali splachovat i kapku v nočníku 🙂 .Uvidíš,že se to zlomí 😉 .

alisek
13. pro 2012

@garfieldka dejte holkám čas, můj syn na tom byl úplně stejně, navíc měl z nočíku strach, jak jsem ho chtěla na to posadit spustil histerický řev, koupila jsem sedátko na wc, to bylo lepší ale asi tak o 10%, pak jsem to nechala být a zkusila cca po 3 týdnech...tak jsem to zkoušela od června do září..a od října si sedl, vyčůral, vykadil...ted si už i řekne ale sám se neposadí bohužel ale jsme za 2 a půl měsíce na jediné plíně a to noční, což je podle mě úspěch, sem tam se stane nehoda ale ven chodíme bez plen....moje rada DEJTE JIM ČAS, kdybych věděla že to bude mít tak rychlí spád, tak ho tím nočníkem tak netrápím.

garfieldka
autor
14. pro 2012

Že jsem zoufalá, to jsem zvolila moc silný slovo 🙂 ale stejně si připadám jak neschopná máma, že je to nedokážu naučit 😒 Okolí na nás s tim tlačí a už mi z toho nejni dobře. A taky hlavně na to nemám trpělivost učit je obě, každá má jinou povahu a nemám na ně už nervy, s jednim dítkem to je určitě jednodušší ho něco učit. Ale celkově vůbec mě neposlouchaji jak jsou dvě, dělaji si co chtěji, na všechno řeknou ne a stekaji se a dupaji a zkouší co vydržim. My přijdou jak smečka proti mě že jsou silnější. Zkusim koupit jinej typ nočníku a nechám je bejt. Ale zase když řeknu že já potřebuju cíkat, tak předemnou utíkaji napřed a křičí honem, honem a otevřou mi dveře na wc abych se nepocíkala 🙂 a ještě kouknou jestli sem se nepocíkala do kalhot 🙂 a řeknou mi néé máma ee nééé jako že sem se teda nepocíkala do kalhot. No takhle kdyby to šlo jim 🙂

ined77
14. pro 2012

ahoj,
já bych to nehrotila...sama jsem měla v poslední době "snahu" teda jakože začít nočníkovat, ale malé se asi nechce, takže jsem se rozhodla, že prostě počkám na jaro a teplejší počasí a najedeme na to pořádně..tím myslím, že přes den bude prostě bez plenky bez ohledu na to kolikrát se počůrá, ale jak doma, tak i venku...jinak to podle mého nemá smysl. u staršího to bylo jednodušší, vyšlo nám to dobře na roční období, takže se od 18-24m měsíců přes den krásně odplenkoval bez větších problémů...ano, co chvilka jsem prala tepláčky a slípky, utírala loužičky, ale to k tomu patří 😉 .
chce to prostě čas, jinak se nadělá víc škody než užitku 😉 .
naše malá občas zahlásí, že kakala, ale až po, občas se chytne za plenku...takže už na to myslím začíná přicházet. do nočníku se umí vyčůrat, ale musí chtít...když si sednout nechce, nenutím ji. je mi jasné, že s dvojčátky to je složitější, ale možná to potom jedna odkouká od druhé 😉 . každopádně jsou ještě maličké, takže času je dost 😉 .

ined77
14. pro 2012

@radova23 ...ahoj, tak v podstatě by v noci na nočník chodit ani neměla, teda pokud nepije nějak extra hodně. já jsem dávala synka vyčůrat před spaním a pak šel až ráno hned po probuzení. vyjímečně když se vzbudil v noci. zkraje jsem ho dávala vyčůrat cca po půlnoci, ale to opravdu jen párkrát.
a při odpoledním spánku je taky bez plenky?

radova23
14. pro 2012

@ined77 děkuji za radu,ona nechodi spat odpoledne ... ale kdyz nekam jedeme autem,davam ji plinku ale je porad sucha a jen co jdeme domu,hned vola čí čí a jde na nočnik nebo wc . Dneska zkusíme na noc bez plenky .drž palečky 🙂

ined77
15. pro 2012

@radova23 ...aha, tak to nezávidím, že už nespinká po o 😅 .
palce držet budu 😉

vlckulka
15. pro 2012

určitě není zas až tak pozdě, mě holky také začaly chodit na nočník až po druhém roce, jedna byla šikovnější, ta se naučila po druhých narozeninách, ale bylo léto, tak jsem jí nechala nahatou, ona pochopila během snad dvou dnů, že nočníček je na čůrání a pak jsem přidala i kalhotky a tepláčky, šlo to poměrně rychle, během pár dnů byla bez plenek, ovšem na ven je máme stále, to mi nějak nechce pochopit, že venku se dá také čůrat a odmítá do nočníčku kakat, takže vše končí v kalhotkách 😕 a druhou jsem zkoušela odplenkovat samozřejmě současně, ale akorát hystericky ječela, když se počůrala, takže jsem jí po pár dnech stresu a hysterie plenku vrátila, nechala jí být a za dva měsíce si sama řekla, přinesla kalhotky, pořád se jich dožadovala, sundavala si plenku, tak jsem jí plenku vzala a druhý den ráno již sama seděla zcela profesionálně na nočníčku, dokonce oproti sestřičce pochopila, že do nočníčku se i kaká, takže se vyplatilo počkat si 😵

radova23
15. pro 2012

@ined77 ja jsem ji učila nato aby nespala ... jsem spokojena,muzeme chodit ven a zato večer v 7 je v postely .... takže ja jsem zato strasne ráááda

geliva
31. led 2013

@garfieldka jestli tě uklidním tak moje začly být doma bez plínek cca ve 2,5 letech (skoro ze dne na den, během ani ne měsíce jsme byli schopní jít bez plín aji ven) ale doted je musím hlídat, pokud je neposadím tak čurají do kalhot. noc zatím vůbec neřeším, to mají plínku (odmítám v noci převlíkat postel) sice už mě to taky trochu deprimuje, že jsme tragédi, ale určitě to časem dají. a okolí jsem loni říkala, že čekám s učením na léto

geliva
31. led 2013

a dělala jsem to tak, že jsem vzala plínky, když to nešlo, tak jsem třeba za 2 dny vrátila a za čas zkusila vzít znova.

blahova_andrea
31. led 2013

já malého na nočníku zabavuji. musím mu pustit televizi (nejlépe klipy, pohádku, reklamy) a musím sedět u něj a podávat mu hračky. někdy si ožužlává auto, jindy skládáme kelímky nebo čteme knížku, ale funguje to. kdybych ho jen posadila a šla pryč, tak hned taky sleze. taky už máme druhý nočník, první moderní nám nevyhovoval, teď máme tu nejlevnější klasiku a je to lepší. kamarádka byla taky nešťastná, když jí syn odmítal ve 2,5letech nočník, tak mu do něj koupila takovou tu nálepku, co když počůral, tak se ukázal obrázek. na to by holčičky mohly fungovat 😉

majatob
31. led 2013

do skoly s plinama nepujdou 🙂 nejak nechapu, proc se s tim furt tak specha 😅 me se prvni odplinkoval ze dne na den ve 2 letech, ale s narozenim segry jsme museli zase pliny vratit a definitivne je odlozil ve 3,5 letech (ke konci je mel teda uz jen na spani a rozhodl se sam, ze uz je velkej kluk a pliny nechce), druha se odplinkovala ve 2 letech a 9 mesicich a hned ve dne i v noci. Tretiho nechavam az bude chtit taky sam (obcas se uz rozhodne, sunda plinu a jde), me to netrapi, ze ma jeste pliny a aspon ho nemusim svlikat venku v te zime.

lucianek2
3. únor 2013

U nas dcera 2,5 roku a ma plinky na den i noc,sme sice asi vyjimka,ale co,prece se kvuli tomu nebudem porad nervovat,asi jeste neni pripravena.