Jak naučit 3 letý dítě chodit na záchod a ne do plenky?

berruna
16. lis 2010

mám řekla bych už větší problém s našim Dádulou...nechce se mu chodit kadit na záchod, chce pořád do plenky a bejt zavřenej někde osamotě...jakmile ho posadím na záchod, dostane histerický záchvat a beztak třebas po 4 dnech co mu plenku nedám a vysazuju na záchod skončíme na plence ☹ nemáte některá podobnou zkušenost?

martimarti
16. lis 2010

Zkušenost nemám, ale mám stejný problém ☹ na stolici pouze do pleny a nejede přes to vlak...navíc si to oddaluje a tím si vypěstovala zácpu ☹ ...šílený.
Přidávám se a také moc prosím o rady a zkušenosti...neprošli jste tím s vaším dítětem někdo? 😒

egrzuz
17. lis 2010

Ahoj holky, naše malá má stejný problém. Začalo to tak (ještě nosila plínky iu na čůrání), že zadržovala kakání , protože měla tuhou stolici a bála se, že jí to bude bolet. Nakonec musela na klistýr do nemocnice a než se to kakání srovnalo trvalo to 5měsíců.
Proč Vám to píšu? Jsem ráda, že vůbec kaká, i když jen do plínky. Netlačte na prcky, protože nikomu nepřeju stejných ošklivých 5měsíců. Postupně a pomalu jí vysvětluji a zkoušíme na záchod a ono to pomalu jde.
Takže držím pěstičky a nehroťte to. Fakt je to potom o psychice a ty děti se seknou ☹
Hodně štěstí