• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak naučit 8mi měsíční mimčo na pití z hrnku?

5. září 2010 
Nastal čas, pomalu chci omezovat kojeni a zatim mi na prvni pokusy mladik dal vedet, ze z hrnku se teda opravdu nepije, nybrz se snim mlati do kocoura :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mate zaruceny tipy a rady? Sem s nimi! Jinak spesl hrnek na uceni pochopitelne mame, ale nak nesosame...Mimochodem, co nejlip do nej? Zadny sladarny mu cpat nechci...Diky
22. led 2008 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja jsem taky davala prvni posledni ale pak sem se na to vykaslala a nechala ji pit z ceho chtela v roce a pul teprve zahodila flasku a zacala zrovna z hrnku ale dodneska ma nejradeji z ikei ten zeleny co nemusi tahat a tece ji to samo takze ja to prdim s pokusema :grinning:
22. led 2008 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nas podobne - hrnecek si drzi, hraje si s nim, sosacek da do pusinky, ale vubec nechce pit...caj, kojenecky drink, vodu..nic..jen moje mlicko...uz jsem z toho nervozni..pit prece musi, pres den kojim jen minimalne
22. led 2008 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky...........není ještě brzy na hrneček?Já sice nekojím,ale z hrnku Ádu pít nedonutím.Pořád sosá z flašky. :grinning:
22. led 2008 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky mě z hrnečku s pítkem taky nechce pít jen z flašky z dudlíkem :grinning: . Ale z normoš hrnečku nám to celkem jde. Jen mu tam toho musím dát malounko, protože si to nahne vždycky úplně jako flašku. :grinning:
22. led 2008 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás zatím taky vede jen flaška s dudlíkem. Z hrnečku se sice napije, ale strašně se pak zakucká, protože není zvyklá, že jí to teče tak rychle. :unamused: Takže postupně zkoušíme, ale až to půjde, tak to půjde. :wink:
22. led 2008 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
je to brzo ja vim ze vam to ted takhle nepripada ale ja bych to asi vubec neresila a at si pije jak chce driv nebo pozdeji tu flasku stejne zahodi cim vic je budete nutit do hrnku tak tim vic to podle me nebudou chtit
22. led 2008 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já to nebudu lámet přes koleno.Až to přijde,tak to přijde.Ale do 2.let už musí pít z hrnku. :grinning:
22. led 2008 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mi už malý z hrníčku pije....nijak jsem ho nenutila,párkrát jsme to zkusili a šlo to.. :wink:
22. led 2008 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No jo, ale my vubec neflaskujem. Plne jsme kojili, flaska nebyla za potrebi a ted ho na ni ucit mi prijde zbytecny :frowning2: Zatim kojim v prubehu dne dost, ale uz to chci omezovat, takze to mam nasadit lahev jako preklenovaci zalezitost?
23. led 2008 v 01:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
syrael, mne dr. rikala, ze nemame v zadnem pripade prechazet z kojeni na flasku..taky stale kojim, ale jak naucit pit z hrnku, fakt nevim...
23. led 2008 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
no v 7mesicich mi neprijde ze je zbytecne davat flasku ted je takovy modni trend zahodit flasku a prso nejlepe v pul roce uz dyndat avent kouzelny hrnecek atd ale dite ma na to prece narok to jsou jeho detske radosti a potreby ja bych to fakt neresila co kde pisou a rikaji a dala mu flasku jestli bude pit ok pak je dalsi krom po case mu ji vzit anebo pockat az ji zahodi a nahrazovat dalsim,me treba moje Mudr rekla ze pokud dokrmuju a kojim nemam davat nic jineho pokud uz nekojim a krmim vsim moznym klidne flasku muzu dat at se napije z ceho chce a nase mudra je velmi oblibena v Opave :grinning:
23. led 2008 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
hellleno: flaška se nemá dávat kojenému dítěti tak do tří měsíců, pak už ho to tak nemate a dítě zvládně i prs i lahvičku.
Ze zkušenosti své i několika mých kamarádek doporučuju na učení lahvičku která "teče sama", tzn. ne nějaký výmysly od Aventu atd. kde skoro ani já nevím, jak z toho sát, ale prostě obyčejnej latexovej dudlík, a až se to dítě naučí postupně přejít na pítko a následně na hrníček (třeba až ve dvou letech). Taky už jsem myslela, že malej nic nevypije a teď to hravě zvládá (máme 9 měsíců a taky jsme teprve cca v 7. m začali pít k MM i čaj)
23. led 2008 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mie je rok a z hrnku jeste nepije....
23. led 2008 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja davam Zdise pit z hrnecku od pul roku, zpocatku jsme to kombinovali s tim netekoucim s pitkem, ktery ale posleze prokousla, takze byl tekouci a ztracel vyznam. Proste ji dam do hrnecku trosku bylinkoveho caje (nesladkeho), pridrzim u pusy, kdyz chce, tak si cucne, kdyz ne, tak ne. Zpocatku to teklo i vsude kolem, ale ted uz je to uplne v pohode, pije jak velka holka, jen nesmim ten hrnek pustit, protoze Zdisa trpi takovym blbym zvykem, ze kdyz uz nemuze, tak vsecko haze na zem :slight_smile: .
Takze podle mne v osmi mesicich rozhodne brzo neni...
23. led 2008 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
syrael,ja taky kojila a kojim a mala doted nevi co s flaskou,hrnek jsem davala kazdy den,2 mesice se skoro nenapila(nevedela jak to ma tahat) a ted uz je to v pohode,vydrz :wink: :wink:
23. led 2008 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
öbnovuji téma. Malej mi chce pít čaj a vodu - kterou mu dávám na zapití po příkrmech - jen ze lžičky, a stejně půlku vyprská nebo mu vyteče koutkama..... Jinak kojím, zkoušela jsem mu dát lahvičku ale tu nechce, ani hrničky s pítky - do toho jen kouše a neví co s tím....
15. srp 2008 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
A co jim zkusit přidržet u pusy klasickej hrníček, jak pijeme my? My máme doma takovou opičku, která je nejvíc hrdá, když může pít z našeho hrnku jako dospělá. Jinak jí dávám i hrnek s pítkem, to když u ní nemůžu stát a ten hrnek jí držet, nebo když si ho chce vehementně držet sama a všechno šplouchá okolo.
15. srp 2008 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
TAk u nás pomohlo nejdřív dát ten hrníček na hraní aby se sním seznámila je fakt že prvně byla voda všude(máme ten klasickej s pítkem od nuku) PAk z něj najednou začla pít vodu,čaj šťávu a teď večer začíná pít i mlíko z hrníčku ,ale zvládá pít i z klasického dospěláckého hrníčku :slight_smile:
15. srp 2008 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
no taky jsem mu zkusila dát napít rovnou ze skleničky, normálně otevřel pusiny, vcucnul a vyprsknul. Prostě to nepolkl. Je možné, že prostě jen nemá chut a žízeň??
15. srp 2008 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
gilotek, je to tak, Tvoje mliečko mu ešte stačí, pre bábetko v prvom roku života je stále najdôležitejším "nápojom" mliečko, dávaj mu pohárik s vodou, čo nevyteká na hranie a keď k tomu aj psychicky dospeje, tak začne piť, ale možno až okolo roka. Vôbec sa s tým ešte netráp, ste maličkí, po príkrme alebo medzi nimi mu daj to, čo dobre pozná a má rád - prsíčko :wink:
15. srp 2008 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
gilotek,to je možný,naše to občas dělá i u hrnečku,ikdyž z něj normálně pije :wink:
15. srp 2008 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
mam uplne stejny problem jako gilotek .... nechce vubec nic, kdyz si nahodou sosne vody z hrnecku nebo flasky tak se zasklebi a uz to nechce...hrat si s tim to jo, kousat a tak, ale pit NE.
caj ani nic jineho nedavam, zkousim jen vodu. ale ani moje mliko si z hrnku/flasky nevezme... :unamused:
15. srp 2008 ve 23:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj! Rada bych se poradila.. Malemu bude 7.mesicu, je plne kojeny, ale uz pomalinku zaciname s prikrmy a tim padem take resim, co k piti. Z flasky nechtel nikdy, trochu z normalniho hrnicku a pak jsme zakotvili na brcku. Takze pije brckem, moc tomu ale neda. Plive to zpet a bubla dovnitr. Zkusila jsem mu dat trochu vyvaru z mrkve. Bylo to mnam sladoucky a vysosnul to jak malinu. Myslite, ze je to ok? Nemuze tam byt treba moc karotenu nebo neceho jineho, co neni uplne dobre?
5. zář 2010 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já nechávala hrneček mezi hračkama a pak ho jednou vzal a začal ocucávat a pak konečne i nasál:slight_smile:, co třeba třeba pomazat hubičku třeba mateřským mlékem....nebo jinou dobrotou......
5. zář 2010 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek