Jak naučit 8mi měsíční mimčo na pití z hrnku?

syrael
22. led 2008

Nastal čas, pomalu chci omezovat kojeni a zatim mi na prvni pokusy mladik dal vedet, ze z hrnku se teda opravdu nepije, nybrz se snim mlati do kocoura 😝 Mate zaruceny tipy a rady? Sem s nimi! Jinak spesl hrnek na uceni pochopitelne mame, ale nak nesosame...Mimochodem, co nejlip do nej? Zadny sladarny mu cpat nechci...Diky

aponchie
22. led 2008

ja jsem taky davala prvni posledni ale pak sem se na to vykaslala a nechala ji pit z ceho chtela v roce a pul teprve zahodila flasku a zacala zrovna z hrnku ale dodneska ma nejradeji z ikei ten zeleny co nemusi tahat a tece ji to samo takze ja to prdim s pokusema 😀

helllena
22. led 2008

u nas podobne - hrnecek si drzi, hraje si s nim, sosacek da do pusinky, ale vubec nechce pit...caj, kojenecky drink, vodu..nic..jen moje mlicko...uz jsem z toho nervozni..pit prece musi, pres den kojim jen minimalne

karotky
22. led 2008

Holky...........není ještě brzy na hrneček?Já sice nekojím,ale z hrnku Ádu pít nedonutím.Pořád sosá z flašky. 😀

sokolka
22. led 2008

Holky mě z hrnečku s pítkem taky nechce pít jen z flašky z dudlíkem 😀 . Ale z normoš hrnečku nám to celkem jde. Jen mu tam toho musím dát malounko, protože si to nahne vždycky úplně jako flašku. 😀

akcul
22. led 2008

Tak u nás zatím taky vede jen flaška s dudlíkem. Z hrnečku se sice napije, ale strašně se pak zakucká, protože není zvyklá, že jí to teče tak rychle. 😒 Takže postupně zkoušíme, ale až to půjde, tak to půjde. 😉

aponchie
22. led 2008

je to brzo ja vim ze vam to ted takhle nepripada ale ja bych to asi vubec neresila a at si pije jak chce driv nebo pozdeji tu flasku stejne zahodi cim vic je budete nutit do hrnku tak tim vic to podle me nebudou chtit

karotky
22. led 2008

Já to nebudu lámet přes koleno.Až to přijde,tak to přijde.Ale do 2.let už musí pít z hrnku. 😀

kupinka
22. led 2008

Tak mi už malý z hrníčku pije....nijak jsem ho nenutila,párkrát jsme to zkusili a šlo to.. 😉

syrael
autor
23. led 2008

No jo, ale my vubec neflaskujem. Plne jsme kojili, flaska nebyla za potrebi a ted ho na ni ucit mi prijde zbytecny ☹ Zatim kojim v prubehu dne dost, ale uz to chci omezovat, takze to mam nasadit lahev jako preklenovaci zalezitost?

helllena
23. led 2008

syrael, mne dr. rikala, ze nemame v zadnem pripade prechazet z kojeni na flasku..taky stale kojim, ale jak naucit pit z hrnku, fakt nevim...

aponchie
23. led 2008

no v 7mesicich mi neprijde ze je zbytecne davat flasku ted je takovy modni trend zahodit flasku a prso nejlepe v pul roce uz dyndat avent kouzelny hrnecek atd ale dite ma na to prece narok to jsou jeho detske radosti a potreby ja bych to fakt neresila co kde pisou a rikaji a dala mu flasku jestli bude pit ok pak je dalsi krom po case mu ji vzit anebo pockat az ji zahodi a nahrazovat dalsim,me treba moje Mudr rekla ze pokud dokrmuju a kojim nemam davat nic jineho pokud uz nekojim a krmim vsim moznym klidne flasku muzu dat at se napije z ceho chce a nase mudra je velmi oblibena v Opave 😀

pavlicka
23. led 2008

hellleno: flaška se nemá dávat kojenému dítěti tak do tří měsíců, pak už ho to tak nemate a dítě zvládně i prs i lahvičku.
Ze zkušenosti své i několika mých kamarádek doporučuju na učení lahvičku která "teče sama", tzn. ne nějaký výmysly od Aventu atd. kde skoro ani já nevím, jak z toho sát, ale prostě obyčejnej latexovej dudlík, a až se to dítě naučí postupně přejít na pítko a následně na hrníček (třeba až ve dvou letech). Taky už jsem myslela, že malej nic nevypije a teď to hravě zvládá (máme 9 měsíců a taky jsme teprve cca v 7. m začali pít k MM i čaj)

kristi
23. led 2008

Mie je rok a z hrnku jeste nepije....

tiki
23. led 2008

Ja davam Zdise pit z hrnecku od pul roku, zpocatku jsme to kombinovali s tim netekoucim s pitkem, ktery ale posleze prokousla, takze byl tekouci a ztracel vyznam. Proste ji dam do hrnecku trosku bylinkoveho caje (nesladkeho), pridrzim u pusy, kdyz chce, tak si cucne, kdyz ne, tak ne. Zpocatku to teklo i vsude kolem, ale ted uz je to uplne v pohode, pije jak velka holka, jen nesmim ten hrnek pustit, protoze Zdisa trpi takovym blbym zvykem, ze kdyz uz nemuze, tak vsecko haze na zem 🙂 .
Takze podle mne v osmi mesicich rozhodne brzo neni...

poupe
23. led 2008

syrael,ja taky kojila a kojim a mala doted nevi co s flaskou,hrnek jsem davala kazdy den,2 mesice se skoro nenapila(nevedela jak to ma tahat) a ted uz je to v pohode,vydrz 😉 😉

gilotek
15. srp 2008

öbnovuji téma. Malej mi chce pít čaj a vodu - kterou mu dávám na zapití po příkrmech - jen ze lžičky, a stejně půlku vyprská nebo mu vyteče koutkama..... Jinak kojím, zkoušela jsem mu dát lahvičku ale tu nechce, ani hrničky s pítky - do toho jen kouše a neví co s tím....

listicka20
15. srp 2008

A co jim zkusit přidržet u pusy klasickej hrníček, jak pijeme my? My máme doma takovou opičku, která je nejvíc hrdá, když může pít z našeho hrnku jako dospělá. Jinak jí dávám i hrnek s pítkem, to když u ní nemůžu stát a ten hrnek jí držet, nebo když si ho chce vehementně držet sama a všechno šplouchá okolo.

lenkazdenek
15. srp 2008

TAk u nás pomohlo nejdřív dát ten hrníček na hraní aby se sním seznámila je fakt že prvně byla voda všude(máme ten klasickej s pítkem od nuku) PAk z něj najednou začla pít vodu,čaj šťávu a teď večer začíná pít i mlíko z hrníčku ,ale zvládá pít i z klasického dospěláckého hrníčku 🙂

gilotek
15. srp 2008

no taky jsem mu zkusila dát napít rovnou ze skleničky, normálně otevřel pusiny, vcucnul a vyprsknul. Prostě to nepolkl. Je možné, že prostě jen nemá chut a žízeň??

annag
15. srp 2008

gilotek, je to tak, Tvoje mliečko mu ešte stačí, pre bábetko v prvom roku života je stále najdôležitejším "nápojom" mliečko, dávaj mu pohárik s vodou, čo nevyteká na hranie a keď k tomu aj psychicky dospeje, tak začne piť, ale možno až okolo roka. Vôbec sa s tým ešte netráp, ste maličkí, po príkrme alebo medzi nimi mu daj to, čo dobre pozná a má rád - prsíčko 😉

lenkazdenek
15. srp 2008

gilotek,to je možný,naše to občas dělá i u hrnečku,ikdyž z něj normálně pije 😉

jankax
15. srp 2008

mam uplne stejny problem jako gilotek .... nechce vubec nic, kdyz si nahodou sosne vody z hrnecku nebo flasky tak se zasklebi a uz to nechce...hrat si s tim to jo, kousat a tak, ale pit NE.
caj ani nic jineho nedavam, zkousim jen vodu. ale ani moje mliko si z hrnku/flasky nevezme... 😒

dana3262
5. zář 2010

Ahoj! Rada bych se poradila.. Malemu bude 7.mesicu, je plne kojeny, ale uz pomalinku zaciname s prikrmy a tim padem take resim, co k piti. Z flasky nechtel nikdy, trochu z normalniho hrnicku a pak jsme zakotvili na brcku. Takze pije brckem, moc tomu ale neda. Plive to zpet a bubla dovnitr. Zkusila jsem mu dat trochu vyvaru z mrkve. Bylo to mnam sladoucky a vysosnul to jak malinu. Myslite, ze je to ok? Nemuze tam byt treba moc karotenu nebo neceho jineho, co neni uplne dobre?

dadka2
5. zář 2010

Já nechávala hrneček mezi hračkama a pak ho jednou vzal a začal ocucávat a pak konečne i nasál🙂, co třeba třeba pomazat hubičku třeba mateřským mlékem....nebo jinou dobrotou......

mira160581
16. črc 2019