Jak naučit batole usínat?

gejbule1
9. zář 2009

Zdravím všechny kdo mají stejný nebo podobný problém jako já.mám 14.měsíční dceru která když přes den spí do 15h tak večer usíná až kolem 22-23h.V poledne Lucka usne dobře a spí v postýlce klidně i 2hodiny ale večerní usínání je hrůza.Naučila jsem si ji že usíná v naší posteli a ještě tam musím být s ní 😠 .Ale když po hodině sedání hraní si s čímkoliv nezabere jsem na mrtvici.Nevydrží ležet v klidu i když je unavená.Ještě podotýkám že bez spaní celý den nevydrží a ještě nedávno spala 2xdenně.Proto prosím o rady jak ji naučit usínat aby večerní spaní jsme neměly ani jedna za trest 🙂 .

iloha
9. zář 2009

Ahoj Gejbulko1, existuje kniha - Každé dítě se umí naučit spát - někdo jsou tu i o ní stránky, je ve slovenštině.
Jediná rada - buď vydržet a věřit, že se to upraví (ale neupraví 😒 ).My sice nespíme s Terkou v posteli, ale každý večer trávím u ní a povídám, držím za ruku, jen když je hodně utahaná tak to trvá 15 minut, ale někdy i hodinu - a to už jí je 2,5 ( Včera po dlouhé době se nechala přesvědčit, že je přeci velká a po pohádce jde maminka žehlit a když bude potřebovat, tak za ní zase přijdu - no usnula taky, ale byl to boj. Ráno hlásila, že je šikovná, ale spát bude chodit s maminkou.
Anebo popátrej tady v diskuzích a začni praktikovat metodu z knihy - já si pamatuju jen, zkrátit odpolední spaní a večer dávat dříve. Tedy pokud ti nevyhovuje 22-23 z důvodu, že ráno vstává děcko např. 8-9 (pokud je to váš případ).
Moc jsem asi nepomohla, co? Ale uvidíš, že je tu diskuzí víc.

lenulin
9. zář 2009

tohle téma je tu opravdu vícekrát a tu knihu mám tak ji ráda na email přepošlu nam se spaní fakt zlepšilo týden usínal sám v pohodě jen Teď nám lezou stoličky je to náročné ale ví že se musí spát tak mu zazpívám písničku dvě a za chvíli spí ale taky jsou vyjímky kdy nea ne spát ale to je buď nějaká změna režimu jako návštěva nebo něco co ho rozhodí nebo ho něco trápí je to ale alchymie s těmi dětmi a téma je na https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

lenulin
9. zář 2009