Jak naučit chlapečka čůrat ve stoje?

flapi
26. črc 2012

Poraďte prosím jak mám naučit syna čůrat ve stoje? Na nočník normálně chodí a doma je to v pořádku. Problém nastává když jsme venku a začne tvrdit, že "čí". Ve stoje se nevyčůrá, na bobku taky ne. Jedině na nočníku, nebo když ho přidržuji na normálním záchodě. Ale pak už to samo nevydrží a pustí to do kalhot... Když mu říkám ať to zkusí začně se vztekat, že takhle prostě ne ☹

mates22
26. črc 2012

🙂 no u nás je problém v tom, že nechce čůrat ve stoje, jen na bobečku, jako ségra....ale nějak to zatím neřeším, myslím, že je to opravdu tou sestrou=vzorem a navíc, on si neřekne vždycky, takže pokud jdem jinam než na zahradu, dám mu plínku....i když doma chodí sám na nočník, to ani nehlásí

@flapi ještě bych mu dala čas a netlačila, to v něm jen vyvoláš vzdor a bude to trvat dýl

palomitacheca
27. črc 2012

Tak syn se to naučil tak nějak sám a začalo ho to moc bavit. Venku se nechá přidržet v předklonu, doma čůral do kelímků, pak si pod pindíkem nechával přidržet nočník, chodí i sám na záchod, zvedne si prkýnko, stoupne na špičky, aby dosáhl přes okraj mísy, případně čůrá vestoje do nočníku, ale nejdřív načůrá trošku kolem, než se trefí správně... Určitě bych ho nějak nenutila, ať se neblokne.

mandragora10
27. črc 2012

@flapi My resime to same, doma chodi na nocnik krasne, ale venku na travicku se vycura jedine tak, ze si sunda kalhoty, rozkroci nohy a cura sam. Jakmile mu jen stahnu kalhoty, chytnu ho za pindika, radeji to zadrzi a necura vubec ☹ Asi to chce cas, treba aby to kluci od nekoho okoukali....

bosorkajarka
27. črc 2012

no u nas nejlip fungoval jako vzor tatinek, kdyz chodi curat tak si ted nechaval otevreny dvere aby maly videl jak curaji velci kluci, a nejdriv jsme zacali venku na zahrade kdy ja jsem mu drzela pindu a tlacila mu zadek do predu aby se naucil postoj a ted uz cura sam na zachod zvedne prkynko stahne kalhoty vycura se oblikne a prijde se pochvalit. 😉 tak at to s nim zkousi tatka prece jenom to maji stejne a on bude chtit urcite byt velky kluk jak tata 🙂

majkali
27. črc 2012

@flapi My malému řekli, aby počůral mravenečky u stromu, že je to velká sranda, tak čůral a volal "Ferdo utíkej, prší". Tím ho to začalo bavit. Ale zkoušeli jsme čůrání venku i na nočník dlouho a nic, až si jednou sám řekl dost. Takže jestli ještě není připravený, asi mu to nepůjde.

missymici
30. črc 2012

@flapi U nas to probehlo tak,ze videl venku (u nas ) curat Tatku,...a bavilo ho trefovat se na nejake misto....A furt jsme rikali :Pojd curat jako velkej kluk,jako Tatka...!
Pridrzovala jsem Pindika,a tlacila jsem na zadek,aby se predklonil,...slo to bez problemu.Ted uz to umi cele sam,akorat pusti pindiika drive nez má pred koncem 🙂

katrrina
12. zář 2012

Ahoj, nám pomohlo že si sám vybral venku co chce počůrat (samozřejmě v rámci možností) nějaký ten brouček, kytička, klacek nebo kámen 🙂 A hlavně to odkoukal od taťky, určitě zapojit tatínka a ono to půjde, jen nenutit, spíš motivovat že je to velká zábava a tatínek že tak taky čůrá 😉
Držím palce