Jak naučit dítě kakat na záchodě nebo do nočníku?

alca22
26. srp 2010

Můj syn odmítá kakat do záchodu nebo nočníku. Vykaká se buď do slipeček nebo když je z holou prckou tak tam kde stojí. Jak ho naučit, že má kakat na záchod (nočníku).
Pořád mu to vysvětluji a nějak to nejde. Předem děkuji za rady.

pavlinovka
25. srp 2015

@milenik Ahoj, koukam, ze tvuj prispevek je uz dost stary, tak uz to mate za sebou, ale jak jste to zlomili? Male je 2,5 roku, za 2 týdny má jít do školky a pořád kadí do kalhotek. Curani ale uplne v pohode...jsem zoufala a bojim se, ze mi ji po tydnu vrati ze skolky domu. :(

macicek2
15. čer 2016

Maminky jak to pročítám tak je mi ještě víc smutno..malá za měsíc má 3 roky jsme sundali plenky...první 2 dny chodila sama na nočník úplně sama a krásně ale pak se začala počůrávat, musím hlídat čůrání a pokaždé ji donutit aby si sedla a vyčůrala, když zapomenu nebo toho mám moc, tak se prostě počůrá, mimochodem v noci a přes den když spí tak se vůbec nepočůrá..už2 roky se léčí na kadění dělalo jí to problémy ale ted kadí celkem dobře ale bohužel ji nemůžu donutit kadit na nočník už mám toho praní dost..přemýšlím jestli jí nedat to projímadlo ráno, vykadila by se apak by to bylo v pohodě co myslíte???za jak dlouho u vás nastala změna kdy začali kadit na nočník??jo a když na něm sedí tak vůbec netlačí, sundám ji z nočníku a za chvíli tlačí do kalhotek a zase můžu prát už jsem v koncích co ted??? :(

katywolf
27. pro 2016

Ahojky...nemá náhodou doma někdo na prodej tu knížečku ,, Víš co má v plínce myš" ? odkoupím hned ..děkuji 🙂

petrasipkova
20. únor 2017

Ahoj holky, nemá náhodou někdo na prodej tu knížku? Resime stejný problém.....curani bez problémů, kakani jen do plenky nebo slipu. Knížka už asi delší dobu není k sehnání (🙂.

katywolf
22. únor 2017

Nedá se sehnat....Hledám už jakou dobu , i v antikvariátu a nič...Máme stejný problém,snad se to naučíme dřív než knížka vyjde znovu 😀

silvapokorna
29. kvě 2017
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

@macicek2 Uf, tak projímadlo určitě ne, to si na to trávení zvykne a bude další problém, už se bez toho nevyka....., tak raději ne. Je už dost veliká, tak mě napadá, zkusila si se jí ptát, proč to má takto, proč se nechce vykadit do nočníku a třeba ji nabídnout, jestli nechce na veliký záchod jako ty? Prostě jí nabídnou něco, co děláš ty, protože je to tak v pořádku? U nás byl problém, že jsem se stěhovali, když byly holky malé a starší se prostě šprajcla. Plus k tomu se často zabrala do hry a nevšímala si signály těla a pak běžela na poslední chvíli a fakt to trvalo sice méně často ale tak do 6ti let. A hodně pomohlo s ní o tom mluvit, vysvětlit, že je to normální a proč kadíme a čůráme a nabídnout ji klasický záchod, aby se cítila jako veliká. Protože dospělí na nočník nechodí, tak proč by měla ona. Mno a jednu dobu tedy kadila u televize, to jí bavilo, tím jsem vlastně začali :D

duraska
28. srp 2017

@afiserova dobry vecer, muzu se zeptat , jak to dopadlo? Syn nastupuje za mesic do skolky a kakani odmita na zachod , chodi jen do sklipu☹. Jsem zoufala. Uplne se desim situace ve skolce.

petrasipkova
3. zář 2017

@duraska Ahoj Durasko,

nejprve k tvému dotazu. Malému je nyní 2 a 3/4 roku, a přesně den před jeho 2 a 1/2 rokem se posadil na noční a vykakal se. Poté chodil asi jeden měsíc na nočník, a pak už na velký záchod. Sám si vyleze, a kaká bez redukce zapřený rukama o klasické záchodové prkénko...

Před tím jsem byla ale opravdu přesvědčená o tom, že si o plenu bude říkat nejméně do jeho 6 let.

Jelikož jsem byla opravdu zoufalá, volala jsem, kam se dalo, a zjistila jsem následující. Tento problém (mluvím teď jen o problému s chozením na velkou) se často vyskytuje u dětí úzkostnějších, ale se zcela normálním PMV nebo třeba s náběhem na ADHD. Je ale typický pro děti s vývojovými obtížemi jako je například autismus, dysfázie nebo OPMV. Tím rozhodně nechci říci, že byste měli mít nějaký problém. Vkládám to sem teď pro všechny, protože třeba dítě, které ve třech letech nemluví a nekaká do nočníku, už může mít opravdu problém typu dysfázie - viz. diskuse, kterou moderuje sisstin - Maminky dětí s poruchou komunikace. Často to tam zmiňují.

Ty máš ale určitě zcela normálního zabejčence nebo cítu ( -🙂. Určitě zachovat klid a nekřičet. Co u nás hodně pomohlo bylo to, že se musel zapojit do úklidu - nechala jsem ho to několikrát vyprat v lavoru. Jakmile se poprvé vykakal do nočníku - vysvětlila jsem mu, že za to pokaždé dostane lízátko - a babičky dostaly zákaz dávat mu cokoli dalšího (mlsy). Lízátka vyžadoval ještě další 2 měsíce - ze začátku ještě byla fáze, že chodil klidně 3x -4x denně, jen aby dostal ty 3-4 líza. Vydržela jsem, a dala mu je ( -🙂. Trvalo to týden.
Musím ještě zmínit, že jsem na něj ještě "nasadila" mistra reiky, protože já úzkostnější dítě opravdu mám.

Pokud jsi opravdu v koncích, a řešíš ještě event. nečo, co se Ti nezdá, tak bych možná ještě uvažovala o podávání omega 3 nebo vit. B6 - po poradě s pediatrem.

Přeji, ať se to co nejdříve podaří.
Zdraví
Petra

duraska
9. říj 2017

@afiserova muzete se mi prosim ozvat vak to u vas dopadlo? Jsem uz zoufala☹ syn 4. Roky s taky se po ve skolce a je to neprijemny☹

duraska
9. říj 2017
kikisa311
5. lis 2022

Ahoj holky. Připojím s k diskuzi. Dcera bude mít na začátku ledna a pořád si nechce na kakání říct. Ona si někde zaleze a je to v kalhotkách.☹️. Zkouším vysvětlovat pořád dokola. Když se jí zeptám kam se kaká tak odpoví hrneček nebo záchod. Ale stejně je to k ničemu. Zkoušela sem jí drapnout a dát na nočník nebo WC. Samozřejmě křik nebo když si sedla tak nic neudělala a pak se ani že celý den už nevykakala :think:. Od jara chceme zkusit školku ale z tohohle mám hrůzu. Má, nebo měl to někdo s dětmi podobné?