Jak naučit dítě na nočník?

mijav
6. led 2012

Děkuji za tipy. Jak na něj malého posadím, rozeřve se a není k utišení:(

evcounek
23. bře 2012

Ahojky Maminky, já mám trošičku jiný nočníkový problém. Lukášek (22m) si říká krásně na čůrání a to jsme teď začali 5 den zkoušet i venku.Ale můj problém je v tom, že Luky si nechce sednout na nočník když se mu chce kakat. pořád křičí bojim bojim bojim. Na kakání si řekne, ale nesedne si. Nemáte něco co na to zabírá? To že mu to začne vadit nezabírá. jak udělá bobek do trenek tak křičí bobek bobek. Už jsem začala naší taktiku venku pojď pokakat želvičku (máme nočník s želvičkou) no nezabírá.😀 Je pravda, že jsem ho začala učit čůrat jako velkýho (ze stoje) protože se bál si sednout, ale na čůrání teď tak posledních 5 měsíců si sedá bez problémů, ale kakat se bojí. Prosím poraďte jak na to. moc děkuji

veruska007
23. bře 2012

@evcounek
Jejda, to je malinky. Muj syn ma stejny problem, a to ma 3 ☹. Jedine, co zabralo, je metoda "po zlem." Ale opravdu, pres rok jsem to zkousela intenzivne po dobrem, vymyslela jsem vsechno mozne a nic. Ted uz jsem se nastvala, udelala dvakrat "po zlem" a bez problemu mi uz dva tydny krasne kadi do nocniku.

Uprimne receno, u takoveho drobka bych to ale po zlem nedelala. Beru to jako krajni moznost.

Nas maly taky rval, ze se boji sednout na nocnik, tak jsme dovezli od nasich nocnik "po mamince" a na ten si sedl hned a neprotestoval. Tak muzes zkusit, jestli by si nevybral jiny nocnik.

lucinka_jirackova
25. bře 2012

nedávno byl zajímavý článek o nočníku v časopisu Maminka...prý se na něj kluci nejlépe naučí tak, že když bude venku běhat v létě hambatý, tak začně čůrat na stromky a kytičky a tím prý pozná že se mu chce a postupně na to začne i upozorňovat,když se mu prý bude chtít, taky letos budeme zkoušet na nočník, už je nám rok a půl, jinak doma na něj taky nechceme, ale máme hrací a tak tam míša vždy naleje čaj aby to hrálo 😀 je to potvůrka 🙂 jinak všude píšou že to chce čas a trpělivost 🙂

kaci91
29. bře 2012

Ahoj holky,naší Emičce je 26měsiců a s nočníkem stále zápasíme a abych pravdu řekla,už mě to zmáhá.Začli jsme učit loni v létě a v té době měla hysterické záchvaty,když jsem jí na něj posadila.Pak jsem jí na něj pozvolna donutila,ale musela jsem jí u toho pouštět pohádky a to na něm vydržela.Teď už se na něj bez problému vyčůrá kdykoliv jí na něj posadím,ale neřekne si a čůrá vesele i do plíny.Zkoušela jsem jí nechat bez plíny,když je nahatá,tak chodí na nočník sama a nikde se nevyčůrá,ale jakmile jí dám kalhoty,tak je počůraná každých pět minut☹ O kakání ani nemluvim,to nehlásí ani když už má v plíně a naopak to ještě zapírá.Jen jednou minulí týden si řekla a udělala bobek do nočníku,tak jsem se radovala,ale předčasně.Od tý doby je to pořád do plíny.Přijde mi,že už je na to dost velká,v jiných věcech je strašně šikovná,krásně mluví,říká říkanky,sama jí,maluje a už to má i nějaký smysl,ne jen čmáranice atd.A ještě k tomu se mi to pěkně prodraží,protože k ní mám ještě 3měsíční holčičku,takže celý den nedělám pomalu nic jiného,než že na střídačku přebaluju.

petruskaaa
30. bře 2012

Nedělat si z toho hlavu a hlavně ho do toho nenutit.Občas to zkusit ho posadit a on se jednou chytne,musí do toho tak nějak dospět a u každého dítěte je to v jiném věku.My s tím bojovali taky dost dlouho, nočník byl největší nepřítel,já z toho byla na nervy protože ostatní stejně staré děti už byly bez plín a po 2 roce to přišlo tak nějak samo.Zkus mu slíbit za vyčůrání do nočníku něco co má rád,u nás to zabralo 🙂

palomitacheca
30. bře 2012

Zkoušeli jsme ho na nočník občas posadit, ale ze začátku byl řev, tak jsme to nechali být. Zkusili jsme to zase za pár měsíců, to už na něm vydržel i chvíli sedět, ale bral ho spíš jako židličku a čůrat chodil jinam, tak dál chodil s plínou. Když mu byly 2roky a 2měsíce, tak mi kamarádka poradila, ať mu zkusím sundat plenu, že se párkrát počůrá a pak si začne říkat. Zkusili jsme to 21. února, jednou se počůral, ale podruhé si sám stáhl kalhoty, sedl na nočník, vyčůral se a pak se přišel chlubit, že něco udělal. Moc jsme ho chválili, další den to zkusili znovu. Měl jednu nehodu, když si hrál a nestihl to, ale jinak začal běhat, že chce na záchod. Většinou to byl falešný poplach, ale občas se vyčůral a měl z toho evidentně radost. Od té doby mu čůrání šlo skoro bez nehod. S kakáním to bylo trošku horší, to většinou pustil do kalhot a pak se rozbrečel, protože věděl, že to je špatně. Chvíli trvalo, než se mu podařilo odhadnout správnou dobu, ale už asi 3 týdny do nočníku čůrá i kaká. Občas si prdne do kalhot, nedávno měl trošku průjem, tak měl i pár nehod, ale nic si z toho nedělám, protože jinak se snaží 🙂 Na noc ještě plenu má, ale občas je ráno suchá. První věc, co ráno udělá, tak stahuje kalhoty, rozepíná plenu a jde čůrat. Donedávna bych nevěřila, že se to naučí tak rychle, ale je moc šikovný 🙂

apollo11
2. dub 2012

@kaci91 Já myslím, že to taky může být reakce na miminko - vidí, že sestřička se přebaluje a chce mít tu samou péči. Četla jsem, že u dětí, kterým se narodil sourozenec, je to normální reakce, i když předtím už klidně čůrat uměly, přejde to. Vůbec bych to nebrala jako známku šikovnosti 😉
(pro útěchu, moje 22měs. dcera mi okecá, že děti chodí na nočník a mimi nosí plíny.. ale sama si na něj nesedne ani za zlatý prase 😀 )

vaskovicova
24. říj 2012

izabel jsou uz temer 3 roky je skvele ze si umi rict o nocnik ale je schopna na nem sedet i treba pul hodiny bez vysledku...stale nosi pleny a jelikoz je na stridave peci tzn.tyden u otce tyden u matky je i jeji slovni a mentalni vedeni podle meho nazoru hodne malo ani neumi ric dve slova po sobe treba cerna kocka atd...uz si opravdu nevim rady...a je zajimave ze se stejne dovolava sve matky i kdyz bohuzel ji nechava cele dny v postylce cpe ji sladkostma a vubec se s ni neuci,ke vsemu nas to jak je mala ma 3 dioptrie a kylu v prosinci jde na operaci...je mi ji opravdu lito a nevim jak ji mam pomoct aby byla na podobne urovni jako jeji vrstevnici...ja jsem pritelkyne otce tedy teta jak mi bela rika...poradite mi prosim?

lucik78
25. říj 2012

Nespěchejte 🙂 dejte tomu ještě čas některé dítko chodí dříve jiné déle 🙂 třeba Vás sám překvapí mě zprva chodil synek na nočník a když viděl jak mamka chodí na toaletu tak řekl sem velikej chci na velkej nočník 😀 😀 😀