Jak naučit dítě nosit brýle?

korduna1
27. únor 2010

Ahoj, dostali jsme před 14 dny brýle, ale protože malá zřejmě vidí i bez nich, nechce mi je nosit, ale musí, aby se ten zrak nezhoršoval. Venku je nosí, ale doma je odkládá a to doktorka říkala, že je musí nosit celý den. Neumíte poradit? Je jí 2, 8 měs., tak jí to moc vysvětlit nejde.
Díky

romana29
27. únor 2010

ahoj, mě by jen zajímalo, jak jste na to přišli, že má vadu zraku? Díky

korduna1
autor
28. únor 2010

Byli jsme na očním kvůli ječnému zrnu a doktorka si hned všimla, že trošičku pošilhává jedním očkem, což mě vůbec nepřipadalo ani nikomu v okolí. Má 3 dioptrie

uci
28. únor 2010

ahoj tak neviem ci poradim - lebo to zatial nie je overene, ale aspon napisem co robim ja, kedze chcem malu naucit do leta aby nosila slnecne okuliare, tak som jej ich zacala davat vzdy pri prebalovani (najprv ako hracku, potom na ocka, potom som si musela dat okuliare aj ja na oci a takto si ich davame spolu a dufam, ze postupne si na to zvykne a ked pojdeme von a uvidi, ze mam okuliare ja, tak si ich bude chciet dat aj ona, takto som to robila minule leto s ciapkou, ktoru tiez nechcela nosit ani za svet, takze postupne cezo mna som ju to naucila a dnes je na to totalne hakliva, ked niekto ide von bez ciapky, aj babika co ma doma musi mat stale ciapku 😀
tak skus pripadne nieco podobne, ze si kupis nejake atrapy okuliarov a mala sa mozno chyti ked uvidi teba a bude chciet tiez take ako mamina 😉 je to mozno dost otrava ale ja som iny sposob nenasla ako to nase tvrdohlave dieta naucit nieco co jej nie je po voli 😒

korduna1
autor
1. bře 2010

Ahoj, díky. Já mám také brýle na televizi, ale i když si je nandám a nosím je celý den, stejně je nechce nosit.Tak budu ráda, když mi ještě někdo poradí

rozarka65
24. črc 2010

Chce to čas...malá první brýle také nechtěla nosit ...dostala je když jí bylo něco přes rok...a teď už asi měsíc brýle nosí...v září jí budou dva roky...vybrala si brýle sama, a hlavně si je umí sama nandat a sundat, takže je to pro ni určitá svoboda...ty první byly na gumičku....a když je z nich přes den unavená, tak je dáme tak na půl hodiny "spinkat" do pouzdra a pak je zas nandáme....asi to chce čas a trpělivost a vysvětlování a možná dospění do určitého věku...hodně úspěchu všem, které mají dítko s brýlemi...🙂

ludva
25. črc 2010

Ahoj, moje nejstarší dcera dostala brýle v roce a třičtvrtě. Zvládla to docela dobře. Sice zezačátku jsme měli velkou spotřebu obrouček 😀 , ale to se nedá nic dělat, že... Na začátku měla 5 dioptrí, tak asi chudinka konečně viděla.
Můj poslední synek dostal brejličky v 10ti měsících, ale moc se mu nelíbí. Jedině když ho vodím za ručičky venku a pak si hraje, tak na ně chviličku zapomene. Ale jinak je to boj. Je ještě moc maličký a nemůžu mu to nijak vysvětlit. Chce to hodně trpělivosti a zkoušet to a zkoušet to.

rozarka65
25. črc 2010

@ludva Ahoj..Proč dostal brejličky tak brzo?Co zkusit kontaktní čočky?

ludva
26. črc 2010

@rozarka65 Má na každém očku jiné dioptrie. Mohla by vzniknout tupozrakost, kterou má můj muž a všnichni jeho bratranci ☹ Tupozrakost je léčitelná do cca 5ti let.
A jakou vadu má tvoje holčička?
Naše Terka brejličky bere jako módní doplněk, už jako malá si je vybírala sama 🙂 Možná je to tím, že jsme všichni "brejlouni", ale Matýsek je zatím likviduje všem 😀 😀

rozarka65
26. črc 2010

@ludva Ahoj...malá má "jen" vrozený šedý zákal na jednom očičku.....asi od 5. měsíce dáváme kontaktní čočku a okluzní čočku - lepení u nás neprošlo.....brýle dostala k čočce když jí byl rok a něco a nechtěla je....až teď na jaře začala nosit sluneční, tak jsem nechala udělat dioptrické sluneční a když je nosila i doma...tak jsme zašli do optiky a vybrala si normální a ty nosí...je to teprve asi měsíc...jen jí teď napsal pan doktor půlené,tak s tím má trochu problém...zakopává a tak...tak je měním s těmi, co měla....Matýsek je ještě maličký....

ludva
27. črc 2010

@rozarka65 Ahoj, jejda a dá se šedým zákalem něco dělat? Myslím operativně nebo tak....
Naše Terka měla bifokály asi tak od 4 let a zvykla si na ně celkem rychle. Brýle jí v ničem neomezují, maluje, paličkuje, tancuje irské, prostě všechno. Dneska má 9 dioptrií. Jen mám vždycky strach v plaveckých brýlích, ale zjistila jsem, že se dají pořídit i plavecké dioptrické brejličky, ale asi jen do 4 dioptrií.

rozarka65
27. črc 2010

@ludva Ahojky. dá se to operovat na rozdíl od zeleného...malá byla už 2x na operaci,ale mrška se pořád vrací....zase se vrátil, ale zatím nezasahuje do centra vidění, tak nechtějí do očička šťourat...tak čekáme, jak se to vyvine...🙂 Ale zdá se mi, že vidí někdy až moc dobře i bez čoček a brýlí....🙂

ludva
27. črc 2010

@rozarka65 Hm. tak to je mi líto, že se zákal pořád vrací. Kam chodíte na oční?

rozarka65
27. črc 2010

@ludva Nám nic není...🙂 Když slyším a vidím osudy jiných v Praze..☹ Jezdíme do Prahy do Motola...jinak v místě bydliště,ale nejsem spokojená,tak zkusíme změnit...🙂

ludva
28. črc 2010

@rozarka65 jj jakmile se člověk dostan e do nemocnice, tak si pak váží toho co má... Ale stejně. Jak malá snášela¨operaci? Terku to určo taky jednou čeká, mám z toho strach....

rozarka65
28. črc 2010

@ludva Celkem v dobře...nejhorší je čekání před tím,když nemůže jíst...ještě kojím,ale někdy mi přijde, že to má spíš už jen "psychickou potřebu"...🙂 Horší je, když jde dítko s oběma očičkama...Protože po operaci jsou očička zalepená do druhého dne..

ludva
13. srp 2010

@rozarka65 Tak mi to nedá a musím se pochlubit. Naše dítko vzalo na vědomí brejličky (ťukám ťukám abych to nezakřikla) a celkem je snese a dokonce si je občas přinese, abych mu je nasadila. Sice si je ještě často sundavá, ale i to je úspěch 😀

ludva
13. srp 2010

Ještě tip pro mamči, které hledají info o brejličkách pro mimča a batolata. Máme tyto a vydrží fakt hodně a jsou docela hezké
http://coloroptik.com/2010/04/253-detske-bryle-...

rozarka65
13. srp 2010

@ludva Tak to moc gratuluji a držím pěstičky...🙂 V nejbližší době pojedeme do Prahy, protože potřebuji napsat kont.čočky, tak asi rozvnou koupíme ten okluzor...tak pak dám vědět...🙂

ludva
13. srp 2010

@rozarka65 To budeš hodná, budu ráda za každé info. A na kontrole držím palce 🙂

rozarka65
13. srp 2010

@ludva Děkuji...🙂 Kontrola až v listopadu...ale čočky došly....Mějte se sluničkově....🙂

ludva
13. srp 2010

@rozarka65 Mmch Anička je krásná holčička. Brejličky už máte kováky? Terka je měla od začátku, žádný vážňejší úraz jsme neměli jen velkou spotřebu "nožiček" 😀

rozarka65
13. srp 2010

@ludva Na začátku měla malá ty miminkovské,nerozbitné....ale ty nechtěla nosit......pak se jí líbily sluneční,tak jsem nechala udělat dioptrické....a když je nosila,tak ty kovové...zrovna měli v optice akci,tak vyšly asi na 180Kč...no nekup to...🙂
Ale má je pořád zohýbané...☹ A teď má nové půlené a má je pořád nakřivo...☹

ludva
13. srp 2010

@rozarka65 😀 😀 😀 To znám 🙂 V optice jsme známé firmy 😀 Naštěstí slušný optik dětské brýle opraví zadáčo. Nás mají v optice rádi, jsme teď 4 brejlouni a 1 bezbrejloun 😀 Jinak za brejličky super cena, to se jen tak nevidí 😉
Nejúžasnější ceny má Okula Nýrsko, nám se návštěva vyplatí i s noclehem 😀 😀

rozarka65
13. srp 2010

@ludva Tak to je super...🙂 My máme v rodině zatím jen jednoho brejlounka, který zrovna tady ještě straší a nechce spinkat....☹ Ale taky jsem velice spokojená, potom co jsem změnila optiku...malou si tam už pamatují a taky malé opravy máme zadarmo....🙂 Jen nejsem spokojená s očařem a nikde nás nechtějí vzít...☹

ludva
13. srp 2010

@rozarka65 Psala jsi, že dojíždíš do Prahy, ne? Nechceš zkusit toho našeho na Bulovce? Je zvláštní, ale ví co dělá. Chodíme k němu už skoro 12 let. Věřím mu a pořád bere pacoše 😎

rozarka65
13. srp 2010

Když to je trochu daleko....☹ Nejsme moc při penězích...a cestu do Prahy nám hradí pojišťovna.....ale jednou z podmínek je,že to vyšetření nejde udělat jinde....a běžná kontrola mezi vyšetřeními by asi neprošla....☹ Ale děkuji...🙂
Bydlíme v Plavech, to je kousek od Tanvaldu...

rozarka65
13. srp 2010

@ludva Když to je trochu daleko.... Nejsme moc při penězích...a cestu do Prahy nám hradí pojišťovna.....ale jednou z podmínek je,že to vyšetření nejde udělat jinde....a běžná kontrola mezi vyšetřeními by asi neprošla.... Ale děkuji...
Bydlíme v Plavech, to je kousek od Tanvaldu...Jinak do Prahy jezdíme do Motola...

ludva
13. srp 2010

@rozarka65 Tak to jo. Já měla zato, že dojíždíte i na běžné kontroly do Motola. Bylo mi divný, že tam nejste spokojení, prý jsou tam výborní doktoři 😉

rozarka65
13. srp 2010

@ludva To jsou....a hodné sestřičky...🙂 Chodím s malou u nás do Tanvaldu...je tam hodný doktor,ale posledně mi řekl, že mám s malou přijít jen, když bude mít nějaký problém, třeba zánět....Ale já potřebuji,aby malou někdo hlídal, když teď budeme nejspíš jezdit do Prahy už jen 2x ročně....má tam znova ten zákal a kdyby se to zhoršilo,tak abych ji objednala dřív...

ludva
13. srp 2010

@rozarka65 Normoš bych k němu šla a poprosila ho o kontrolu. Normálně se chodí na kontroly nejméně 2x ročně.