Jak naučit dítě smrkat?

uzlik23
31. pro 2008

Ahojte maminky, poradíte mi některá jak naučit dvouleté dítě smrkat. já už zkoušla všechno, od troubení jelena až po cvičení před zrcadlem a prostě nám to nejde. pořád prcek fouká pusou. né a né mu to vysvětlit. neznáte některá nějaký fígl. my máme rýmu snad po půl roce ale za to pořádnou. odsáváme ,ale už bych s tím ráda přestala.

hojda
11. led 2011

@crca No jo, jenže když dělá prasátko ten náš, tak prostě chrotá a nasává vzduch dovnitř☹(((

crca
12. led 2011

@hojda Jasný,tak mě chrochtá i kluk"správně jako prasátko",ale u holky jsem to využila,když funí jak stádo buvolů 😀

misa84
4. únor 2012

ahoj, ma nekdo prosim vas zaruceny tip, jak naucit 3letaka smrkat? je to hrozne, ja vim, bojujeme uz tak dva roky, nejdriv nechapal, co po nem chci, pak se naucil delat jezecka, ale kdyz po nem chci aby vyfoukl snopliky, tak bud fouka jen lehce, ze nic nejde ven, nebo to potahuje dovnitr, coz je nejen kontraproduktivni, ale navic me to neskutecne vytaci, nesnasim, kdyz kdokoliv v me blizkosti potahuje. nakonec to vzdycky skonci odsavackou, kterou nesnasi, ale ani to ho nedonuti se vysmrkat. uz kdyz beru kapesnik a rikam, ze to musime dostat ven, place, uz jsem se i snizila ke straseni, ze kdyz se mu to uvnitr ucpe, bude to muset pani doktorka vytahovat pres ouska, ale ani to nepomohlo. neni to myslim tim, ze by byl tvrdohlavy a proste to odmitl delat, i kdyz je to chytry kluk, prijde mi, jako by v tomto pripade fakt nevedel, co se po nem chce. prosim maminky aby se zdrzely komentaru typu "to muj pepicek to umel v roce a ani jsme ho to nemuseli ucit" dekuji....

marhulinka
4. únor 2012

@misa84 nejlepší je naučit smrkat hrou.-) Učili jsme takhle kamarádčiny děti a skvěle to zabralo - chce to nějakou věc,hračku,třeba panenku /omyvatelné/...a teď to bude třeba vypadat blbě 😀 a na panenku smrkat, ukázat mu to a pak ať to zkouší sám - aby viděl,tudíž pochopil,že to musí jít ven a ne dovnitř 😉 vždy pak ukázat,že si to takhle jen zkoušíte "nanečisto" a dát kapesníček,že se smrká tam. Takhle jsme to učili dva kluky z trojčat,oba pořád smrkat nechtěli a chtěli jsme,aby ve školce se uměli už vysmrkat konečně sami. Poradila mi to manžova teta / dětská dr. na ušním,nosním,krčním/ 😉 Do dvou týdnů už smrkali oba krásně do kapesníčků,ikdyž občas chtěli spíš na tu panenku 😀

mamkamarketa
5. únor 2012

@misa84 u nas teda pomohl detsky kolektiv. videl, ze ty starsi smrkaji,tak chtel taky. jakmile ma rymu, v doma mam schovane kapesnicky s jeho ''idoly'' a hned je to lepsi.
chodi do skolky?

misa84
5. únor 2012

@mamkamarketa do skolky chodi, ale tahle motivace na nej nezabira.taky jsem si delala ze skolky nadeje, ze bud to okouka u kamaradu, nebo treba bude mit z pani ucitelky vetsi respekt a podari se.... dnes jsem zkusila i metodu popsanou na predchozi strance - hra foukani do micku nosem, ale prokouknul me a rikal, ze to neumi udelat, ani to nezkusil..takze je asi fakt jenom tvrdohlavy...pred dvema dny se mu podarilo neco vyfrknout do kapesniku a mel fakt neskryvanou radost, dokonce si i povyskocil a zatleskal, ale to bylo maximum, zbytek jsme stejne museli vzit odsvackou 😒 jsou vase deti pri vetsi ryme opravdu schopne vysmrkat vse bez toho, ze by se muselo pro jistotu jeste odsat?

mamkamarketa
5. únor 2012

@misa84 no nam opravdu pomohla ta skolka. chodi tam od 2 let, pred 2 rokem me ani nenapadlo to ''zkouset'' on se teda vysmrka hodne dobre,i dr cuci,ze na 3letaka fakt ''frka'' paradne,ale i tak mel 6 zanetu stredniho ucha ☹ ale me bylo receno,ze kdo k tomu ma sklony smrkani fakt nepomuze 😖
ja bych zkusila ho motivovat. treba u nas se mu fakt libi smrkat do kapesniku s medou.

a co ho to nejak naucit ve spojitosti s foukanim svicky? nezkousela si?