Jak naučit dítě v 1. třídě rozpoznávat čísla 0-5?

lucinka22
16. zář 2009

Dobrý večer, potřebovala bych poradit, moje 6 letá dcera chodí do první třídy ZŠ.Má ale strašně veliký problém, není schopna si zapamatovat jednotlivá čísla, když má poznat číslo a má u toho dany počet koleček, tak to jí nedělá problém, ale když ji napíšu číslo a musí říct co je to za číslo, tak jen kouká a hádá. Jsem strašně zoufala, jinak nemá problémy, písničky básničky si pamatuje, krásně kreslí a je chytrá, ale dnes mi volala i její třídní a potvrdila a řekla,že je jediná, kdo tohle neovládá, jinak učíme se to s ní doma stále dokola, když ji poradím a řekne mi správé číslo a já se jí na to vzápětí zeptám znovu, tak už není schopna mi to říci.Chystám se asi navštívit pedgogickopsych. poradnu, protože pokud to nebude ovládat, ze školy jí vrátí, což mi dnes naznačila i její pí.učitelka. Děkuji vám za odpovědi.Lucka

karainnkaa
17. zář 2009

Dobrý den,je zvláštní,že paní učitelka Vám neporadila,myslím,že byste určitě měla měla zkusit odborníka,aby zjistil,co za tím vězí,když je malá tak šikovná a nastoupila do Zš tak by to bylo poslední řešení ji vrátit zpět do školky a jak by to sama dcerka nesla? ☹ Hodně štěstí.....asi bych změnila spíše toho pedagoga 😉

lenkavano
17. zář 2009

ahoj Lucko je mi divné že si toho nevšimli u zápisu.zkus ji čísla nějak pojmenovat jako to bylo za nás.např.že jednička je bič,dvojka labut ,trojka had, čtyřka stolička a pětka koulička.myslím že máte dost netrpělivou paní učitelku.souhlasím s karainnkou že si myslím že by bylo hloupé dávat ji zpět do školky kvůli matematice.nedej se a zkus se s učitelkou i nějak domluvit.ono ji to nemusí jít a potom se třeba rozeběhne.navíc návrat do školky děti opravdu těžce nesou.ostatní se jim pak posmívají že jsou hloupé ikdyž to tak není.

spimira
19. zář 2009

Já bych šla do pedagogicko - psychologické poradny. Tam ji vyšetří, pokud má problém jen s číslicemi není přece nutný odklad. Může se jednat o vývojovou poruchu - diskalkulii. Pokud to budete mít potvrzeno z poradny oficiálně, učitelka je povinna pracovat s dcerou v matematice dle individuálního plánu. No ale podle toho co píšete, tak ta vaše učitelka asi k tomu moc nakloněna nebude. Držím palce ať to dobře dopadne a nemáte vývojovou poruchu učení. Zajděte si určitě do té poradny tam Vám poradí i třeba jak s dcerou pracovat, aby se to naučila i když by třeba ten diskalkulik nebyla.