Jak naučit dítě za den pít z láhve?

olinka_filipek
24. kvě 2011

Prosím o radu. Mám 5-ti měsíčního synka. Je plně kojen, akorát trošku začínáme se zeleninkou. Problém je v tom, že zítra nastupuji do nemocnice, budu celý den pryč, ikdyž mi doktoři vyhověli a zákrok mi udělají ambulantně, přeci jen po narkóze nesmím kojit až do večere. Malej odmítá pít UM, bojím se aby mi zítra nevyhladověl, a aby se vůbec najedl. Předem děkuji za odpovědi a za rady 🙂

myisiska1
24. kvě 2011

Já bych zkusila hrneček Avent, nebo něco podobného, kde musí sát stejně jako z prsu. Do zítřka už opravdu moc času není. Myslím si ale, že když bude mít hlad, tak mu nic jiného nezbyde, než se napít z lahvičky. Hlad je nejlepší kuchař. Přeji pavné nervy a držím palce, aby vše bylo ok

aaadela
24. kvě 2011

pokud jde jen o jeden den, tak bych ho nakrmila bud lzickou a nebo injekcni strikackou

moudivlacek
24. kvě 2011

nechci strasit,ale za jeden den nevim ☹ my meli s pitim sileny boje, asi bych zkusila tu strikacku

veruska007
24. kvě 2011

Jeden den bych asi neresila, zkusit kdyztak po lzickach, vodu, caj... nebo strikackou, tak jsme prikrmovali zpocatku. No, v 5 mesicich uz nas malej pil z pet-lahve, te co se z ni sosa (netece to samo), pila jsem tak ja a on chtel strasne ochutnat... a pije z toho doted 😉.. Jinak mame doma asi 5 typu hrnecku a malej odmita vsechny 😠

ladybugie
24. kvě 2011

za jeden den bych ho na flašku neučila, zvlášť pokud chceš posléze opět kojit. Zkus lžičku nebo stříkačku, jak doporučují jiní. Pokud bys opravdu chtěla zkus lahvičku, já doporučuji buď lahve MAM, nebo sportovní uzávěr pet flašek 🙂 Z něj mi malá pije snad nejlíp 🙂

katchi
24. kvě 2011

Zkousela jsem nekolik druhu lahvi a sosaku a ani jeden nemel uspech ☹ takze jestli je to fakt na jeden den,. tak bych zkusila strikacku, pripadne lzicku. Nam je 6m a 2 tydny a z lahve porad nepijeme...

marecek4
24. kvě 2011

záleží taky jestli máš odstříkáno,a jestli to vůbec snese v jiném podání,spíš bych se připravila na rozhozený režim,malého ráno nakojíš pak nakrmíš zeleninkou,na pití dáš vodičku a večer když už budeš moct tak nakojíš a mezitím prostě pokusy,jestli si mlíčko dá a jak,jeden den je strašně krátká doba na nějaké přeučování,ale zase to není taková doba,aby prcek zemřel hlady,takže ať všecko dobře dopadne-v nemocnici i s malým a pevné nervy tomu,kdo ho bude hlídat

sussanah
24. kvě 2011

U 5m ditka bych se fakt nebala, proste si bud vezme UM z lahve nebo alespon vodu na zizen, zkusit lahev, lzicku. Jeden den, i kdyby jist nechtel, tak bez problemu prezije a alepson te o to lepe rozkoji po zakroku 🙂 Maly se mi naucil pit s lahve tak, ze me odvezli na akutniho slepaka a proste nic jineho nebylo. Kdyz zjistil, ze mama neni, tak vzal zavdek lahvi s odstrikanym MM, pozdeji s UM a slo to. Neboj, urcite to maly v pohode zvladne 🙂 Hlavne nezapomen odstrikavat, neni to jen o tom, ze nekojit, ale mne rikali minimalne dve davky vytvoreneho mleka odstrikat v prubehu 12h a pak se muze kojit. Zalezi ale samoze na sile narkozy.

hamma
25. kvě 2011

U nás se osvědčil hrneček s tvrdým pítkem (v Tescu asi za 30 korun), ze kterého to samo teče nebo lahev od Jupíka - taky teče sama. Jak mu to teče do pusinky, tak aspoň něco polkne, samo, že je celej mokrej, ale o to nejde🙂. Jinak láhev, ze který neteče samo nechce - nechápe, že by to měl sát a jenom žužlá nebo kouše.