Jak naučit dítko kakat na WC?

pavlina05
4. črc 2011

Ahoj,mam problem.
Syn 3 roky,chodi krasne na wc,dokonce sam.Vse zvlada.
Jen jak jde o kakani,tak vyzaduje plinu.Sam si o ni rekne.Pokud jsme venku a on vi,ze tam plenky nemame,tak kaka do slipu.Jak jej to odnaucit?

jita127
5. črc 2011

Ahoj Pavlo,my jsme měli podobný problém-čůrání do záchodu, popř. do nočníku bez potíží, ale na kakání si Ela vždycky donesla plínu a o jiném způsobu s ní nebyla řeč. Nakonec jsem se rozhodla, že to tak dál již nejde a prostě jsem jí řekla, že plíny nejsou a kakat bude do nočníku. Sice trochu smlouvala a zkoušela slzičky, ale pak se vykakala a od té doby již plínu nevyžaduje. Tím chci říct, že v našem případě se osvědčilo trvat na nočníku a jinou variantu nenabízet. Snad se Vám to taky brzo podaří.

vlastovka385
19. zář 2011

Já bych ráda taky poprosila o radu, malej už si na čůrání jakž takž říká, ale kakat jenom do plíny, už měl období, kdy kakal do nočníku, ale pak měl jednou plínu na delší cestu autem a vykakal se do plíny a od té doby do nočníku ani ránu. Dostává hysterické záchvaty, zkoušela jsem všechno. Nechci ho zase moc lámat, protože znám případy, kdy se jim to kakání zarazilo a vypěstovali si z toho stresu zácpu, takže mu plínu nakonec dám. Pokud máte nějaký tip, tak sem s ním. Díky.

majatob
19. zář 2011

ja mam radu 😉 prestante to resit, oni na to prijdou sami 😀 vim, ze je to otrava, ja uz jsem taky kolikrat byla zoufala a udelala bych vse pro to abych uz nemusela prat pokakany slipy 😀 a pak jsem se na to vykaslala, nechala to na nem a ejhle,ono to proste prislo samo a od te doby bez problemu 🙂

iluss
19. zář 2011

Tak my jsme přesně od 2 let úplně bez plínek. Ale nijak jsem to nelámala přes koleno, prostě jsem to nechala na ní, jak na to bude vyzrálá a jak se bude cítit.
Prostě jsem schovala plínky a jako že nejsou. Párkrát to nestihla a skončilo to v kalhotkách, ale po pár dnech už si dávala pozor, protože prostě nechtěla být špinavá a bylo to 😉
Můj synovec se pokakával až do tří let (je přesně o rok starší než naše Luci), na čůrání si normálně říkal a chodil na záchod, ale kakání prostě zatloukal, někde se schoval a vykadil se do kalhot. Tak ho to naučila naše malá. Prostě s ní chodil na záchod, když dělala bobeček, tak jsem mu řekla, ať se jí kouká mezi nožičky, že ten bobeček hezky spadne do vodičky a udělá žbluňk, vždycky jak to žbluňklo, tak jsme se tomu s Lucinkou začly hrozně moc smát, jemu se to taky zalíbilo a od té doby chodí hezky na záchod a už se nepokakává. 🙂

neu.sona
20. zář 2011

Taky mám zkušenosti s tím, že když to dítěti připomínáš, nadáš mu za to, že se vyčůral do slipů nebo vykakal, tak to je to horší. Prostě neřešit. Přijde to samo. Jen třeba říct, ty ses počůral? Tak pojď, převlčeme, příště se to povede na záchod nebo do nočníku a tak. Opravdu to funguje.

coxa
20. zář 2011

U staršího syna jsem na tom byla podobně, od 20ti měsíců bezpečně na čůrání bez plíny, ale jak potřeboval kakat tak zmizel do rohu, schoval se za sedačku apod. a kakal do slipů a na nočník nebo záchod ani za nic, to to raději držel. V létě, když běhal nahý po zahradě se takhle pokakal, zjistil, co za ním zůstává a jak je špinavý a druhý den když běhal zase nahatý si řekl o nočník. Od té doby si pak už říkal vždycky - ať oblečený nebo neoblečený. Ale uznávám, že na tuhle metodu je už docela zima.... 😀
Jak to bude s mladším netuším, ten zatím nočník totálně ignoruje. Posedí si tam, ale to je tak všechno. 😅

kkivka
20. zář 2011

My to taky zrovna řešíme, malému je 22 měsíců a už jsem z toho dost na nervy. Už si připadám, že celej den nedělám nic jinýho, než že se furt ptám... chceš na nočníček? vždy zavrtí hlavičkou ne ne a za chvilku je to v kalhotech. A nejlepší na tom je že když se pokaká, tak už to poznám, protože za mnou přijde rovnou s novou plínou. Tak to už víme vo co jde..Asi budu muset zvolnit abych mu to ještě víc nezprotivila. Prostě to nejde ani po dobrém ani po zlém ach jo... 🙂

crca
20. zář 2011

@kkivka,ve 22 měsících jsme byli plně na plínách,tím myslím i přes den-to byl únor,v květnu jsem je začala nechat běhat nahatý a během 14 dnů jsme bez plen-holka teda měla taky problém,že na nočník nechtěla-jo čůrat ano,ale boban vždycky skončil všude,jen ne v nočníku 😀 kolikery spoďáry jsem vyhodila 😅 a když,tak jak se tu píše,chtěla plínu....No my máme tu výhodu,že jsou dva 😀 takže taktika??Matěj hodil bobana a s nadšením si to chtěl odnést na záchod a spláchnout-to chtěla i holka,ale já jí řekla,že až bude dělat bobana do svého nočníčku,tak si to taky půjde sama spláchnout 😅 a ejhle za dva dny už si to sama štrádovala s bobanem a od té doby dobrý 😅 Opačný problém mám teď ale já,protože se jim to splachování a záchod líbí tolik,že někdy mám pocit,že jsme na tom hajzlíku furt 😀 Ještě odbourat plínu přes noc,ale neřeším to,zjistila jsem,že opravdu nemá cenu nic hrotit-u těch dětí je i týden obrovská doba na to,aby se něco naučili,jednou to příjde-doufám 😀