Jak naučit dvouleté dítě samostatně usínat?

moncicak.as
10. únor 2011

Ahojte maminy, mám dvouletého klučinu. Neporadíte, zda jde i ve dvou letech, když je zvyklý na uspávání(stačí, když ležim vedle něj), naučit kluka usínat samotného? Mě to uspávání extra nevadí, ale do roka bych chtěla otěhotnět a neumim si pak představit ten kolotoč s uspáváním staršího a do toho mimčo.. 😒 Koupila jsem mu i svítící želvičku, ale zatim nic, nepomáhá, ani po dobrym, ani po zlym...už jsem ho během večera i 7 x vrátila, že bude spinkat jako velký chlap, ne, zase se vrátil, furt dokola a řev...nemáte nějakou zkušenost?

lisounek
17. únor 2011

@majatob taky obdivuju třetí dítko 🙂 já bych ráda alespoň to druhé 🙂 , když tři byl vždy můj sen 😎 momentálně však bych byla ráda i za to druhé pokud to půjde 😒

berenika39
17. únor 2011

jj, petr spí taky denně poo dvě hodiny. jak dřevo. to se nedá nastavit, potřebují to, některé děti už dávno ne a co?
přimlouvám se za malou, aby to mlíčko ještě dostala 😀

majatob
17. únor 2011

@berenika39 vidis, ja pouzila nejakou bezva metodu a ani jsem nevedela, ze se to nejak jmenuje, to me tesi 😀 😀 😀 skoda, ze nam nejde takhle hezky odstranit aj dalsi problemy jako pocuravani, dudel, zarleni,.... 😀 😀 😀
ja uz na verejny diskuze moc nechodim 😉 a diky za gratulaci 🙂

lisounek
17. únor 2011

@berenika39 super díky 😀 spadl mi kámen ze srdce .. 😉 jo a s tím spaním ve školce je přeci taky nutí ne? 😕 alespoň budou mít přípravu 🙂

majatob
17. únor 2011

@lisounek treba ty tri taky casem budou, budu drzet palce 🙂

lisounek
17. únor 2011

@majatob vše přijde 😉 ani já moc na diskuse nechodím, jen jsem se se zapletla 😀

majatob
17. únor 2011

@lisounek ve vsech skolkach ne, nekde maji nahradni program pro nespavy deti 🙂

lisounek
17. únor 2011

@majatob hmm šance je malá 😢 ale i tak děkuju...

berenika39
17. únor 2011

většinou už je nenutí, co jsem se s kým bavila. mají připravený "odpočinkový program" pro děti, které poo nespí. ostatní spí. ale to je asi indivindi podle školky. petr chodí jednou týdně do jesliček, a tam je nutit nemusí, tuhnou ve dvanáct komplet celá třída🙂))) (je jich tam asi osm🙂))

lisounek
17. únor 2011

@majatob fakt náhradní programy? to ani nevím..my zatím letos chystáme zápis, tak nemám představu 😕

lisounek
17. únor 2011

@berenika39 😀 😀 tak to mají super třídu

berenika39
17. únor 2011

je jich tam v jednom oddělení asi 15, ale polovina pořád marod. takže zbytek má VIP péči, tety jsou fakt hodný a petrovi se tam líbí.

berenika39
17. únor 2011

jsme asi mimo téma..aby nás nevzali za chaloupku a nezastřelili.....

lisounek
17. únor 2011

@berenika39 hmm právě 😖

anta
18. únor 2011

@lisounek - malá má mlíčko? Neber jí ho násilím, Honza ho také odboural sám. Musí na to přijít sama 😉 Některé děti holt mlíčko milují 🙂 O zoubky bych se nebála, právě mlíčko zoubky nekazí jako čaj a šťávičky 😉 Ale jde spíš o to, že ho pije i v noci, v tom vidím zlozvyk 😕 . My jsme Honzovi udělali vždy jen mlíčko před spaním, v noci jsme mu ho nedávali, a nikdy se v noci nebudil, že by ho chtěl. Dostal ho až ráno. A takhle to šlo do jeho dvou let a dvou měsíců, pak šlus 😉 No jo, ale každé dítko je prostě jiné. Podle mého není rozdíl, jestli se vzbudí na mlíčko či na čaj. Takhle to měl brácha, že se mu dcera pořád budila na čaj a dokud ho nedostala, tak plakala a taky z toho byli ztrápení, teď nevím, jak to mají 😉

anta
18. únor 2011

@lisounek - jo a s tím "respektováním" tatínka to máme takřka nastejno. Když zavelí tatínek, tak to je pro Honzu jedním uchem tam a druhý ven, ale jakmile na něj nastoupím já, tak to najednou jde, tak nezoufej, naše dětičky vědí, na koho to zkoušet 😀 😀 😀