Jak naučit jíst dítě ve školce?

ewuleta
16. čer 2017

Ahoj.Potřebovala bych poradit, syn (3,5roku) mi v poslední době stávkuje ve školce u jídla.I tak je to s ním komplikované protože nejí maso ani salámy, ale poslední dobou nechce jíst ve školce nic, je schopný být celé dopoledne ve školce hladový.Už jsme i zkoušely že jsem chodila na obědy do školky a jedla s ním a nic.Zkoušela jsem ho motivovat,naslibovala jsem hory doly a nic nezabírá.Máte náké zkušenosti??dděkuji

janicka_tkanicka
16. čer 2017

@ewuleta Doma

janicka_tkanicka
16. čer 2017

@ewuleta pardon, odeslalo se to brzo. Doma papá hezky? Těch důvodů, proč nechce jíst ve školce, může být celá řada. Ale pokud není podvyživený, tsk bych t

janicka_tkanicka
16. čer 2017

@ewuleta Tak bych to řešila tím, že mu oběd třeba na týden odhlásím. Když ho budete "motivovat", spíš se vám šprajcne. Nechceš, nejez. Myslím, že na něj zabere to, že všechny ostatní děti sedí u oběda a on je sám a nemá si s kým hrát. Jestli máte ve školce šikovnou paní učitelku, určitě se domluvíte. Možná se vám to zdá drastické, ale nejhorší je, když se kolem jídla dělá spousta cavyků. Hlavně ho pak doma nedopapávejte, dítě nejí, protože je čas oběda, jí, protože má hlad. Držím palce.

ewuleta
autor
16. čer 2017

@janicka_tkanicka doma jí hezky, taky má občas dny kdy nemá takovou chuť k jídlu, tak jí míň ale jinak jí normálně, jeden čas jed ve školce taky normálně ale teď se prostě zasekne a že jíst nebude, i když má hlad, pak jde ze školky celej vyčerpanej kolikrát je mu až na omdlení z hladu a když dorazí domů tak má hned hlad a sní co je k obědu.Ve školce bohužel obědy odhlásit nejdou, takže je musím stejně platit i když je nejí..učitelka mi říkala že mu mám něco zakázat co má rád aby ho to donutilo, sousedka říká že o mám nechat o hladu že se pak naučí jíst všechno, ale to mi přijde až moc drasticky..

janicka_tkanicka
16. čer 2017

@ewuleta nojo, tak pokud má ve školce hlad a nejí, musíte nejdřív zji

janicka_tkanicka
16. čer 2017

Zjistit, proč ve školce nepapá? Děti se mu smějou? Návrh paní učitelky mi přijde daleko drastičtější, on to přece nedělá naschvál, proč ho trestat? Souhlasím se sousedkou, nedojídejte ho, jezte jako kdyby ve školce ten oběd a svačinku snědl. Jinak nebude mít důvod ve školce jíst, vydrží to až domů. Já vím, že to je pro mámu těžký, ale je zdravej, den dva hladu mu neuškodí, režim se dostane do normálu a bud

janicka_tkanicka
16. čer 2017

Budete zase v klidu. Omlouvám se, že píšu natřikrát, mám nešikovný ruce a vždycky to omylem odešlu

panickatlamicka
16. čer 2017

@ewuleta nektery deti to tak maj...bude se to mozna zdat jako z jineho soudku, ale urcite jsi nekdy slysela, ze si nekdo nedojde na velkou jinde nez doma. Rekla bych, ze toto je podobne.

panickatlamicka
16. čer 2017

@ewuleta no a spis bych se s ucitelkou domluvila, at mu proste nandaji a kdyz nebude jist, at mu to nechaji bokem s tim, at si rekne ldyztak sam pozdeji. Ale bez nejakych tanecku. Proste uznat, ze z nejakeho duvodu nechce a nabidnout mu, ze neni problem, kdyz si to ldykoli rozmysli.

trdelnik234
16. čer 2017

Ahoj, bojkot jedla v skolke zazivaju takto male deti prve tyzdne pri adaptacii. Niekedy to skusaju aj doma. Skratka vzdy ja za tym nieco ine, nejake iny problem, ktory je treba odhalit. Mam dcerku v podobnom veku a viem, ze niekedy staci malo a deti sa zaseknu. Mozno sa mu pri jedle stala nejake nehoda, niekto sa mu smial, pripadne sa mu podarilo nieco rozliat. Alebo chodil na obed s kamaratom, ktory uz napriklad teraz v skolke neobeduje. Proste vyzera to skor na na psychicky blok.
Ty si doma na RD alebo pracujes? Pretoze ak si napriklad doma s mladsim dietatom, moze byt, ze bojkotuje jedlo, aby si ho vzala na obed domov.
Treba vyzistit pricinu. A hlavne nerobit z toho dramu, inak v tom bude pokracovat a vydierat vas.

editah222
16. čer 2017

@ewuleta Můj syn má 6 let, do školky chodí 4 roky a nejí tam hromadu věcí. Pomazánky nejí žádné, nejí ani marmeládu ani medové máslo, bojkotuje i hodně hlavních jídel... Nikdo ho do jídla nenutí, jen musí vše ochutnat. Takže na svačinu dostane suchý krajíc chleba na který si na roh mázne pomazánku a zbytek dojí suchy :D Po 4 letech začal jíst rybičkovou a sýrovou pomazánku.
Nehrotím to.

drakenn
16. čer 2017

To jsem zažívala se starším. Ve školce nic nejedl, naopak večer měl hlad. Tak mi paní učitelky dávaly do boxů svačinu i oběd, který snědl prostě doma..

alpakovo
16. čer 2017

My nastoupili do skolky letos v breznu a zatim syn za tu celou dobu snedl dve jidla-rajskou a rostenky (ty neji ani doma). Vetsinou si jednou dvakrat kousne a to je vse a nehrotim to,pani ucitelka tvrdi,ze je to bojkot skolky,proste tam nechce byt a plac ani ukecavani maminky nezabralo akteré chodit tam musi,tak neji

tomikjoejoe
16. čer 2017

Co ho nechat ve školce přes oběd a vyzvednout až po odpoledním spaní? Na našeho malého to zabralo (do školky nastoupil už v září ve 3,5 letech),

kata267
26. říj 2019

Obnovuji diskuzi, nema nekdo aktualni zkusenosti nebo napady jak "donutit" jist dite ve skolce? Mladsi ted nastoupila na 3dny v tydnu do soukr.detske skupiny, kde chodi uz rok I ta starsi, takze jsou tam spolu. I kdyz to prvnich par dni vypadalo, ze to bude docela v pohode, tak ji to ted asi doslo co se deje a sprajcla se a vubec nic tam nechce jist. Ani si nekousne. Tim padem ma hlad a je protivna a ufnukana vic, nez by byla normalne. Starsi tam ji v pohode. Doma je ta mladsi spis vetsi jedlik a sni fakt temer vsechno. Bohuzel jsem v tomhle bezradna a neni fajn ze je od pul 9 do 3 bez jidla 😕

zelenaesmolda
26. říj 2019

@kata267
ja bych ji nenutila,akorat se sprajcne.co ji dat neco na svacinku z domova?

kata267
26. říj 2019

@zelenaesmolda ja ji nenutim a uz jsem to.rikala I ucitelkam at ji to nezkousi nijak "nasilne cpat", ze to stejne nema cenu, ale musi mit za cely den hroznej hlad...ona tam nechce prave vubec nic, zkousela jsem ji dat s sebou ovocnou kapsicku a taky nic

kkrubova
28. říj 2019

Řešila jsem něco podobného, kdy se dcera v uvedeném čase nestihne najíst. Podle denního řádu se v uvedenou dobu ze stolu sbírá. Vzhledem k tomu, že musí jíst pravidelně, tak po obědě mi ze soukromé školky pro ní chodí a tam se v klidu nají.

kata267
29. říj 2019

@kkrubova to jsem uplne nepochopila, jak po obede pro ni chodi aby se najedla...kdo?

kkrubova
29. říj 2019

@kata267 po dvou letech jsem ji zkusila dát do státní školky znovu. První skončilo "šikanou".

Takže nyní chodí do státní i soukromé zároveň.
Ráno ji dám do státní v 8:30, vyzvedávají ji ze soukromé v 12:30, celé odpoledne je v soukromé.

Celé pondělí chodí do soukromé, aby se vůbec něco naučila.
V soukromé se používá nůž s vidličkou, ve státní lžíce.

Rozdíl státní vs soukromá. Jediné plus je ve státní v ceně. Ve všem ostatním je lepší soukromá.

kata267
29. říj 2019

@kkrubova aha tak to uz chapu 🙂 ja ji mam v soukrome skupince kde je cca 10-15 deti, je na statni skolku jeste moc mala (nema 3)

kkrubova
29. říj 2019

@kata267 já ji mám ve školce od dvou a nyní ji bude pět

eevickaa1
1. pro 2019

Obnovuji diskuzi Prosim poradte dcera je od zari ve skolce je ji 3 a 1/4 roku a stale neji ve skolce,ji tedy doma v 6.30h a kdyz prijede ze skolky tak ma druhe jidlo v 16.h ,za cely den nestrci do pusy pry nic a muzou se snazit ji krmit nebo drobet prisnejc ale nic nezabira,prijede domu a hned chce jit klidne i to co si priveze s sebou ze skolky(presnidavka,jablko) dona ji uplne normalne a vse nekdy i vic nez jeji starsi sestra,vubec nevim co s nik mam delat,pry ma nejaky blok ale ze skolky mi rekli aby to nemelo vliv i na zdrav. problem,je to takhle uz 3m☹nemate nekdo nejake rady?dekuji

kata267
1. pro 2019

@eevickaa1 radu bohuzel nemam, mela jsem to stejne akorat male jsou teprv 2...ale souhlasim, ze je to proste blok ze skolky, mala tam zacala jist az ted kdy se tam uz rozkoukala a zvykla si, do te doby s ni taky nic nehnulo a byla hlady...ja jsem ji treba parkrat nabalila rano s sebou takovou tu ovocnou kapsicku, ma to rada a dali ji to misto.jidla a tohle obcas byla ochotna aspon vypit...jinak asi nezbyva nez cekat bohuzel 😕