Jak naučit kojence, aby spal v postýlce?

nilita
10. zář 2007

Všechny moc zdravím, potřebuji poradit mám desetiměsíční dcerku, a naučila jsem si jí na uspávání semnou v postely, když už konečně usne položim jí do postýlky a chrní skoro celou noc v ní, ale jak naučit malou,aby dokázala usnout sama v postýlce. Když ji do ní položim po koupání a papání, hrozně až hystericky brečí,, Nejdřív jsem si říkala, brečením se unaví a usne,,ale po dvou hodinách už jsem to nevydržela a vzala ji k sobě a spokojeně během 5min. spala 😖 Vím má chyba,že jsem jí to naučila ,ale ráda bych aby dokázala sama usnout v postýlce ☹ Poradíte mi prosíím 😅 😕 Děkuji všem.. 😉

karotky
10. zář 2007

No chyba to zřejmě byla,ale co se dá dělat. 😖 Já s 10.měsíčním dítětem zkušenosti nemám.My jsme s tím začali od 3.měsíců.Tak snad poradí někdo jiný.U nás byly ze začátku taky histeráky,ale pouhých 15 min. a pak byl klid. 😉

nilita
autor
10. zář 2007

Karotky, já vím.. a taky bych si za po pěkně pleskla... 🙄 😅

karotky
10. zář 2007

Víš co je nejdůležitější?........Nebrat Vanessku zpátky do náruče z té postýlky,ikdyž brečí.Držela bych jí za ruku a povídala si s ní.Už je "velká" na to,aby pochopila,k čemu ta postýlka slouží a zvykla si na ní.Chce to pevné nervy.Klidně bych u ní seděla a ona,kdyby věděla,že si nepomůže,po pár dnech by jí to určitě přešlo.Kdyžtak se v tom uspávání střídej s manželem,aby si z toho pak nezblbla. 😅 My to taky tak dělali.Každý těch 7 min. a bylo to. 😉

nilita
autor
10. zář 2007

No zkusím to s tím manželem to bude blbý, protože jsem svoboná mamča 😝 Ale každopádně ten pláč budu muset překonat, takže po koupání dát spát hned do postýlky, a být u ní... snad to pomůže 😉 Hned dneska to vyzkouším, ale mám strach z toho, víš že už jí bude rok a aby se to vůbec odnaučla 😕 😖

karotky
10. zář 2007

Odnaučí............neboj.Ikdyž bude brečet,tak bych dělala,že mi to nevadí,klidně bych na ní mluvila,hladila jí po vláskách,aby věděla,že to s ní myslíš dobře a že to není za trest.Pořád lepší s tím někdy začít,než nikdy. 😉 Tak na Tebe budu dneska večer myslet,aby Vám to holky vyšlo. 🙂

nilita
autor
10. zář 2007

máš pravdu, tak jsem na to tedy zvědavá 😅 určitě budu dělat,jak si poradila 😉 Už je na čase,protože to takhle dál nejde, víš aby prostě věděla, že je to její postýlka a né jen pro parádu... 🙂 určitě mysli, a já hned jak (jestli vůbec..) usne písnu 🙂 Jo a Adámek je kjásnej, sem jukla do tvého alba, je to už kus chlapa, hlavně že si ho to odnaučila hned od mala 😉 🙂

karotky
10. zář 2007

Jo............já byla tvrdá od začátku,ž mi to někdy bylo líto,protože jsem si připadala,jako krkavčí matka. 😅

nilita
autor
10. zář 2007

6ádná krkavčí matka, děláš jen dobře 🙂 😉 lepší být drsná než měkká,jako já a zbytečně si to zkomplikovat 🙄 Ještě jsem se chtěla zeptat , když by teda v tý postýlce usnula a v noci se vzbudila, tak pochovat a dát z5 do postýlky vid, a čekat než v postýlcce o5 usne?? 😖

karotky
10. zář 2007

Pokud by měla hlad,tak bych jít nakrmila a nebo jí dala napít čaje a postupovala bych pak stejně. 😉 Neboj,..............žádné trauma z toho mít nebude. 🙂

nilita
autor
10. zář 2007

Ok, no ještě ,aby jo.... 😉 Tak to bude pěkně řvát i v noci, ale za to to stojí a pár dní prostě musim vydržet 😝

karotky
10. zář 2007

Alespoň si vytrénuješ nervy. 😀 Ale myslím si,že už by v noci tk vyvádět nemusela.Podívej se k nám do diskuze(Děťátka narozená v DUBNU 2007),jak to vyřešila Alča.

nilita
autor
10. zář 2007

No tý woe 😲 dobře dělají, mám přečeteno, a dnes večír do toho jdu"!!! 😉 🙂 😉

nilita
autor
10. zář 2007

Co to zkoušet třeba i přes den víš, jako po obědě ,kdy je zvyklá normálně spát 😕 co tim bych mohla začít ne??

alcatko.j
10. zář 2007

nili, mrkni fakt do dubna, jak rika karot, ted jsme taky najeli na rezim 😉

jinak hlasim , 3. noc a zazrak trva!!!!!!!

nilita
autor
10. zář 2007

Ahoj Alcátko, už jsem koukala a četla...si dobrá!! 🙂 Dnes na to fakt taky najedu! Už rezignuju 😉 jinak už to nejde! Tak to ste dobrý třetí noc a v poho jo, tak to jsem zvědavá na nás teda 😀

alcatko.j
10. zář 2007

Nili,to zvladnes, Nessinka je uz velka, ona to pochopi, novorozene bych mela zabrany takhle"trapit"ale tvoje holcicka to pochopi, jen ji to bude asi par noci trvat a bude nestastna, co ze ji to delas, ale pak to vzda 😅
Dulezite je, ze kdyz uz se rozhodnes, tak musis vydrzet,my uz tohle jednou absolvovali, jenze druhy vecer, kdyz rvala, jsem vymekla a rekla jsem ze dnes ji jeste uchlacholim v naruci, ze az od zitrka zas...a tak jsme to porad odkladali a pak to vzdali...ted jsem tvrda a nejlepsi je, ze se zavru v jinem pokoji, vubec se ji neukazuju, jsem na pc, obcas tajne nakouknu, snazim se myslet ci delat neco jinyho a je to.my to mame jednodussi, ze jak jsme zacali ted, zda se to prozatim v pohode...treti noc, usnula vcera bez revu, po pul hodce hrani sama, napric postylkou, zachumlna do deky, my ji pak jen predelali🙂
A v noci se vzbudila jen jednou na kojeni, ve 4 😵

alcatko.j
10. zář 2007

Jo a dali jsme so hranici, ze rvat ji nechame hodinu, vic ne, kdyby v te postylce u usinani rvala vic jak hodinu, vezmem ji do naruce, pochovame, dam ji rpso, uklidnim a dam ji do postylky znova.

nilita
autor
10. zář 2007

Ok, tak já prso dávat nebudu 😀 ale místo něj dám čaj napije se a znova do postýlky 😝 🙂 😉

nilita
autor
10. zář 2007

No právě ,já už to taky kolikrát udělala a nakonec jsem to nevydržela a ppořád to odkládala na druhý den 😅 Ale od dneška , to rouzhodně neporuším už je čas aby usínala sama 😔 😔

kupinka
10. zář 2007

Nili,mi s malym docela pomohlo,ze jsem mu do te postylky dala jeho oblibeneho medu a taky mu tam dam cistou plinu,on si ji po chvilce brblani da pres hlavu a spi jak parez. Asi mu to pomaha,ze ma sero,delala to tak i segra s malou a plinka vzdycky zabrala. Davam ho do postylky i pres den jenom tak,pustim mu kolotoc,on si s nim vyklada a je spokojeny. Chcu at vi,ze do te postylky proste patri,kdyz zacne knourat,prijdu,dam mu pusinku,pohladim ho a jdu zase pryc. Kdyz knoura dale,tak ho zase pohladim,aby vedel,ze tam jsem,ze tam neni sam,ale neberu ho na ruce. Vecer mi spi taky v postylce,to u neho sedim,drzim ho za ruku,zpivam mu 😒 ,hladim po hlavicce a dam mu zas na hlavicku tu plinku a vedle hlavicky meďana, a spi az do peti.Dneska preju stesticko a pevne nervy

kamhajek
10. zář 2007

Nilita: jak už psali holky chce to pevné nervy a vydržet. My učili malého usínat v postýlce nějak po druhém měsíci a taky to bylo perné, ale řekla bych, že mladší děti si zvyknout lépe. Hlavně, aby byla malá napapaná a přebalená. Na nějaké debatě tady popisovali metodu 5,10,15. Budeš za malou chodit v určitých intervalech a postupně je budeš prodlužovat. Máš to o to těžší, že jsi na to sama, ale malá si časem zvykne.

nilita
autor
10. zář 2007

kamhajek, no ted jsem to zkusila po obědě...a z toho až zopufalého pláče mi bylo na nic...večer to nebude o nic lepší.. 😖 😅 jojo jen aby si zvykla.. 😕

tiki
10. zář 2007

Nilito, jeste jsem nekde cetla, ze se da ditko naucit na postylku tak, ze se prechodne odsroubuje jedna strana sprcli z postylky, matrace se da do stejne urovne s mamincinou posteli a prisune se k ni. Takze mimco usina sice v postylce, ale vedle mamy. Casem se da zase mrizka pridelat a postylka odsunout - proste vsechno postupne. Ja teda nevim, zatim jsem to nezkousela, protoze mam ditko porad u sebe v pelechu a zatim tim ani jeden z nas netrpime, ale taky nas to ceka 😉 . Ja teda zatim nelituju, ze Zdisu v posteli mam a doufam, ze litovat nezacnu (teda zacnu, ale jen prechodne tech par dni, co bude boj), myslim, ze male ditko si zaslouzi mit maminku vedle sebe a podle nejakych britskych studii jsou udajne deti, co spej prvni mesice zivota v posteli rodicu, psychicky odolnejsi a vyrovnanejsi. No, ale to jsou samozrejme studie, kvuli tomu to nedelam, delam to kvuli materskemu instinktu 😀

nilita
autor
10. zář 2007

tiki, to sice máš pravdu, já mám ráda když mám malou u sebe,ale zase na druhou stranu,když bych chtěla večer někam jít nebo tak se prostě pobavit nebo už jen by chtěla babička hlídat na noc, tak už jsme to zkoušeli a za hod jsem se vracel a za malou protože byla zvyklá usínat semnou jenže poznala ,že je tam s ní jen babička a to jí nestačilo,protože je zvyklá na mě,.. chápeš ? 😖 jde prostě o to aby se naučila usínat sama v postýlce a nebyl problém ,aby i babička si jí užila třeba na víkend... a i časem ,vždyt jí bude rok, a co potom bude furt semnou v posteli?? 😖 Jednou se to naučit musí,ale svym způsobem máš pravdu.. 😉

tiki
10. zář 2007

Nilito, ja te uplne chapu. Ja rikam, ze nelituju a doufam, ze litovat nezacnu, ale ze mne to taky ceka. Ted je Zdise pul roku a je na mne plne zavisla kvuli kojeni. Uz sice prikrmujem, ale prikrm ji jeste mlecnou davku uplne nenahradi. To je tedka moje meta osamostatneni ditete - aby bylo schopne byt cele dopoledne s babickou a vydrzela jen na prikrmu, abych mohla jednou tydne mrknout do skoly. Myslim, ze az bude velka jako Vanesska (plus minus), budem delat stejny boj jako Ty. Skoncit tak, aby se mnou spalo dvoulete ditko v pelechu bych fakt nechtela (nehlede k tomu, ze bysme radi Zdise poridili sourozence v primerenem vekovem odstupu 😉 ). Rozhodne to neber, ze Ti snad vycitam, ze odstranujes dite z postele. Ja jen psala, ze zatim nelituju, ze dcerku u sebe nechavam a doufam, ze litovat nebudu, to znamena, ze zatnu zuby a vydrzim to, ze ji proste postupne odlifruju, aniz bych si pritom moc nadavala, ze jsem ji na to spani zvykla, protoze si proste myslim, ze to byly hezke chvilky pro nas obe a diteti to dalo urcitou davku jistoty a pocitu bezpeci - co si budem povidat, jak clovek trochu odroste, je s pocitem jistoty a bezpeci konec 😠 😒 😉, takze si myslim, ze se ji to v zivote neztrati...
Tak preji pevne nervy a jeste pevnejsi vuli, za par mesicu jdu do toho taky 😉

johanda
10. zář 2007

Náš prcek spí taky na "balkóně", jak píše Tiki. Uspím ji kojením (10 min.), jemně překulím do její postýlky a jdu. V noci, pokud chce, si sama přileze, obslouží se u prsa a pak ji zas překutálím.
Jinak, když se narodila malá, nakvartýrovala se ke mně do postele i její 5 letá sestra. museli jsme jí zařídit pokojík jako pro "velkou holku", jinak by s námi snad spala dodnes.

nilita
autor
10. zář 2007

Ahojík, tak se mi to ještě zkoplikovalo...jelikož bydlim s mojí mami a ta má služby ,tak s tim mám zatím počkat ,aby se ona na služby vyspala...což chápu, takže toho využijem asi až bude na noční.. 😝 😅

tiki
10. zář 2007

Teda Nili, ty to fakt nemas jednoduchy 😲 . Tak se aspon dneska poradne vyspis a nacerpas silu, co??? 🙂

kristi
10. zář 2007

nejlepší vůbec neučit spát v posteli

kupinka
10. zář 2007

Božatko Nili,já vím,když ono je to tak těžké slyšet,jak to bezbranné stvoření pláče,ale musíš to vydržet,malá už není úplné miminko a ty bys pak byla chudák,nikam bys nemohla ven. A čím bude starší,tím hůř to půjde. Takže držím pěstičky 😉