Jak naučit kojence, aby spal v postýlce?

nilita
10. zář 2007

Všechny moc zdravím, potřebuji poradit mám desetiměsíční dcerku, a naučila jsem si jí na uspávání semnou v postely, když už konečně usne položim jí do postýlky a chrní skoro celou noc v ní, ale jak naučit malou,aby dokázala usnout sama v postýlce. Když ji do ní položim po koupání a papání, hrozně až hystericky brečí,, Nejdřív jsem si říkala, brečením se unaví a usne,,ale po dvou hodinách už jsem to nevydržela a vzala ji k sobě a spokojeně během 5min. spala 😖 Vím má chyba,že jsem jí to naučila ,ale ráda bych aby dokázala sama usnout v postýlce ☹ Poradíte mi prosíím 😅 😕 Děkuji všem.. 😉

nilita
autor
10. zář 2007

Kupi mmmáš pravdu!

Kristy u mě asi pozdě.. 😅

Tiki-dneska ještě jo.. 😝

kristi
10. zář 2007

Nili,to jo,no. Drzim pesticky, at to dopadne 😉

nilita
autor
10. zář 2007

Kristi, díky moc a dopadne určitě budu to muset vydržet 😉 Ale aspon malá bude vědět ,že její postýlka je pro ni a její spánek.. 😉

kupinka
10. zář 2007

Tak pak dej vědět,kdy bude ta vaše noc. Kdy půjde mamča na noční. A ty se předtím trošku vyspi,ať babča odpoledne hlídá. Ale fakt ti to nezávidím. Já jsem teď třeba malého šupla do postýlky,zapěla jsem mu Máš má ovečko 😕 ,pak jsem odešla,on si pokňurkal a je to asi 5minut,co si spokojeně chrupká. Ale opět s plínou na hlavičce

nilita
autor
10. zář 2007

Kupi, tý jo tak to máš super..no o víkendu má máti tři noční,takže... bude patřit na zvykání si na postýlku 😀 Já jsem udělala takovou kravinnu,že jsem si jí brala do postele...ale nemyslela jsem to zle.. 😅 prostě jsem to nedomyslela no.. Kupi s tou plínkou to zkusim! 😉 🙂

tiki
10. zář 2007

Kristi, ja si teda myslim, ze to brani do postele ma svoje opodstatneni. Ale je to samozrejme otazka nazoru, mozna, ze za pul roku budu mluvit jinak 😉 . Ja porad doufam, ze to jde udelat nejak postupne a nenasilne 😎

nilita
autor
10. zář 2007

tiki doufej ..doufej... 😀 😀 😀

johanda
11. zář 2007

Tiki, Kristýnka spala se mnou do roku a půl - teda na tom balkóně, jako Zdíša (to jsem ji ještě kojila), pak jsme jí koupili opravdovou potel 😀, a od té doby spí jako velká holka sama. Řev občas byl, ale, že by řvala hodinu v kuse,to ne. Večer povíme pohádku, podržíme za ručku a je v limbu.

katerinaj
11. zář 2007

Ahoj, no tohle my řešíme už asi týden. Zezačátku hysteráky, ale teď je to už celkem v pohodě. Odbourala jsem kojení před usnutím (kaše dostává celkem dost), takže umýt, vyčurat, přebalit, pyžámko a do postýlky. Dám dudlíka, položím jí a hladím po tvářičce. Když se začne zvedat, odejdu vedle do pokoje a nechám jí asi 5 minut řvát. Potom přijdu, zase položím, dám dudlíka a zase hladím. To už teď většinou tak za 3 minuty usne. Takže celkem pohoda. Sice se potom budí a to jí vezmu k nám do postele. Taky jsem tohle celé dělala hlavně kvůli tomu, abychom mohli někam jít a mohla se starat babička. Jakmile se to jednou naučí, může to opakovat i v noci, ale já jsem na to moc pohodlná, tak si jí beru většinou po prvním probuzení do postele. A taky miluju, když spí se mnou v posteli.

katerinaj
11. zář 2007

Taky nevím, proč by mimča neměly spát v posteli s mamčou. Je to každého věc a i když to s sebou nese nevýhody, myslím, že těch výhod je víc. Tedy alespoň z mého pohledu. Ale jak říkám, každý má právo si vybrat. To odnaučování není zase tak hrozný, ale člověk to nesmí protahovat a musí být důsledný.

kupinka
11. zář 2007

Katerinaj- mít mimčo u sebe je určitě super,někdy mě mrzí,že když usne,tak už se k němu nemůžu přitulit a pomazlit se,ale u mě je to jiné,já od měsíce nekojím,takže po UM mi spí dlouho a bylo by zbytečné ho u sebe mít. Ale když jsem ještě kojila,to víš,že spal se mnou,bylo to jednoduchší. Ale zase na druhou stranu mi teď odpadly tyto starosti,ikdyž ty pravé starosti teprve myslím si přijdou... 😉

nilita
autor
11. zář 2007

Ajuj holky...tak mi pořád spinkáme spolu 😝 a miluju když se k sobě přitulíme, 😉 ale katerinaj důslednost musí být!! 🙂 😉 Právě proto jí to ci odnaučit, aby mohla nastoupit babička 😉 🙂 😉 zatím musím brát ohled na to,že má ty služby no. ☹ Ale co beruško v postýlce , to je moje 😉 🙂

kupinka
11. zář 2007

Nili-tak pokud to jde,tak si to užívej,věř mi,že na to pak budeš vzpomínat.Je to pak sice pohoda,ale ten dotyk fakt chybí....

nilita
autor
12. zář 2007

Kupi, to věřim ale víš co.. užívám s to ,ale jednou na tou postýlkou budeme muset zvítězit... 😀 😝

karotky
12. zář 2007

Já jsem sice kojila do 5.týdnů,ale jelikož to bylo s kloboučky a malej byl aktivista,byl to docela boj,naštelovat ho tak,aby se pořádně přisál.Takže,když jsem nakojila,odříhnul si a putoval(bez protestů)zpátky do postýlky.Takže u mě by to společmé spaní v jedné posteli nebylo moc pohodlné,protože jsem si stějně musela po každé v posteli sednout. 😅

nilita
autor
12. zář 2007

karotky já kojila do 3týdnů-... a dobře si mi i kojilo v leže ,bylo mi to pohldnější... 🙂

tiki
12. zář 2007

Johando, tos mne potesila, ze to jde pozvolna. Ale verim, ze kdyz je dite na UM, tak to nema asi to prave opodstatneni, mit ho u sebe v pelechu. Ja vzhledem k tomu, ze nekolikrat za noc kojim (neptejte se mne kolikrat, ja to vzdycky zaspim 😉 ), tak to povazuju za desne pohodlny. Navic mam hrozne hubenyho manzela, tak se na postel vejdem vsichni tri 😀 .
Navic jsem zjistila, ze kdyz je Zdisa najedena, je schopna usnout i kdyz si vedle ni sedne babicka, ale nesmi videt maminku, protoze to v ni okamzite vyprovokuje chut na mliko 😉