• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak naučit roční dítě usínat samo?

16. března 2017 
Ahoj, mam rocni holcicku, ktera ted po Vanocit absolutne odmita usinat sama. Do teto doby jsem ji dala do postylky a usnula. Ted zacne silene rvat, jako kdyz ji na noze berou a neda se uklidnit. Jakmile ji vezmu do naruci, tak usne... Pred tim usinani v naruci nenavidela. Zmenilo se to ze dne na den... Napadlo mi, jestli toho na ni nebylo moc - vanoce a narozeniny... Nechci ji nechat vyrvavat, ale nechci ji naucit uspavat na rukou.. uz ma preci jen 10 kilo a nez usne tvrde, je to nejakych 20 minut....Napadlo mi jeste, jestli ji treba nerostou stolicky, protoze pri zubech vzdy hur usinala.
30. pro 2011 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, malý má 13 měsíců a taky poslední 2 týdny špatně večer usíná, dřív jsem ho uložila a za chvíli spal, ale teď brečí a trvá mu i 45 minut než zabere a občas ho beru do náruče a tak uspávám, taky nevím, čím to je, možná má jen nějaké období a musíme vydržet. Malý má skoro 14 kg, takže uspávání je dost náročné. Při odpoledním spánku usne krásně sám. Možná to bude i zubama, nám roste stolička, ale dříve to nevadilo.
30. pro 2011 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás je to tak, že večer usne, ale za půl hoďky je vzhůru a řádí klidně do 11 i déle, prostě než my si s ním jdeme lehnout do naší postele a tam usínáme všichni tři. A ráno je nejpozději v 8 vzhůru. Malý má 15 měsíců, už to trvá asi 3 měsíce, už mi z toho hrabe, spala bych víc než on. Přes spí tak max. 2 hodiny, usíná pěkně. Taky už nevím, co s ním. Zkoušeli jsme nechat v postýlce a chodit uklidňovat, ale to řve čím dál víc, vydrží i dvě hodiny. Už jsem totálně v pr... , unavená jak blázen. :cry: Třeba dnes ještě nespí, manžel je s ním ve velké posteli, myslím, že usne dřív jak malý.
30. pro 2011 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, teď řešíme podobný problém. Před Vánoci měl syn horečku a tak jsem s ním šla 2x spát. A pak začal vyžadovat při každém usínání mou asistenci a ke mě do postele. To jsem ale neměla dělat. Ono je to sice na jednu stranu příjemné, jak se krásně tulí, ale my se také potřebujeme vyspat a on se tolik ve spaní chruje. Navíc kdybych někdy musela jít pryč, bylo by to pro nás všechny obrovské trauma.
Nezbylo mi nic jiného než se odstěhovat z ložnice. A když se probudí, necháme ho pobrečet, případně k němu vstane tatínek. Už je dost starý, aby si pobrečel. Navíc ho jinak nikdy brečet nenechávám.
Do týdne by se to mělo zlepšit. Už teď je znát změna k lepšímu.
31. pro 2011 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
V tomhle věku začínají klasické strachy - máma odejde a už se nevrátí, špatné sny, fantazie pracuje :unamused: Já bych jim vyhověla, ale ve stylu, že třeba budeš sedět u postýlky a držet za ruku apod. A po usnutí odejít.
Syn spal v postýlce krásně, ale po přestěhování do velké postele se to dost zhoršilo a nevydržel tam. Uspávali jsme u nás a po usnutí přenášeli do jeho pokoje. A momentálně (3r.) spí s náma v ložnici ve své posteli, protože se ve svém pokoji bojí. Prostě fantazie a zlé sny. Nás to neobtěžuje, protože nespí v naší posteli, všichni se vyspíme a víme, že do dvaceti s náma spát nebude :grinning:
Oni nás potřebují a pokud to není na úkor našeho spánku, tak bych vyhověla :slight_smile:
1. led 2012 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bluemchen u nás je to přesně to samé, na štědrý den to začalo a trvá to dodnes, ale zjistila jsem, že malé rostou 4 stoličky zároveň, a je to očistec, přes den je celkem dobrá, i když občas jí musím dát přes den panadol, jak je vidět, že ji to bolí, a vůbec nechce jíst, ale padne plus mínus 17 hod. a už je vidět, že se zoubky hlásí o slovo, dostane čípek, většinou homeopatický, ale když je vidět, že to nebude stačit rovnou paralen a i tak usínání někdy trvá hodinu :pensive:
16. bře ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek