Jak naučit roční dítě usínat samo?

bluemchen
30. pro 2011

Ahoj, mam rocni holcicku, ktera ted po Vanocit absolutne odmita usinat sama. Do teto doby jsem ji dala do postylky a usnula. Ted zacne silene rvat, jako kdyz ji na noze berou a neda se uklidnit. Jakmile ji vezmu do naruci, tak usne... Pred tim usinani v naruci nenavidela. Zmenilo se to ze dne na den... Napadlo mi, jestli toho na ni nebylo moc - vanoce a narozeniny... Nechci ji nechat vyrvavat, ale nechci ji naucit uspavat na rukou.. uz ma preci jen 10 kilo a nez usne tvrde, je to nejakych 20 minut....Napadlo mi jeste, jestli ji treba nerostou stolicky, protoze pri zubech vzdy hur usinala.

settima
30. pro 2011

Ahoj, malý má 13 měsíců a taky poslední 2 týdny špatně večer usíná, dřív jsem ho uložila a za chvíli spal, ale teď brečí a trvá mu i 45 minut než zabere a občas ho beru do náruče a tak uspávám, taky nevím, čím to je, možná má jen nějaké období a musíme vydržet. Malý má skoro 14 kg, takže uspávání je dost náročné. Při odpoledním spánku usne krásně sám. Možná to bude i zubama, nám roste stolička, ale dříve to nevadilo.

zvirka
30. pro 2011

U nás je to tak, že večer usne, ale za půl hoďky je vzhůru a řádí klidně do 11 i déle, prostě než my si s ním jdeme lehnout do naší postele a tam usínáme všichni tři. A ráno je nejpozději v 8 vzhůru. Malý má 15 měsíců, už to trvá asi 3 měsíce, už mi z toho hrabe, spala bych víc než on. Přes spí tak max. 2 hodiny, usíná pěkně. Taky už nevím, co s ním. Zkoušeli jsme nechat v postýlce a chodit uklidňovat, ale to řve čím dál víc, vydrží i dvě hodiny. Už jsem totálně v pr... , unavená jak blázen. 😢 Třeba dnes ještě nespí, manžel je s ním ve velké posteli, myslím, že usne dřív jak malý.

ellaell
31. pro 2011

Ahoj, teď řešíme podobný problém. Před Vánoci měl syn horečku a tak jsem s ním šla 2x spát. A pak začal vyžadovat při každém usínání mou asistenci a ke mě do postele. To jsem ale neměla dělat. Ono je to sice na jednu stranu příjemné, jak se krásně tulí, ale my se také potřebujeme vyspat a on se tolik ve spaní chruje. Navíc kdybych někdy musela jít pryč, bylo by to pro nás všechny obrovské trauma.
Nezbylo mi nic jiného než se odstěhovat z ložnice. A když se probudí, necháme ho pobrečet, případně k němu vstane tatínek. Už je dost starý, aby si pobrečel. Navíc ho jinak nikdy brečet nenechávám.
Do týdne by se to mělo zlepšit. Už teď je znát změna k lepšímu.

verbalinka
1. led 2012

V tomhle věku začínají klasické strachy - máma odejde a už se nevrátí, špatné sny, fantazie pracuje 😒 Já bych jim vyhověla, ale ve stylu, že třeba budeš sedět u postýlky a držet za ruku apod. A po usnutí odejít.
Syn spal v postýlce krásně, ale po přestěhování do velké postele se to dost zhoršilo a nevydržel tam. Uspávali jsme u nás a po usnutí přenášeli do jeho pokoje. A momentálně (3r.) spí s náma v ložnici ve své posteli, protože se ve svém pokoji bojí. Prostě fantazie a zlé sny. Nás to neobtěžuje, protože nespí v naší posteli, všichni se vyspíme a víme, že do dvaceti s náma spát nebude 😀
Oni nás potřebují a pokud to není na úkor našeho spánku, tak bych vyhověla 🙂

cajovna
16. bře 2017

@bluemchen u nás je to přesně to samé, na štědrý den to začalo a trvá to dodnes, ale zjistila jsem, že malé rostou 4 stoličky zároveň, a je to očistec, přes den je celkem dobrá, i když občas jí musím dát přes den panadol, jak je vidět, že ji to bolí, a vůbec nechce jíst, ale padne plus mínus 17 hod. a už je vidět, že se zoubky hlásí o slovo, dostane čípek, většinou homeopatický, ale když je vidět, že to nebude stačit rovnou paralen a i tak usínání někdy trvá hodinu 😔