Jak naučit syna (4,5 měsíce) pít mlíčko z lahve?

dukie
10. dub 2012

Krásný den všem maminkám. 🙂

Chci pomalu přestat kojit, a tak jsem párkrát zkoušela synovi nabídnout mlíčko z lahve. Odmítá ho, netváří se na něj a když vypije, tak maximálně tak 40 ml a nic víc, pláče... a když ho přiložím k prsu, pije. Zdá se mi, ale nevím jistě, že problém ani tak nebude v mlíčku jako takovém (zkouším a nadále budu zkoušet různé výrobce, kdyby byl problém v chuti mlíčka, nevím... staršímu synovi to třeba dost trvalo, než si vybral, které mlíčko vezme na milost), ale spíš že se mu špatně pije z lahve (máme AVENT) - neumí to dobře nacucnout, uchopit pusinkou, přicucává si hromadu vzduchu, tak to hned pouští, vzdává... a ve výsledku savičku (či jak se to jmenuje) jen ožužlává dásněmi.

Máte nějaký nápad, zkušenost, jak s tím bojovat a vyhrát? Třeba nějaká "měkčí" savička k láhvi od jiného výrobce, která se vám osvědčila... nebo cokoliv jiného, co si myslíte, že by mohlo pomoci...

Předem prosím, aby se zarputilé zastánkyně kojení zdržely takových těch komentářů o krkavčích matkách a přemlouvání, že mám kojit dál atp. Obecně jsem taktéž zastánce kojení a opravdu vím, co dělám a proč to dělám, mám v tom naprosto jasno. 😎 Děkuji. 🙂

ilonne
10. dub 2012

My třeba máme Avent a vyhovuje, být tebou zkusila bych MAM, přijde mi taková měkčí a menší a Anežka ji třeba odmítá. Tak třeba vám zrovna bude vyhovovat 😉 .

gumidek
10. dub 2012

Tak to jsem zvědavá na rady, taky máme problém s lahvičkou, zkusí se napít jednu a příště už nechce a neotevře vůbec pusinku (a je jedno, jaký je obsah, nepije z lahve ani mateřské mléko). Už tady máme MaM, Avent, nějakou no name, Nuk... dokonce i hrneček s pítkem. Nic, nic, nic, prostě nechce.

mmiirrkkaa
10. dub 2012

My používáme obyčejné skleněné lahve a dudlíky(http://www.lekarna.cz/kojenecka-lahev-simax-250...). Zpočátku to taky odmítal, ale jak se mu podařilo nacucnout obsah, tak dobrý. Než se naučil pít správně z prsa, taky to chvilku trvalo, tak buď trpělivá, to zvládne!!!

iluss
10. dub 2012

Tak já bych zkusila odstříkat mateřské mléko a zkusit mu ho podat ve flašce. Třeba mu chvilku potrvá, než si zvykne na chuť toho UM, tak to zkusit nejdřív s MM, pak to třeba nakombinovat a až poté přejít úplně na UM.
S lahvičkami neporadím, každému dítěti vyhovuje něco jiného, je to jako s dudlíky 😉

loafeer
10. dub 2012

Nebo mě napadá lahvička Calma od Medely ( je sice dražší, v lékarně by ti ji měli ev. objednat)...je to jako spíš pro kojené děti s nutností dokrmu z flašky, tak aby se nezlanařily a nešly od prsa, ale tím, že mimčo musí tahat stejně, jako by tahalo z prsa, třeba by mu to šlo líp jak z Aventky...a tu Aventku bych pak zkusila časem třeba znova.

pusolamy
10. dub 2012

u nás byla Medela uplně k ničemu , malá nevěděla jak z ní pít. od začátku máme lahve od NUKU a naprosta spokojenost, a naší popelnici je uplně jedno jaké má mlíčko už jsme vystřídaly skoro všechny značky a vypila vždy všechno. byt tebou tak zkusím jinou lahvičku

petrakm
10. dub 2012

Tomme tepee

dlabinecka
10. dub 2012

MAM. A zkusit svoje mlíko, pokud to jde.

beruska24.9.
10. dub 2012

starší jsem ve 4m. naučila na láhev pomocí dudlíku (ten měla od narození). všechno značka NUK. vzala jsem do náruče, dala dudáka, připravila do ruky láhev....jak začala žužlat dudáka, tak jsem ho malíčkem ruky, ve které jsem měla láhev, vytáhla, strčila do pusinky savičku (láhve s mlíčkem) a pila. z počátku tak trochu ´´boj´´ než si zvykla, že najednou dostává láhev a po několika dnech už to brala jako samozřejmost.
asi to chce zkoušet, každé dítko je jiné 😉

marketuska
10. dub 2012

tak my jsme vyzkoušeli různé lahvičky, různé savičky (8 druhů), řev řev a řev, ani MM ani UM nic z lahvičky s dudlíkem a to jsme měli i stejné co jinak od 3. dne narození dudlá. No a jak jsme začali s příkrmy v 6 měsících tak jsem byla nešťastná jak ho naučím bumbat. No a pak jsem zkusila pítko od Aventu a světe div se, hned 2. den se napil čaje. No a teď všechny kamarádky bojují s tím aby se dítko napilo a naše zlatíčko dá denně tak 150-200ml čaje/vody. Zvládne z toho i mlíčko, ale to teda dáváme do jiné lahvičky s novým pítkem - pítka ta první jsou od 4 měsíců, tak zkus to 🙂

iva88
10. dub 2012

zdravim,taky uz nekojim a prechod na flasku byl celkem rychly.jen avent flaska,nebo spis dudlik ani nahodou,to i kdyby tam mel nevim co dobryho tak z aventu si malej nic nevezme.mame BABYNOVA a bez problemu,pekne papkame,tak preju hodne stesti.

aajda
10. dub 2012

My měli stejný problém ve 4m, lahvičky s dudanama žádné nechtěla, kousala, ale neuměla z nich sát. Tak jsem zkusila pítko a bylo po problému. Začala na hrnečku pro nejmenší od Tommee Tippee, pak přešla na kouzelný hrneček Avent. Holt zkoušet a zkoušet.

mannadela
10. dub 2012

Ahojka, ve stejném věku jako Ty jsem zkoušela lahev i u našeho syna. Odmítal ji a vztekal se. Savičku pořád vystrkoval jazykem (stejně jako dudlíky - ty nedudlá doteď). Tak jsem zkusila koupit hrnek s pítkem. Z toho taky nadšenej nebyl. Vystrkoval ho z pusy stejně jako lahev. Přestala jsem ho s tím otravovat a dávala mu mlíko dál lžičkou (takhle jsem ho krmila od konce druhého měsíce, protože mi začal odmítat pít z prsa). Zhruba po měsíci jsme mu dali hrnek znova a normálně začal pít. Nejdřív pár loků, ale postupně se množství, které vypil, zvyšovalo. Měla jsem z něj pocit, že do toho pití z hrnku musel sám nějak dospět 😀. Tak třeba i vám pomůže hrneček.

jana.sun
10. dub 2012

ahoj Dukie,
tuším, že jsme se tu už potkaly, když naši první synové byli KP a ted, koukám, že opět řešíme stejný problém 😉 Taky se snažím ml.syna naučit na lahev, taky bych ráda už ukončila kojení, resp.omezila, aspon to noční (kojím co dvě hodiny 😝 ), ale Radeček taky láhev odmítá. Paradox je, že když byl menší, do těch 4.-5. měsíců, tak jsme ho občas dokrmovali z lahve a v pohodě si ji vzal, ale ted ji nechce, o měkké pítko u Avent hrníčku si tak akorát brousí dásničky a pak to nechce, zkoušela jsem Nuby hrníček s měkkým silikon.pítkem, co jsem tu měla po Matym a z toho se napil, ale vypil dost málo, takže to chce asi i u nás trpělivost 🤐 V těch cca 4-ech m. mi pil ze silik.ploché savičky č.2 z DM - babylove a v pohodě, nejsou ani moc drahé, tak je kdyžtak vyzkoušej, jinak mě ještě napadá nějaká úplně obyčejná savička, kulatá. Calmu od Medely R.taky nechtěl a nechce, takže ji budu prodávat, mám ji tu nevyužitou 😝
Tak přeju nám oběma úspěch 😉

mimys
11. dub 2012

Ja jsem se pokousela ucit mojeho kluka na lahev asi ve 3 mesici...absolutne bez uspechu... to se davil, vztekal se a koukal na me jako na vraha, co ze mu to davam do pusinky... podruhe jsem uz zcela vazne zacala cilene ucit na lahev v peti mesicich, kdy uz papal lzickou zeleninku a kase. lahev take odmital, rval jak tur. Pomohl az muj odjezd na jeden vecer pryc z domu, kdy po hodine hladoveho revu udelal takovy zvuk jako no jo, tak jste me premluvili 🙂 a vypil od tatinka svou prvni lahev az do dna 🙂 Od te doby uz z lahvicky postupne pil vic a vic, ikdyz pokazdy se svym gestem ... no tak jo, kdyz jinak nedate 🙂 Kojim stale, ted je mu 6,5 mesice, ale cim dal min. Jen v noci pije ode mne a nekdy pres den, kdyz jsem v terenu a neni moznost nekde tahat lahve. Uz jsme to prekonali, nastesti. Postupne chci prestat uplne. Starsiho kluka jsem kojila do dvou let a bylo to fajn, ale ted uz se citim vystavena jak vymackany citron a jsem rada, ze pomalu kojit prestavam.

luciebx
11. dub 2012

ja mela pro malyho lahvicky tomme teepe ci jak se to pise.. ty jejich hlavicky by meli byt hodne napodobenina bradavky malej nemel nikdy problem prejit z lahve na prso.. zkusila bych mozna ty.. jsou mozna drazsi ale za to drama co prozivate to mozna stoji za zkousku.. drzim palecky.. jinak ja sice neziji v cr.. ale kdyz uz sem tam musela malymu zrovna v 5 mesicich koupit UM tak sme meli od HIPP a malymu chutnalo..

baris
11. dub 2012

ahoj, já jsem měla skoro od narození obě holky na UM a mě se osvědčil NUK popřípadě flašky z DMka- to jejich babylove - je to to samé co NUK, jen je to o dost levnější a savička měkčí, takže vydrží o něco míň, ale pořád se to vyplatí 😀

Avent, MAM ... u nás neprošlo. Chtěli jen tu savičku od NUKu (DMka). A to jen na tu užší láhev, ne na tu širokou, to taky neprošlo.

A má malý cumlíka - jaký má tvar? Možná podle toho sehnat flašku s podobnou hlavičkou.

maja3.s
11. dub 2012

My používali Calmu od Medely(pokud bys měla zájem, prodávám úplně novou) a Tomme tepee. Calma i Tomme mají antikolikový ventil, takže se nepřisává tolik vzduchu...z Calmy musí fakt tahat jak z prsku, je tam takový speciální ventil...Tomme je měkkčí a má víc připomíná bradavku. Nám se teda osvědčily obě a byla jsem naprosto spokojená 😉

smolinek
11. dub 2012

Také jsem teď přecházela na láhev a byl to horor. 😝 Zkoušela jsem i jiné umělé mléko. Mám také lahvičky od Aventu, ale problém byl v dudlíkách. Dala jsem ji dudlík se 3mi dírkami, což má odpovídat jejímu věku. Až náhodně jsem sehnala větší lahev s dudlíkem, který měl dvě dírky. Zkusila jsem to a malá se chytla. Sice jsem musela být trpělivější, ale při dalším krmení to byla paráda. 🙂
Držím palečky ať se malej chytne 😉

marketnieuw
11. dub 2012

@dukie u nas stejny problem - po narozeni dokrmovani z lahve naprosto bez problemu... ovsem kdyz jsem ji ve cca 4 mesicich chtela naucit na lahev, tak ani nahodou - UM ani MM
vyzkousely jsme asi 8 lahvi (Medela nejvetsi propadak) a stale nic - nicmene stale jsem zkousela (s Tommee Tippee) a stale vylevala
pak jsem otehotnela a temer ze dne na den prisla o MM
prvni den mala stale lahev odmitala, ale hlad ji proste prinutil a zacala pit
ze zacatku sice hodne pomalu - 90ml ji trvalo treba 45 minut - spis jen tak zuzlala savicku a cekala, co ji spadne do pusinky... ale postupem casu se naucila z lahve sat a bylo vyreseno

myslim, ze dokud ma na vyber - prso nebo lahev, takze tu lahev odmitat bude, protoze vi, ze ma nekde plan B 😀

holubice.petra
11. dub 2012

já přišla na to že malý nesnáší všechny ty savičky a dudlíky ze silikonu...trochu na milost bere z latexu ale taky jsem ráda když do něj dostanu 50ml sunaru jinak ani náhodou..nevím jak ho budu odnaučovat v 6měsících bych taky chtěla přestat kojit....kamarádka to udělala tak že když musela přestat kojit když se musela vrátit do práce že prckovi přestala ze dne na den dávat prso a jen mu po 3hodinách nabízela flašku (kterou ovšem nechtěl) ale vydržela po 16hodinách hrozného řevu a hladu si malej vzal láhev a od té doby klid 😉 je to sice drsný způsob ale i to jí poradil dr. dítě prý nikdy hladem neumře když už má opravdu hlad tak si prostě tu láhev už vezme. No nevím ale jestli já osobně na tento způsob odvykání budu mít nervy 😕

bangie
11. dub 2012

Vyzkoušela jsem všechny druhy saviček, vyzkoušela jsem speciální lahve...všechno bylo na nic. Dcerka od narození odmítala i dudlíky. Prostě neuměla dudat. V 5. měsíci mi ale začalo dochazet mlíko, tak jsem to musela začít řešit. Udělala jsem do savičky větší dírku, aby to líp teklo a mlíčko jí tak defakto stříkala do pusinky. Radovala jsem se z každého vypitého ml. Tak to trvalo asi měsíc. Pak se z ničeho nic chytla a začala pít sama.

janina_f
20. dub 2012

Ahoj, tu lahvičku od Calmy mám. Taky malá nechtěla žádnou flašku, ale nepomohla. Klidně bych jí i za rozumnou cenu prodala. Kdybys měla zájem, tak stačí napsat na mail: Janina.f@seznam.cz Ale osvědčila se mi antikoliková lahvička od Mam. Z té pije krásně.

bohuli
6. kvě 2012

My používáme Tommee Tippee, tvar je taktéž podobný prsu, neměli jsme problém s přechodem lahvička - prs. Naprostá spokojenost a cenově daleko levnější než Calma.

misa82
12. kvě 2012

Taky máme Tommee Tippee a taky bez problémů. Plně kojím a když nejsem doma, nakrmí manžel z láhve. ALe první pokus byl taky neúspěšný-zkoušela jsem jí dát mléko já, tak jsem odešla, láhev dala manželovi a od něj to vypila hned. 🙂