Jak naučit usínat 4,5 leté dítě samotné v patře?

tea80
9. led 2012

Prosím všechny o radu, jsem z toho už zoufalá, před rokem jsme se přestěhovali do nového domu, před tím jsme bydleli u našich, kde dcera spala s námi v jedné místnosti (nebyl navíc pokoj), takže buď jsme byli přímo s ní v pokoji nebo se vedle v jiné místnosti koukali na tv, ale ona věděla, že jsme vedle. V jejích 3,5 letech jsme se přestěhovali, pokojíček a ložnice jsou v patře a ona tam prostě nechce spát. Každý večer ji dám v osm do postýlky do pokojíčku, přečteme pohádku, ale ona pořád brečí, že tam nechce být, že není ospalá, nechce spát, chodí za námi dolů, my ji zas odvádíme nahoru, nakonec si k ní jdu lehnout a usnu s ní v posteli nebo jdeme spát k nám do ložnice, většinou je to ve 22.00 - 23.00 hod., takže z večera nic není. Manžel ji pak přenese zpět do pokojíčku, ale v noci brečí a chodí k nám do postele, že se bojí tmy. Nepomáhá světýlko, pohádka na dvd, nic. Prosím o radu, jak na ni 😉

power700
14. led 2012

Zajímavé téma. 🙂
Nikdo nemá zkušenost? 😉

tea80
autor
22. led 2012

@power700 asi ne, asi jsem sama s tímto problémem 😒

power700
23. led 2012

@tea80 neřekla bych, 😖 bohužel se asi nikdo nechce k tomuto vyjadřovat. 😒
Mně starší dcera taky dělá problémy se spaním, řeším něco podobného, ale máme to ztížené mladší dcekou.. 😒