Jak odnaučím dceru kousat si nehty?

leonunuska
28. pro 2012

Maminky prosím o rady, dcera si kouše nehty a já už fakt nevím co dělat aby to zabralo. Nezastaví jí ani nalakované nehty ☹ Nevíte o nějakých trikách jak jí to odnaučit?

briuska
28. pro 2012

my s tímto bojujeme od 7 let, synovi je 14 a kouše si je dodnes, ale už jen trochu, když je hodně nerví ve škole (písemka apod.). vyzkoušeli jsme lak na nehty, zalepování nehtů náplastmi, tresty, odměny, všechno možné. nic nepomáhalo, pořád jsme stříhali každý milimetr co vyrostl, ze strachu že ho okouše,a paradoxně pomohlo, když jsem mu je jednou neostříhala. milimetr povyrostl, 10x za den jsem kontrolovala a každý den, kdy vydržel, neskutečně chválila....postupně je přestal kousat, ale ne úplně. třeba teď má hrozně okousané palce. No a také pomohlo to že se mu líbila jedna dívka ve škole a já mu pořád říkala,že se holkám líbí u kluků hezké ruce a ne bambule...ale nevím, jak je stará tvá dcerka. syn mi pak řekl, že když často žvýkal, tak měl menší chuť si kousat nehty...možná na tom něco je 🙂)

dezyre
28. pro 2012

Já si kousala nehty taky snad až do 13-ti let 😉 Je to prostě zlozvyk. Můj syn si zase nehty hrozně trhá, na rukách i na nohách a trhá si i kůži u lůžek, takže má jednu záděru vedle druhé. Zlozvyk je prostě v něm (trhání nehtů má po manželovi, ten si je trhá dodnes), začal to dělat kolem druhýho roku 😀 Tak pokud někdo najde způsob, jak zbavit dítě podobných zlozvyků, tak uvítám 😀 Náš malej je ještě prcek a zabírá na něj trochu to, když mu řeknu, aby to netrhal, že vezmeme nůžtičky a ustřihneme, tak nastavuje prsty a stříháme a stříháme.. ale i tak se zabere u pohádky a už to jede - všechny nehty utrhané a lůžka rozervané 😠

kettynka1234
28. pro 2012

Já malému stříhala nehtíky častěji, aby neměl žádnýdelší. Ale někdy i to nepomohlo. PAk z ničeho nic přestal a za nějakou dobu zase začal. Teď naštěstí nekouše 🙂) U nás také nic nepomohlo. Ani lak.

terezp
28. pro 2012

Moje sestra má holčičku (6) a ta si právě kouše nehty.Tak jí sestra pěkně postaru osolila a opepřila ruce a ona tak musela celý den chodit.Od té doby teda nic 🙂

ivetm
28. pro 2012

já si jako malá nehty kousala a na rovinu - vyzkoušeno vše a je hodně je to i o psychice, pěstuju si dlouhý, ale jakmile se mě naštípne, tak ouvej, když nemám u sebe pilník 😅 nebo když je zkracuju, já za tuhle neřest můžu poděkovat našemu tátovi, kterej byl/je dost nervák a doma to bylo dost znát, takže věčně rošambo 😠

ckei
28. pro 2012

Já mohu z vlastní zkušenosti říct, že fakt nic nezabírá, já si kousala nehty do cca 14let (něco třeba na pár týdnů zabralo, ale pak jsem se k okusu opět vrátila), nemoha jsem si pomoct, kousala jsem si je až do krve a fakt jsem zkoušela vše i za pomocí mamky...pak se to zlomilo samo, najednou jsem si řekla, že takhle ne, více jsem se soustředila právě na NEokusování nehtů a zabralo to....asi to chce fakt čas.

evaviki
28. pro 2012

ja si je kousala do 15ti,pak som chcela hezky lak na nechty a brat mi vybral ocelovo modry.. a ten vyzadoval dlouhe nechty,tak som prestala.. ale stalo ma to hooodne nervu prestat 😀 dovtedy nepomahalo nic..odvtedy mam obvykle hodne dlouhe nechty 🙂 este ma napadlo nalepit umele,alebo gelove,ale to by musela mat tak o 10 rokov viac 😀 skus jej dat nejake orisky (treba pistacie),aby miesto kusania luskala orechy (ja som si nechty kusala,ked som bola nervozna,bala som sa, z nudy.. takze treba zabavit niecim inym..)

myky
28. pro 2012

V lékárně na to prodávají takovou vodičku. Je to jakoby lak pro děti. Píšou tam, že to je snad až od 3 let, ale sestra to kupovala synovci na doporučení doktorky už dřív než mu bylo 3. Poptala bych se v lékárně nebo u dětské doktorky.

missymici
28. pro 2012

Moje maminka, udelal kdysi dávno bratrankovi,když mu bylo asi 5 let tohle : Proste mu namočila prsty do chilli papricky,nebo pepře...nebo skusit něco podobného... bratranek je jednou pak dal do pusy a od te doby uz nikdy... 🙂
Ja si kdysi taky kousala,...ale vždy jen když jsem mela spatne obdobi, stres,.... nekdy i z nudy...

romcovaklarka
28. pro 2012

Odnaučování zdar, mně pomohly jen gelovky a teď co je zas od narození syna nenosím, tak jak dostanu nervy, tak si je stejně okoušu zas 😢 Jinak zašívání rukávků na pyžamku, ocet, pepř a podobné laskominy, tím vším jsem si jako dítě prošla a nijak to nepomohlo, ani rodiče nemám žádné neurotiky, nikdo mě nebil, nevím, kde se to vzalo 😝

schnek
28. pro 2012

já přestala, až když jsem si nechala v 17 udělat gelovky... ale když mám nerva, okoušu i je ☹ je to šílenej zlozvyk, já to mám okoukaný od táty.

lucyjanek
28. pro 2012

Mě je 26 a koušu si je pořád ☹ Měla jsem tři roky umělý nehty a taky jsem je v případě "nouze" zvládla okousat ☹ Jsem na tom stejně jako @romcovaklarka

lynks
29. pro 2012

@leonunuska Otázka by měla znít - Co mi chce sdělit tím, že si okusuje nehty? Něco ho trápí a nedokáže to zvládnout.?Pozoruj, kdy to začne dělat a zapiš co tomu předcházelo. Pak snad uvidíš důvod. Když odstraníš důvod, zmizí i potřeba kousat si nehty. Já nad tím taky teď přemýšlím dělá to náš syn.

A další otázka , kterou si je nutné položt - Co udělat, aby to nevadilo mně? Co to ve mně vzbuzuje za pocit? Je možné, že nás to nervuje, kvůli tomu, co si pomyslí okolí - že máme nervní dítě, nebo, že nejsme dost dobré mámy. nebo ti opravdu vadí výsledek, že nehty jsou kratší? Mně ne, alespoň je už nemusím stříhat 🙂)

karotky
29. pro 2012

leonunuska ,........................může to být psychického původu nebo z dlouhé chvíle( lhttp://nehty.zdrave.cz/kousani-nehtu-muze-byt-p... ).Rozhodně bych nedoporučova upomínání na to,co dělá-spíš by to vedlo ke zhoršení.Buď s ní zajdi k dětskému psychologovi nebo jí zkus doma více zabavit 😉
Já si okusovala nehty na ZŠ a z dnešního pohledu bych řekla,že to bylo nervového původu.Dost často jsem tam bojovala se šikanou a přechodem na SOU to vymizelo.Naši kluci na to(zatím)netrpí,ale manžel si kouše nehty dodnes 😝

leni78
29. pro 2012

Já mu je pořád stříhala. Pomohlo. A to si je kousal fakt hodně a asi 2 roky.

m_d
29. pro 2012

já si je koušu dodnes, zkoušela jsem snad vše...vždycky nějakou dobu vše v pohodě a pak začnu znovu :-/ samotné mi to dost vadí a několikrát jsem to obrečela, ale prostě pak nastane nějaký okamžik a jsem v tom zas :-/

kacenka1111
29. pro 2012

Ja se pridam s kousanim nehtu - kousu dodnes. Kdyz mam "nerivka" jedu🙂. Takze asi psychika. Zkousela jsem ruzne metody, i nasi zkouseli. Nepomohlo. Az gelovky, kdyz mi nehty dorostly, libilo se mi, jak jsou hezky dlouhe a vydrzela jsem to chvilku. Pak se jeden zlomil a bylo to.

lucyhavirov
29. pro 2012

Jak jsem byla malá taky jsem si kousala nehty a mamka zkusila vše a nic nezabralo,no někdy jak se mi zlomí nehty tak si je taky občas koušu-dokud si to neuvědomím a pak přestanu a má dcera si taky ve svým 7letech kouše občas nehty,zkoušela jsem laky,pepř atd ale nic....no snad to přejde až bude mít dlouhé nechtíky,horší to bude u syna když si bude kousat-tam dlouhe nehty nehrozí.... 😀

malcovka
9. čer 2013

Maminky prosím vás o radu,syn si kouše nehty a nejen nehty okusuje vše co má poruce.(synovi je 5 a půl).Stále musí mít něco v puse snad každou minutu.Ve školce si stěžují na to že jim okusuje hračky,na plavání destičku,trička,bundy dokonce i kameny atd.Už nevím jak ho to odnaučit nemáte někdo podobnou zkušenost.nevím si rady.