Jak odnaučím dítě pít čaj v noci?

kordulky
2. dub 2009

Ahoj prosím poradte jak odnaučit pít v noci čaj? každe dvě někdy tři hodiny se vzbudí a volá (mamí ci čaj)už jsem zkoušela obyč. vodu a nic .prosím jak jste to vy maminky dokázaly.díky

peppapig
2. dub 2009

kordulky...nedovedu si to ani predstavit, nase mala se budila na nocni mliko naposledy v par mesicich. Ja bych asi byla 'drasticka', proste bych caj nedala ☹ Verim, ze je to pro vas velmi tezke.
My ted bojujeme s malou, okolo 3 rano se vzbudi a stehuje se mezi nas do postele. Dela to odjakziva, jako s miminkem spavala s nama, pak po stehovani odmitala svou postylku a od roka se vysape k nam. Jeste do vanoc nam to nevadilo, ale ted uz je velka holka atd. Z jedne publikace mam radu, pokud prijde dat zpet a delat to dokola a dokola a dokola, treba i 4 hodiny a nakonec to dite vzda a usne samo. Pry to chce 3 az 5 dni a je po problemu. Uz jsme to nekolikrat praktikovali, opravdu to funguje, jen vzdy praktikujeme 1 ci 2 dny (coz je malo) a pak se neda, napr muzik se musi vyspat nebo mala je nemocna nebo ja to proste vzdam.
Mozna by to funngovalo i s vasim detatkem, nevim ☹

poupe
3. dub 2009

kordulko stejnej pripad u nas,zavislacka a ja ji nedokazu od toho odnaucit,nejdriv mliko,pak piti,nekdy nedam a pak stejne povolim,protoze dokaze volat mami pit celou noc,taky jsem zkousela vodu a stejne se budi,ale je fakt,ze nekdy je zpocena,ze fakt ma zizen,ale rada,vydrzet a nedat 😀

radka.m.
3. dub 2009

kordulky-přesně,jak píšou holky,vydrýžet a neustoupit!ještě se to dá v létě,když je v noci přes 20stupnů,to má žízen i dospělý,ale pokud jsou normální podmínky,tak dítě nepotřebuje v noci pít.jinak když jednou dám a potom zase nedám,tak v tom má dítě akorát guláš a nedovede pochopit,proč jednou to je tak a podruhý zase jinak.jinak peppapig-s tím nočním stěhováním můžu jenom potvrdit,že platí totéž-neustoupit a pořád dokola dávat prcka zpátky do své postele,taky jsme tohle už absolovali u nejstarší dcery a fakt se to vyplatilo 😉

milik75
3. dub 2009

Ahoj, tady se jedna nepis o spatny navyk. V chyte knizce KAZDE DITE UMI DOBRE SPAT jsem cetla, ze dite uz od 6mes uz by melo prospat celou noc!! My resime v 19ti mes 1-2x v noci umele mleko a tam pisou, ze je nejlepsi davky kazdy druhy den snizovat o 20ml, tak to ted zkousime a po tydnu mame uz 1x buzeni v noci a snad odezni i to dalsi. Nic jine, zadna nahrada nepomaha, jen postupna absence tekutin.

kordulky
autor
3. dub 2009

ahoj díky všem za rady začnu hned jak se uzdraví má po dlouhe době zánět prudušek a ještě k tomu období slova nene a vztekání my teda maminky musíme toho vydržet co 😀 😀 😀

zuzik.3
3. dub 2009

jj, jak píšou holky, vydržet a nedat,. U nás to bylo buzení na pití každou hodinu tak jsem řekla dost, prořvané noci byly tak 3, pak už si zvykla a vydržela až do rána, jenže nedávno měla rýmu a v noci měla zřejmě sucho v krku tak jsem jí napít dávala no a teď už to zas vyžaduje takže budem odnaučovat znova 😒

naieva
3. dub 2009

To Kordulky: Ahoj, nám teda Ládík spí krásně už od půli roka. Mám kamarádky, co mají třeba dvouletý děti a stále se jim budí večer na čaj. A asi bych souhlasila s milik75, postupně snižovat. DRŽÍME PALCE! 🙂

slunicko552
3. dub 2009

Tak já si vzpomínám,když jsem byla malá,že jsem se taky budila v noci a měla jsem žížeň.Úplně si pamatuju jak jsem měla hrozné sucho v krku a budím se dodnes i když už ne tak často 😀 Jen jednou za čas.A nedovedu si představit,že bych se nenapila 😕 Ale vím,že mi mamka dala cucnout a bylo to.Mi to stačilo,takže bych taky souhlasila s milik postupně snižovat.Když je dítě zvyklé pít a pak najednou nedostane a třeba má opravdu žízeň,musí to být hrozné.Je to můj názor tak mě nesnězte 😀 😉

naieva
3. dub 2009

To slunicko552: Neboj, nikdo Tě tu nesní... 😀 Je to čistě Tvůj názor. A i s Tebou souhlasím. Někdy se sami vzbudíme na pití. A je taky fakt, že pokud se to mimčo budí každý dvě -- tři hodky, tak jde o zvyk. No korudulky pak sem písni, jak jste na tom... 😉

berynka
3. dub 2009

kordulky, u nás to teď bylo to samé, malá měla střevní chřipku a přes den toho moc nevypila a v noci pořád: "piti piti". Jenže v okamžiku, kdy jsem jí ho podala, tak se naštvala a že nechce, to bylo pořád dokola 😠 . Tak jsem jí lahvičku postavila do postýlky a řekla, že jestli má žízeň, ať si vezme sama a že já jdu spát. Nejdřív na mě vyjeveně koukala, pak kontrolovala jestli opravdu spim a nakonec si lehla a usnula 😀 .

marku
6. dub 2009

já bych se přiklonila k názoru slunicka 552....pokud dítě v noci opravdu žízeň má,1-2-3x za noc se napije, lehne si a spinká dál, tak proč mu ten čajík zakazovat.Vždyť i chytré rady z knížek nepasují na každé dítko,neb jsme každý individuální a i dospělý člověk kolikrát má na nočním stolku sklenici vody.Jiný případ je, když prcek se dožaduje čajíku jen, aby na sebe upoutal pozornost , neb nemůže třeba spinkata chce aby maminka bděla s ním, nebo pokud flašku používá jako uspávadlo, zklidńovadlo 😵.

kristi
6. dub 2009

ja se v noci chodim napit tak 2x, proste mám zizen a jeslti ma i ditko, tak bych mu nechala lahev v postylce at se napije

tomasek06
13. dub 2009

Ahojky! Tak já jsem to měla úplně stejné! Jenomže kolem 18 měsíců se začal už budit co hodinu a já málem brečela ☹ Nám se to povedlo odvyknout úplně náhodou. Malý byl zvyklý na avent hrneček se zelenou hubičkou. Jednou jsem mu koupila už tu větší bílou a on ten hrnek odmítl. Pár krát to v noci ještě zkusil a pak se přestal úplně budit a spí celou noc. Takže se fakt budil jen ze zvyku a ani nepotřeboval pít. Teď už spíme dva měsíce bez plenek a vše v poho. Kdyby pil v noci doteď tak se nám to asi nepovede 😀

nikes
13. dub 2009

tak naše malá by ještě nedávno bez flašky v postýlce neusnula, ale byla jsem u naši doktorky a ta mi říkala, at malé v noci nedávám pít a když tak jenom vodu, páč se v noci netvoří sliny a když se pije cokoliv jiného, než voda, tak se zvlášt u malých dětí tvoří kazy. Nevím , co je na tom pravdy, ale jako doktorka by to snad měla vědět. Naše malá, ale jenom čistou vodu nesnáší, tak ji ředím v poměru 60 :50 štávu a vodu. Vody samozřejmě více. Ale ted jsem ji začala ředit v poměru 20 :80 a to ji samo tak nechutná, tak si max. v noci lokne a dá flašku pryč. Začalo se to díky tomu zlepšovat a do rána má skoro plnou flašku. Dřív za noc celou vypila a to mě ještě k ránu budila, at ji udělám nové pití

kordulky
autor
19. dub 2009

ahoj tak máme za sebou pár pěkně perných dní a mužu řict nic 😖 hodinu vydržela řvát že chce čaj pak se jí podařilo nějak vylézt z postylky a bušila do dveří že jsem musela jí ten čaj dát byli to nervy zkusím to zase za pár dní a uvidím a jestli to se nějak nenaučíme tak nevím,pres den pije normálně už z hrnečku a na lahev si nevzpomene a jde spát a konec.nakonec bude tu lahev mít až do 18 let 😀

lukynek
21. dub 2009

ahoj holky musím vám napsat, že tohle teda už neřeším. Náš malý se budí na čaj v noci 2-3x, napije se a zase spí. Jestli jde o to vstávání, tak to mi teda nevadí. Už jsem si nějak zvykla u první dcerky, ta mi pila čaj v noci do 5-ti let. A myslím si, že to žádná vada není. A jestli jo, tak sypte na mě vaše názory! 😉

tomasek06
21. dub 2009

Vada to není. Já jen že u nás se to stupňovalo a budil se fakt co hodinu a to byl mazec! Jsem ráda že mám už klid. Přes den mi malý pije hodně a konečně spí celou noc 😀

kordulky
autor
3. kvě 2009

ahojky tak žadné zlepšení třeba dnes v noci každé dvě hodiny 🙄 ještě k tomu nechce večer chodit spát když už leží tak tam hodinu mluví a huláká my do chůvičky 😀 tak místo v osm usne v devět včera až v pul desátý 🙄 myslela jsem si že když jsme skoro celý den už ted i obědváme venku že padne za vlast a bude spát celou noc ani náhodou 😀 a já maminka ji tak miluju že ji to odpustím 😀

markytkaaa
3. kvě 2009

Tak já bych třeba vůbec pití v noci neodnaučovala 😅
Sama se budím v noci žízní třeba třikrát za noc, tak nevím, proč bych to měla odpírat malému 😉 🙂

jabber
3. kvě 2009

Já teda dávám, když se vzbudí na pití, jen vodu - napije se a spí dál. Když jsem jí předtím dávala v noci čaj, tak se budila častěji, teď většinou jen jednou. Nevím, buď měla po čaji zase žízeň anebo jí to prostě chutnalo. Naučila se to jednoduše - jednou v noci měla v lahvičce najednou jen vodu 😀 vycházela jsem z toho, že jestli má žízeň, tak se napije a na žádné noční výmysly nepřistoupím 🙂 Neteře takhle docela solidně terorizovaly s nočním pitím švagrovou, požadovaly výslovně buď kakao nebo šťávičku několikrát za noc a byl docela problém je to odnaučit 🙄

pucik
4. kvě 2009

ahojky, já naprosto souhlasím s jabber, u nás to samé, malej pil hodně často, pak jsem zkusila a vodu a po pár nocích, kdy ví, že tam má jen vodu, tak ma. dvakrát a někd vůbec, napije se odevzdá a spí dál. Tak vydržet a zkoušet, držím palečky 😉 🙂

kinsli
4. kvě 2009

Ahojky holky, tak mě malá přes zimu nepila prakticky vůbec, stačilo jí nejspíš mléko + polívky. teď lébe naprosto nehorázně. Přes den tak 2 flašky a přes noc 1-2 flašky podle toho jestli se v noci vzbudím a jdu jí další čaj udělat. Pije mi jedině sunárek jinak nic jiného nechce. Když jsem zkusila jednou na noc vodu tak mi vypila jen 50 ml. Tak to asi tak budu praktikovat, na den čaj, na noc voda 😀 Nejde mi vůbec o to, že vypije tolik čaje, spíš o to, že když jde spát tak si dá 200 ml mléka na to 300 ml čaje a to už plína nedá 😅 Takže je věčně pročůraná 🤐

eppik.m
4. kvě 2009

Ahojky, já jsem řešila cca v 10m. nočné kojení každou hodinu ... pak jsem si přečetla odbornou knížku a pochopila pár věcí ... jak si dítě naučíme tak to pak bude od nás taky vyžadovat každou noc a udělá si z nás pokojovou službu 😝 Nicméně momentálně odstavuji a nočné kojení nám odpadlo cca 7 nocí. Spaní sice není pořád ideální, budí se ale k pití mu nic nenabízím, uklidním, dám dudlík a spí se dál. Takže jak odnaučit pití čaje v noci? Jednoduše prostě nedat 😉 .

kordulky
autor
11. kvě 2009

ahoj maminy tak od čtvrtka malá měla střevní chřipku bylo to něco hrůza horem dolem a mudr nám zakázala čaj pouze černý a po lžičkách a já jsem brečela nad malou jak po mě chtěla flašku a já jí to nemohla dát a jak jí bylo špatně dneska už něco snědla chuděrka měla takový hlad že piškoty s banánem byli hned pryč 😀 a už teda druhou noc jí davám jenom napít musím teda vysvětlovat že čajík udělám později 😅 a zase usne ted už to vydržím snad to nějak nepokazím 😀 bylo to drastický ☹ a jěšte k tomu jí rostou stoličky 🙄

jenjanka
26. říj 2009

Ahoj,maly pije v noci čaj a vypije i dvě flašky čaje,jinak řve,dneska jsem to řikala doktoce tak řikala že když ho to neodnaučím že mu veme krev protože mame v rodině cukrovku.řešila to vaše doktorka taky tak?

ewelina
26. říj 2009

Ahoj, my se taky často budili. Tak jsem mu do lahvičky začala dávat jen tak na dně, že si dvakrát cucne a stačí. Někdy spí celou noc, někdy se jednou dvakrát vzbudí...
Kamarádka odnaučila tak, že místo flašky podali klasický hrneček, přidrželi, aby se malá napila a cca po týdnu se budit přestala... prostě byla jen zvyklá cumlat a když najednou neměla co, tak přestala...

xvitk101
1. bře 2014

Resite jeste nekdo nocni piti? U nas se pije pouze voda. Starsimu synovi je 2,5 a jeste nedavno za noc vytahl 0,5-0,70 l vody. Prebaluji jak male mimino a stejne se budil pocurany. S dr jsme resili pripadnou cukrovku, tak to je ok, jenspatny zvyk. Ale moje nervy. Momentalne se ho zkousime zbavit. V noci mu proste nic nedam. Rve, ze chce doplnit a parkrat si uz sel pro flasku, ze si doplni sam. Ma tvrde pitko, ale saje. U nas je to jeste komplikovanejsi, ze si vynucuje pozornost vuci mladsimu braskovi. Spime vsichni v loznici, tak nejsem moc nadsena z toho, ze by se navzajem budili.

bursma
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bursma
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
alushenka88
27. led 2015

@kinsli mohla bys mi napsat jak jste to potom zvladli.mame to same ted doma .. Holky tu psaly,jen o vode do flasy .. I tak se uklidnuje flaskou misto dudliku..diky