Jak odnaučím synka od dudlíkový lahve?

kmotrice
8. led 2013

Maminky potřebuju poradit, jak odnaučit synka od dudlíkový lahve. Bude mu dva a půl a večer bez ní ani ránu, neusne. Dneska jsme mu jí vzaly a děs, brečí, chce flašku. Máte nějaký tip???

antarres
8. led 2013

Zkuste lahev se sportovním uzávěrem, jako jsou cyklistické lahve....my máme Nuk od Dysney....já teda u dvouleté dcerka pomalu přešla na měkké a potom i tvrdé pítko u Avent lahví, ale zase uzávěry těchto lahví tečou...tak nevím, co vyzkoušíte...Ještě mě napadá Nuk lahev Disney, ta má také měkké pítko, ale už to není klasický dudlík...

aneta0707
8. led 2013

my mame mam lahev a ted sem zacala davat takovej mekej silikonovej nepruhlednej dudlik. potom tam dam podobnej dudlik, kterej ma v sobe vyztuhu a pak doufam ze prejde na nejaky pidlo... naplanovany to mam pekne, ne? 😀

zamilovanadonej
9. led 2013

Já někde slyšela názor že pokud dítěti vezmeme lahev, ztratí to "pravé" dětství. Já nechala synovi lahev téměř do čtyř let-ať si o tom myslí kdo chce co chce, nezajímá mě to- z několika důvodů: Vyžadoval ji ráno a večer(měl v ní kakao), přes den jí neměl vůbec. Bylo to mnohem pohodlnější když chodil do školky že se sám nasnídal. Večer vypil kakao u pohádky, vyčistil si zuby a šel spát. V láhvy problém nevidím až takový, jako v dudlíku (šidítku). Jinak podotýkám- syn jinak přes den jedl lžící sám a pil z hrnečku taky sám.
Být tebou, násilím mu jí neberu. Přijde čas kdy jí sám nebude chtít. A navíc když jí chce jen doma, nikomu to snad ani nemůže vadit.