Jak odnaučíme kluky (4 a 2) nám lézt v noci do postele?

pepibubu
3. pro 2012

Ahoj holky, už jsem zoufalá. Už dobře dva roky nám leze do postele Pepa - časem se naučil přijít tak, že o něm nevíme, a ležet "spořádaně" JENOMŽE.... poslední asi dva měsíce už k nám leze i Martin, a to je hukot. Za poslení dva měsíce jak idiot končím na gauči, neboť už se opravdu do postele čtyři nevejdeme, navíc Martin leží naštorc....

Jak je tohle odnaučit, ideálně oba? slyšela jsem že se to děti odnaučí s nástupem do školy, ale neumím si představit to takhle pytlíkovat další 2, resp. 4 roky....

benjik
3. pro 2012

Zamknout ložnici,nic jediné mě nenapadá.Pokud nechceš x-krát za noc vstávat a vracet je do jejich postele.Taky máme ově děti u nás,zatím nám to nevadí.

maminkazelvinka
3. pro 2012

To bych taky ráda věděla:D Máme sice jenom jednoho mazla,ale když jsem zamčela dveře hrozilo jim vysklení =D U nás jsme využilil vysouvací šuplík co máme pod postelí-máme ho vysunutý má tam matraci peřiny a aspon se netočí mezi námy a nejsme durch domlácení.A v praxi náš "kompromis" vypadá takhle (jen teda nevím kam manža cestule s matrací:D)

zdenca6
3. pro 2012

toto problem i u nas mam 3 děti, ty dve si to nedovolili a tenhle naš třeti mazel spi s nama, koupila jsem mu krasnou postel auto ale asi jen na parádu, od unora už nastupuju do prace a musim ho naučit spat ve sve posteli, co jsem četla tak se piše že bud bych měla s nim ležet v jeho psteli a až usne odejit on se nauči bejt tam, a nebo ho nechat vyplakat ☹ to mi draca srce ale budu muset od lena bejt tvrdší ach jo ☹

kocicinka
3. pro 2012

Hmmm, to znám a zatím mě rada nenapadá, jen ( čtyřletý kluk už leccos pochopí) vysvětlovat, vysvětlovat, vysvětlovat. Náš Jonáš 3,5 roku je zvyklý spát s námi v posteli, a nehodlá na tom mic měnit, já spím s miminem v manželské kvůli kojení, Jonáš usíná v tátově posteli v ložnici a táta chudák v kuchyni na gauči. Jonáš se tak ve 3 ráno vzbudí a jde si lehnou k tátovi na gauč, protože já bych ho vykopala, na spánek si šáhnout nenwchám, táta tak drsnej není, takže je po zbytek noci okopáván 😖
To s tím vysunovacím šuplíkem vypadá dobře 😀
Jako my bychom potřebovali postel 5 metrů na šířku, pak by to bylo OK
pepibubu takže vlastně neporadím, krom toho vysvětlování, že se s ním ve 4 fakt nevyspíte

berenika39
3. pro 2012

ahoj, systematicky, důsledně, pořád, opakovaně, s pevnýma nervama vracet. slušně, v klidu, s citem, ale důsledně. když přijdou, vstát, vysvětlit, odvést zpátky, přesvědčit, aby spali. další noc znova a znova. velký už to pochopí a malý se chytne. ale prostě důsledně, furt dokola, až pochopěj, že ve čtyřech se na jedné posteli nedá spát, že je to nepohodlné. petr s námi spí, když mu něco je, třeba pár nocí, a pak pochopitelně jse schopen nasimulovat horečku, aby spal zase u nás. ale párkrát ho odvedu, přemluvím, a pak už dobrý, zase si spí ve svém. njsou miminka🙂.
jinak petr k nám staruje denně v 6.10, jak časovaná bomba, ale to samozřejmě neřeším, je to i příjemný, mm zvedne deku, zaklapne dítě a spíme dál.

latte007
3. pro 2012

U nas mame pravidlo... spat v rodicovske posteli dovoleno a vitano, pokud jeden z rodicu neni doma. Jinak smula. Nicmene, prichod brzo rano je dost casty, ale pak take tolerovany. Jak to budeme resit s malym miminem, uvidime... Jinak pokud jsi na facebooku, muzes se podivat na skupinu "Spolu a jinak ve vychove" a dat si tam i dotaz. Skupinu provozuji tri sikovne damy -psycholozky, poradi.

terezp
29. pro 2012

Zamknout si ložnici.Tvrdě ho naučíte, že vy máte taky svůj prostor, a nikdo vám do něj nesmí vstupovat.Musí se naučit mít respekt 🙂 Přeji hodně štěstí, protože to chce opravdu pevné nervy 😅

asaka
29. pro 2012

poridt vetsi postel 🙂 Ja teda rozhodne nejsem zastance tvrdého odnaucovani.. clovek je asi jedinej savec který "mláďata" od sebe (nejen na spanek) odhani.. :(

mataharyy
29. pro 2012

Juj, jak já soucítím, ale jestli tě to potěší k nám přestal za poslední týden ten starší lézt, tak nějak sám od sebe, zato mladší (který nikdy nebyl na společné lůžko) je u nás cca od půlnoci do rána a můžeme se postavit na hlavu a za chvíli nás čeká ješt mimino a to bude veselo, jináč u nás zamčení fakt nehrozí, pač máme spací místnost všichni v jednom pokoji a děti normálně usínají ve své posteli, bez keců, jen v noci je stěhování 🤐 A větší postel se nám tam taky nevejde... Takže u nás se bude jen čekat, až je to prostě přejde, raději než co pár minut vstávat a odvádět je do postele, raději ať lehnou k nám a chrápou 🙂

monikabie
29. pro 2012

Starší nspal s náma do 3 let pAK V POKOJIČKU. stejně v noci příjde a tatínask jde s ním do pokojíčku, mladší má 1.5roku a spí s námi. Já to nehrotím, proč taky, předpokládám že v 15 s námi spát nebudou, a jaké to je fajn se přitulit k tomu malinkému mimušku🙂

ia.
29. pro 2012

tak u nás je to tak, že mladší spí s námi v postýlce v ložnici, starší má svůj pokoj. Má období, že někdy spí 14 dní u sebe, někdy týden v kuse chodí v noci k nám. Neřešíme to. Na jaře chceme udělat klukům nové pokojíčky, v jednom si budou hrát a v druhém budou spát, tak si slibuju, že když tam budou spolu, tak nebudou mít potřebu chodit k nám...

kamila1979
4. led 2013

To náš Ondra je líný jít i v noci i na záchod, natož aby chodil přes celý byt "až" do ložnice. A když nejde Ondra, tak opička Matyášek taky nepůjde, když nejde brácha. 😀