Jak odnaučit 2,5 leté dítě si cucat palec?

m.r.
16. únor 2011

Ahoj holky,
už si nevím rady.
Malému je 2,5 roku pořád si cucá palec.Cucá si ho jen když je unavený nebo má hlad.Za chvíli půjde do školky tak ho to chci odnaučit a hlavně se mu začali na něm dělat takový vodový pupínky.Divím se ,že ho to nebolí.Asi s ním zajdu k dr.

sylvka
16. únor 2011

ahoj,naši se mnou měli stejný problém.cucání palce mi vydrželo do první třídy,kdy jsem chápala že jsem ostuda a že se to nedělá.jak na to tedy vlastně nevím,mě asi pomohlo opakované:sylvinka je ostuda,zase si cucá palec 🙂

kopretinka84
24. únor 2011

Ahoj a pěkný večer,
naše dcerka si cucá palec od narození, všechny druhy dudlíků odmítala. Asi v roce a půl se jí paleček podebral a hnisal, takže jsme museli vytřepat namazat a zalepit náplastí. V té době si palec přestala cucat, náplast jí nechutnala. Dříve cucala palec i přes den, opravdu hodně intenzivně... Od té doby se nám to zredukovalo alespoň na cucání večer před spaním. V noci nevím, jestli cucá. Na palečku má mozol a dolní zoubek malinko křiví.
Taky nevím, jak úplně odnaučit při usínání. Ale stále doufám že přestane časem sama.

k.jolanka
25. únor 2011

tak máme stejný problém, ale náš malej si necucá jen palec, narve si tam všechny prsty a žvejká a okusuje si je...dudlík nechtěl nikdy, byl závislý na prsu a po odstavení začal s tím ožužláváním prstů..když mu je vytáhnu má je úplně ohlodané od zubů, samozřejmě že to pak dělá i naschvál, takže se mu je snažím vždycky nenápadně vyndat a odlákat jeho pozornost, ale zbytečné, za chvíli je tam má znova... 😝 takže se tu také ráda dozvím nějaké dobré rady 😉

mobina
25. únor 2011

Starší syn byl neskutečný cucálista. Byla jsem smířená s tím, že si palec bude cumlat do puberty, ale hodně jsme se snažili vysvětlovat, že to není to pravé, rozhodně jsme mu palec nevytahovali a netrestali ho, jak se snažili třeba babičky. Kolek dvou a půl let na to začal reagovat, že paleček v puse je ee a na náš podnět byl ochotný si ho vyndat z papuli. U nás obrovský úspěch. Taky se mu hodně začal třepit nehtík a vadilo mu to při cumlání, takže jsme to hodně hráli i na ten nebohý nehtík 😀 Syn měl kombinovanou závislost, kdy si cucal palec a šmrdlal se ocáskem od plyšového slona pod nosem. Když začal reagovat na napomínání, tak jsem slonovi ustřihla ocásek a z hodiny na hodinu s palečkem skoncoval 😵