• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak odnaučit dítě, aby vyžadovalo dudlík?

12. května 2013 
Má někdo "bezdudlíkové" dítě??? Já ho malé ještě nedala (2 měsíce) a ráda bych to bez něj vydržela co nejdýl...Zatím nemáme problém. Ale vydržel to někdo úplně bez něj?
5. zář 2007 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kalo,
moje první dítě vydrželo úplně bez dudlíku. nikdy ho nechtěla, kojila jsem ji a i když jsem jí při pláči dudlík nabízela tak si ho nikdy nevzala. teď mám druhou dceru a ta si ho vezme, ale nijak na něm nelpí. měla jsem strach že nám bude dudík kazit kojení, ale v pohodě, přisává se dobře :grinning:
5. zář 2007 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj dcera ho taky neměla, vůbec mi ho nechtěla, natahoval jí na zvracení a kalo jestli mužu radit tak jí už nedávej neni důvod, když vydrřela tak "dlouho " bez něj, byla by to škoda jí na něj učit.
a druhé dítě ho už má, ale jen na spaní, ani ven ho nenosíme, jen na usnutí
5. zář 2007 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky, ráda bych obnovila diskusi:slight_smile: máme doma 26 měsíční dítě a zubařka nám důrazně doporučila sebrat dudlík, protože už se mu křiví přední zoubky. Sice používáme ortodontický dudlík, ale i tak je to asi špatně:( Dudlík jsme prostě sebrali, vysvětlili, že už je velký kluk, že už čůrá do záchodu jako táta, tak že už nemůže mít dudu jako miminko. Koupili jsme za to hračku, kterou mu dáváme stále do ruky, když se dožaduje dudu, že je to místo toho. Jsou to 4 dny a on pořád nemůže večer usnout. Chodí spát až kolem desáté, když měl dudlík, chodil nejpozději v půl osmé. Přes den je to snad ještě horší, nechce jít vůbec spát. Nevím, co mám teď dělat. Dál mu ho nedávat? Je mi ho tak líto - je unavený, ale prostě bez toho dudlíku neumí zabrat.
12. kvě 2013 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek