Jak odnaučit díťe chování na ruce?

marcaa
1. črc 2008

Holky, jak odnaučit dítko chování celej den na ruce? Já jinak nic doma neudělám 🙄

susik77
1. črc 2008

marcaa: mama je doma od toho, aby ked to dieta potrebuje, ho nosila. moja ma uz 10 mes. vazi 11 kg a ked place, nosim ju aj hodinu. dobry tip na 5-mes. mimco je poridit si nositko. super je ergo. ked v tom nosis, stihas aj upratovat.

adkag
1. črc 2008

marcaa, v dnesnej dobe sa dost propaguje nosenie dietatka,pokial to dieta vyzaduje. ja som bola zo zaciatku proti, prve tri mesiace som ho nenosila, lebo sa napapal, prebalila som ho a spinkal dost vela a to hocikde,kde som ho polozila. avsak potom ked zacal viac vnimat,zacal to vyzadovat a ja som ho zacala nosit,kolko bolo treba. tiez toho vela nespravim takto, velakrat som si pomohla klokankou alebo spravila ked spinkal a co som nestihla,nebolo spravene. som na materskej kvoli miminku a nie kvoli upratovaniu,vareniu a pod. - to mi raz jedna kamoska povedala, ked som sa stazovala ze maly sa chce stale nosit a nic nespravim. tak odvtedy sa toho drzim a manzel ma v tom podporuje, ostatna rodina nie,skor vycita ze som si maleho tak naucila, to je ta starsia generacia, mama, svokra, ktore nas ozaj len nakrmili,prebalili a nechali sa samych hrat. ja sa aj pri druhom rozhodnem rovnako a kolko budem vladat budem nosit aj druhe. teraz ma jakubko 9 kg, sice uz sam lozi,ale stale sa chce vela nosit a ja ho nosim furt. kolkokrat ani v kociku nevydrzi vonku,chce sa niest,tak v jednej ruke nesiem jeho a v druhou tlacim kocik.

adkag
1. črc 2008

inak citala som o tom noseni knihu, vela clankou,ktore ma utvrdili v tom,ze robim spravne, urcite sa mi to v buducnosti vrati.

atreides
1. črc 2008

marcaa jsem si právě kvůli tomu pořídila babyvak, abych měla volný ruce, páč jsem taky pořádně nic neudělala. A to, že ji nosím mi nijak nevadí, mě se to líbí 😵

adkag
1. črc 2008

atreides,nam sa babyvak moc neosvedcil, maly v nom nechcel byt a aj ked som ho tam mala,jednou rukou som musela pridrzat, pri druhom uz zvazim kupu nejakeho ineho nosica.ale jasne, ako komu vyhovuje, u nas bol hlavny problem ze maly v nom byt nechcel.

atreides
1. črc 2008

adkag: některý děti v něm být chtějí a některé ne, Ninča naštěstí ano 🙂

adkag
1. črc 2008

presne tak,kopec deti v nom chce byt a maminky si pochvaluju,neviem cim to je.

nikkos
1. črc 2008

Marcaa já nevím jak moc máš dítko navyklé, jestli nosíš jen když mu něco je, tak to samozřejmě bych neměnila. Ale jestli jsi na tom jako jsme byli my....
Malýho jsem za celý den nemohla absolutně položit, okamžitě řev, celý den nosit a chovat...a to se fakt nedá. Odnaučila jsem ho tak, že jsem jej položila na dečku ale seděla u něj, hladila, povídala... samozřejmě si pořval, stačí nechat třeba vždy jen chvilku, ale brzy pochopil, že se nic neděje když ho nemám na rukou a že ho neopouštím 🙂
Jinak šátek jsem také pořizovala ale nesnášel ho, neměl výhled a bylo v něm hrozné horko.

susik77
1. črc 2008

baby, nam toto nosiace obdobie skoncilo, ked sa zacala mala plazit-v 5.mesiaci a ked uz v 6. stvornozkovala, bola uuuplne spokojna 🙂

marcaa
autor
1. črc 2008

Holky, to máte pravdu, že máma má chovat a užívat si míma, ale musím také uvařit a ponunat se se svojí tříletou dcerou. Malej byl do čtyřech měsíců úplně v pohodě, ale ted si myslím že vyžaduje hodně pozornosti a na chování si zvyknul když byl nemocný...jo, jo... Nemáme to jednoduchý, co holky? 😉

horallka
1. črc 2008

a môj mesačný je taký prešibaný, že bude plakať tak ľútostivo, kým si ho nevezmem na ruky. tiež pri nom nič neorobím - neplače, len ked spí

horallka
1. črc 2008

a marcaa má pravdu - treba aj navariť, oprať, aj upratať a venovať sa starším deťom

marcaa
autor
1. črc 2008

Horallka, to jsem ráda že souhlasíš. Samozřejmě pochovám a pošušnám, ale nejsem otrok. Některé mamči nechají vyřvat své dítko, ale já nato nervy nemám. Zkouším ho dávat na deku ke mě do kuchyně když vařím nebo do polohovacího lehátka a vymyšlím všechno možné aby vydržel bez chování když zrovna něco dělám. Jak ho vezmu na ruku tak se začne chechtat a je po řevu. to je pacholek,co 😠

junovka
1. črc 2008

a vy si myslite, ze ja doma daco porobim???????Uz rok nosime na rukach 😖 😝 😝 😝 ...a hlavne ked nas zubky trapia ☹ ...inak, apropo:uz som bola s ramenami na reumatologii, lebo som nevedela co mi je nakolko ma strasne boleli, pri kazdom pohybe a hlavne, ked som nosila Nely na rukach.Tak, skonstatovali z vysetreniach, ze mam ich iba pretazene z nosenia 😝 😒

marcaa
autor
1. črc 2008

Holky, ale mám zase výhodu, že malej chodí spinkat kolem šesté a usíní v postýlce sám. Když nás netrápí zuby tak spí celou noc a až nad ránem kolem 4 mu dám mléko a spinká do půl osmé, ale podotýkám když ho netrápí zuby 😀

chechta
1. črc 2008

Holky tak my sme taky chovali a chovali a jsem dost vděčná za to, že se strašně brzo začal plazit a tím už mě tolik nepotřeboval - sice je to pořád mazel a chcese hodně mazlit, ale ted v 9.5 měsících už si hodně pohraje sím, ale nesmím od něj odejít 😀
Al eprošli jsme si i obdobím, kdy jsem chovala fakt celej den i když spal protoýe když usnul a chtěla jsem ho odložit tak se vzbudil a byl řev.
Co se týká vaření to jsem dlouho nepraktikovala zase až ted a pokud máš doma druhý dátě tk si zkuš fakt pořídit nějaký to nosítko, baby vak, šátek

marcaa
autor
1. črc 2008

chechta a v kolika se ti začala plazit? Malej to začíná zkoušet a občas už něco zvládne

klaudia74
1. črc 2008

Marcaa, ja by som ti tiež odporúčala zaobstarať si šatku alebo nosič napr. Ergo alebo Manducu. Ja môjho malého nosím v šatka od troch mesiacov a bez nej by som si nevedela predstaviť život! 🙂 Je to naozaj obrovský rozdiel, či máš dieťa na rukách alebo v šatke, to ti hovorím z vlastnej skúsenosti. Takto nemám absolútne žiadne problémy s chrbtom, rukami, nosí sa oveľa ľahšie.
Náš malý je veľmi aktívne dieťa, ale keď ho dám do šatky, bez problémov tam sedí a pozerá sa, očividne mu je tam veľmi dobre. Je veľmi kľudný, keď ho mám dlhšie na sebe a potom ho položím, tiež dlhšie vydrží bez protestovania.
Keď si obidvaja zvyknete, potom budeš môcť urobiť aj niektoré domáce práce, keď ho budeš mať na sebe - napr. ja tak niekedy žehlím, umývam riady, polievam kvety, varím a už som aj vysávala. 🙂

sirinka
1. črc 2008

ja som malu nosila kym sa nenaucila stvornozkovat...mala nieco do 11 kil 😵 a odvtedy chce na ruky len ked papa alebo sa chce par minut mojkat...

deina
9. črc 2008

Ergo je uzasne, je mi velmi pohodlne, lenze... maly v nom nechce byt. 😕 On sa rad nosi, najradsej vsak v polohe bruskom dole (lietadielko) a aj ked ho mam na rukach, tak je nerad vo zvislej polohe. Ked ho dam do Erga, chvilku vydrzi a potom zacne kricat. Najdalej sme s nosicom zasli k smetiakom (ked som vynasala smeti).

dika
9. črc 2008

marcaa ja som tiež Natalku nosila do nemoty, mali sme do pol roka aj reflux, takze to bolo jedno s druhym.... Pamatam si ako som to riesila v jednej teme - nosenie deti a nic som nevymyslela len to - ze musime vydrzat! Ked zacala lozit (10,5M) nosenie uz nebolo aktualne - a myslim ze aj skor (ked sa len hupala na styroch a to robila viac ako mesiac 🙂 ).
To ze som nestihala varit a upratovat - to ma az tak netrapilo (drzala som sa toho co tu uz maminky spominali), mna skor trapili krize (tak som ochorela az som kvoli liecbe musela prestat dojcit) a tiez psychicky ma to dost ubijalo...
Teraz sa mi to nezda az take zle, hlavne v porovnani s tym co mame teraz (idu nam ocne zubky, mal je nervna, agresivna, nic ju nebavi - len zuri, v noci nespi - no zlate casy nosenia 😉 )
Drzim vsetkym maminam - ktore nosia svoje deticky palce a prajem vela sily!

klouzavka
9. črc 2008

Ahoj,
holky jak moc chovat přiměřeně, aby si to mrňous nenavykl

sue
9. črc 2008

...osobne dosť dobre nechápem načo si niekto zariaďuje dieťa pokiaľ ho nechce nosiť, maznať a vychovávať kým to potrebuje... ono... tie decká vyrastú za chvíľu na neznesiteľných pubošov, ktorí budú stáť o všetko možné, len nie o maminu náruč... a potom vám to bude ľúto... to vám je naozaj zaťažko nosiť takýchto prckov? 😕
Treba si zariadiť ergonomické nosítko, prípadne šatku a venovať dieťaťu maximum času... zaručene ich nebudete nosiť do 10 rokov 😉 😀

klouzavka
9. črc 2008

sue: jo, ale víš, řík se všeho s mírou. Nic nesmí jít do extrému.

sue
9. črc 2008

Klouzavka, nepoznám dieťa staršie ako 6 mesiacov, ktoré by chcelo byť v nosítku alebo šatke dlhšie ako nejakách 6-7 hodín denne... my sme sa nosievali donedávna také 4 hodinky denne a potom sa malý sám slobodne pýtal do postieľky, alebo na zem, na deku a tak... teraz je to snáď ešte menej... oni čím sú väčší, tým potrebujú viac priestoru pre pohyb... ale stále potrebujú cítiť matku. Samozrejme, vláčiť 10kg cvalíka (my máme teraz cca 8kg) je dosť a preto sú super ergo.nosítka, kde sa rozloží váha dieťaťa + matka pri tom môže čokoľvek robiť - ja pri nosení obvykkle varím a upratujem...

bubba
9. črc 2008

u nas to preslo tiez same 😀 okolo pol roka ked mala jej uz bolo jendo ci sa nosila alebo som ju posadila pri balkon a kukala sa von 😀

andy80
10. črc 2008

Jo holky, vy co máte jedno dítko doma nebo to druhé už máte starší a samostatné, tak preferujete chování, ale můj syn, jsou mu 3 roky mě taky ještě moc potřebuje, musím mu uvařit oběd, vyprat, vyžehlit, tak nemůžu mít malou celý den v ruce. Mazlím se s ní sice hodně často, ale když musím dělat něco jiného, tak jí občas nechávám i si pobrečet. A nosítko doma mám, ale já bych z malou na břiše nic neudělala. Navíc, Jiřík děsně na malou žárlí, tak si nedovedu představit, jak by trpěl, kdybych jí celý den nosila. Nic jí nechybí. Leží na dece nebo v lehátku, hraje si s hrazdičkou, když mám čas tak se nad ní nakloním a povídám si s ní a ona se směje jako sluníčko.

Holky, až budete mít dvě děti, určitě budete mít na chování jiný pohled. Prostě budete se muset starat ještě o staršího sourozence a nebudete mít čas pořád to mladší nosit.

danca81
13. dub 2010

andy80, tak to je pořesně má řeč 🙂 . Taky mám doma ani né 3letého chlapečka, který si vyžaduje taky mou pozornost. Chce si hrát, mazlit a taky potřebuji jíst, koupat se, ...
Tomášek když nespí nebo nejí, tak si vyžaduje velkou pozornost 😝 Vydrží chviličku ležet sám, pak ale zjistí, že tam nejsem a začne plakat. Když přijdu a mluvím na něj, tak to taky tak 10 minut vydrží, ale pak se dožaduje chování do té doby než neusne. Pak si chviličku zdřímne a pak se zase vzbudí na papání. A tak je to stále dokola . 😝 A jelikož miluji i svého druhé syna, tak hold musím někdy toho mladšího nechat plakat, protože se musím postarat i o jeho staršího brášku 🙂

pipos
16. dub 2010

tak já mam 3 děti a tu nejmenší nesundám z ruky a kluka jsem sundala až ve 2letech.hrozně mě to štve,protože pak mam vztek že je všechno rozdělaný,ale prostě nedokážu je slyšet brečet a pak si říkám,vždyt to je to jediný co oni můžou plakat a kdyby se jim pak něco stalo tak bych si to vyčítala.

ale vy co to vydržíte tak vás obdivuju já to prostě nedokážu,ale někdy bych chtěla

danca81
16. dub 2010

Pipos, jak jsem psala, že nechám toho maličkého plakat, tak je to tak max. 5 možná 10 minut víc bych to taky nevydržela 😝