Jak odnaučit dítě od plen během nočního spánku?

paja
10. únor 2010

Ahojky,
o plenách jsou tady už různá témata, ale nikde jsem nenašla nic o tom jak odnaučit dítě od plen během nočního spánku. Jaké s tím míte zkušenosti? Náš Honzíček je bez plen během dne a během denního spánku a tak jsem si řekla, že je třeba to zkusit už i přes noc. Jak na to? Prostě jednou tu plínu nedat a čekat co bude? Je jasné, že se do rána počurá... Nebo třeba v noci vzbudit na záchod? Jak jste to dělali vy?

scheylla
28. únor 2013

brisalek to je právě ono, naše malá si vůbec nepamatuje, že byla v noci čůrat, spící ji odneseme na záchod, spící se vyčůrá a když ji ukládám do postele, tak pořád spí....má strašně tvrdý spaní. 🙂
S pitím je to u dcery bídný i přes den-pije málo a musím ji nutit, jinak by nepila vůbec, takže nedat jí pít třeba od 17 hod., tak by mi asi časem lekla.... 🙂
Asi to udělám tak, jak píše konidana..........vydržím, až to přijde samo.......ona je z toho sama dost nešťastná a to jí nic nevyčítáme.....
Motivace u nás radka35 nezabírá, to už jsme taky zkoušeli, naopak, když má ráno plínu mokrou, tak brečí, že se to zase nepovedlo a nebude dárek......je to potom ještě horší..... ☹ 😒
Ach jo, nechám to prostě být a věřím, že k tomu dojde sama..... 😅 Ale moc vám všem děkuji za tipy a za podporu-musím se přiznat, že jsem ráda, že v tom nejsme sami. 😉

hpaja
20. dub 2013

Ahoj holky, synovi jsou 4r a 4m a pred cca 3 tydny jsem se odhodlala naucit ho spat v noci nez pleny. Privedla me na to dr. z nefrologie, kde jsme byli v rijnu na kontrole (loni zacatkem roku mel nejakou bakterii v moci a zanetlivy utvar v ledvine). Rikala, ze uz je dost stary na to to resit a i z hygienickych duvodu (ma zuzenou predkozku, pindik mu nejde moc pretahnout a bakterie se v plence lepe mnozi). Nechala jsem to jeste byt, protoze nastoupil do skolky, pak byl nemocny a nechtela jsem ho stresovat. Plenku na noc jsem rovnou vzala i dcerce 2,5 roku, protoze je, co se tyka curani sikovna. A zatimco dcera ma nehodu jen obcas, syn se pocurava i 5x za tyden. Tento tyden se navic pocural i 3x ve skolce. Tak ted nevim, dat mu zpatky plenu nebo vydrzet?

konidana
21. dub 2013

@hpaja v Tomhle věku bych řekla vydržet. Zkusit ho budit na čůrání když se nevzbudí sám a vydržet! Pokud už nemá zdravotní problémy tak by to měl zvládnout. Ale připrav se na to, že to nemusí být za týden, ale třebas měsíc(e) Náš kluk se naučil sám v noci chodit čůrat asi po třech měsících, ale jak jsem tu už psala úspešnost má tak 90%. S klukama to je horší:D

luckavesy
23. kvě 2013

@hpaja já bych mu dala plínku ,ale chodila bych ho dávat čůrat. Náš první syn se počůraval do sedmy každou noc a nedalo se to vychytat.Potom nám nefrolog dal hormon na noc ,ale je to driják ,prášek pod jazyk ,aby se stahli ledviny a neprodukovali v noci moč. Tyhle dětičky jsou nemocný a ne žádný ostudy.Mají rozhozený hormony a místo ,aby v noci měli hustou a málo moči ,tak mají nadbytek a řídkou a jak spinkají tvrdě tak to ani necítí ,že čůrají. Nepít před spaním a všechny rady kolem a kolem nepomáhali ,až najednou je to lepšilo a po osmým roce se to srovnalo. Manžel měl nehody až do dvanácti a taky je normální chlap. touto nemocí trpí hlavně kluci(ty my máme tři) a je to jedna z nejdědičnějších nemocí.Přeji hodně uspěchů ,aby se zadařilo co nejdříve 😉

pisisvori
4. únor 2014

Holky, jestli sem ještě choíte...já mám s dcerou pořád problém s nočním čůráním. Na všechno je tak šikovná, ale tohle je od 3-3,5 pořád stejné....2 dny dobrý, 2 dn ypočůraná....3 dny dobrý...2 dny špatný...2 dny dobrý 4 dny čůrá....už jdeme na UTZ ledvin....ale nějak to ani nesouvisí s pitím podle mne..třeba včera moc nepila(už po 6 se nenapila) čůrat byla před mytím, pak za půl hodiny a pak za dalších asi 25 minut před usnutím...někdy se napije ještě v posteli a nepočůrá se. Už nevím co s tím.. plínku jsem jí vzala a má trénovací kalhotky. Kdysi jsem jí i budila, ale nepřijde mi to moc dobré (sice se nepočůrá) ale podle mne jí to nenaučí, že se má vyčůrat nebo vydržet...jen není vše mokré. Když se počůrá tak jí to vůbec nevzbudí, prostě je klidně 2 hodiny ve studeném , mokrém....

Dík za rady

konidana
16. únor 2014

@pisisvori zkusila bych ji zase budit. Třeba dospěla do věku, kdy jí to konečně docvakne. Na synka jsem taky zkoušela všecko možný, budila ho, a pak najednou (je to zhuba rok) se začal budit sám, když se potřeboval vyčůrat. Nechodí každou noc, ale když potřebuje, tak se vzbudí a dojde si. Když jsem si řekla, že ho budu budit, tak jsem mu přestala dávat plínu. Prostě to buď vyšlo nebo ne, ale plíny jsem už nedávala. Ale koukám že čekáte další, nechci strašit, ale možná s tím počůráváním budete ještě nějakou dobu bojovat nebo to zvládnete, a za půl roku se to na nějakou dobu vrátí. Držím palce!

marton
16. únor 2014

@pisisvori ahoj,mám s klukama to stejné,Nechávám je 🙂 .Na noční spaní jim prostě plenu dám.Když se zadaří,tak ráno hlásí,že se nepočůrali 🙂 .Nikomu plena nezůstala,tak nám snad taky ne 😉 .

mer
17. lis 2014

No my máme plenku na spaní stále, přes den nemáme od 21 měsícú, ale v noci je fakt vždycky pročuraná jak amina, čekám podle rad až bude plenka aspoň týden suchá, ale to se ještě nepovedlo ani dvě noci po sobě má ted 2 roky a 7měs., už nevím jak na to....

konidana
20. lis 2014

@mer Nechci strašit, ale já kdybych čekala, až bude mít syn ráno suchou plínu, tak by ji měl ještě dneska. Prostě celou noc nevydrží a skoro každou noc musí jít čůrat. Ale naučil se to. Nevím jestli pomohly moje různé zoufalé pokusy, ale dospěl k tomu asi ve 3,5 letech (přes den neměl plínu asi od 2,5). Do tří jsem noční plínu neřešila:D

olusik87
4. pro 2014

Ja som to nechcela hrotiť a chcela som počkať až bude mať suchu plienku , ale dcéra (skoro 3) sa jedného večera rozhodla že plienku už nechce. Celu noc to ale nevydrží .Takže s tým tiež bojujeme. Ale ešte tak pred rokom som si myslela že sa nenaučíme ani na záchod , tak toto , taktiež tak za mesiac , dva zmakneme 🙂

miky31
15. led 2015

Ahojky, tak náš Kubík má 3roky a měsíc a v noci jsme stále s plínkama. Přes den je to v pořádku, nepotřebuje plínu a v poledním spánku ji sice má ale je zcela suchá.
V noci je to horší. Nevydrží nepít 2 hodiny před spaním ☹ Je zvyklý pít, nebráním mu v tom ale pak je plína jak tu psala jedna maminka "kilová". Z toho je třeba 3x po sobě plína suchá ale pak zase počůraná.
Taky by jsme se rádi zbavily plín na noc,ale nevíme jak 😖 Navíc spí ještě s náma v ložnici v cestovní postýlce, protože ve svým pokojíčku se spát bojí i když tam spím s ním. Takže snad se rychle odnaučí bát v pokojíčku spát a budeme trénovat spaní bez plínek.

pisisvori
15. led 2015

Pridam cerstvou zkusenost,ze jsme se plinky na noc zbavili az ted v dcerinych 5,5. Pres den byla bez plinky v 20m a uplne v pohode. Po tydnu uz se nepocurala. spani pres den nevim, protoze od 18m uz nespala,ale kdyz usla v aute treba tak vydrzela. Ve 3l jsem ji prestala davat vecer Sunar,aby tolik nepila. Od 3,5 do 4,5 jsme to porad trochu resili a bylo to furt stejny 1pocurana, 2dny ne, 3dny pocurana, 2ne atd. nejvic bylo 5dni nepocurana vic nikdy. Pak jsme zäli chodit na nefrologii,prvne vylouci problem ledvin... a zmerit velikost mocoveho mechyre, pak se musi zapisovat co vypije i polevky a merit kolik cura... podstatne je pit dopoledne a brzo odpoledne a vecer pak muze,ale jen trochu. Je rozdil,jesli vypije 1,5 a z toho 1 odpoledne po 2hodine treba a nebo vetsinu do 3. Dr doporucovala vzit plinku a davat curat prvne 2pak 3hod po usnuti a takle prodluzovat. A dulezite! pred spanin jit curat 3x po pul hodine! No navic jsem dceri rekla,ze nez se narodi mimi musime zvladnout byt bez plinek, ze nebude jak mimi. co jsem ji davala v noci curat,tak uz se nepocurala a pred mesicem sdm zacala i na curani budit sama. No ale shodly jsme se s dr?ze proste ty spoje musi dozrat,proto treba davani v noci ve 3nepomohln,ale v 5uz ano😉

konidana
16. led 2015

@pisisvori To byl tedy dlouhý boj... A s tím častým čůráním před spaním a i po usnutí je to pravda pravdoucí 🙂

gabcamyska355
29. srp 2016

Mam holcicku bidou ji tri roky pres den jsme bez pleny vbpohode a do postylky davam protoze ma uzavrenou postylku tak si nemuze dojit na nocnik a v noci vypije tak 4 lahve piti tak ted nevim jak to resit aby uz nemusela mit plinu jestli ji nedat vubec pit coz nevydrzi ona pije hodne i pres den a nebo ji dat postylku ze ktere by si mohla dojit v noci vycurat ale bojim se ze mi bude porad utikat z postele v pokoji spi jeste starsi sestricka a vedle v pokoji bratr .poradite mi nekdo?

gabcamyska355
29. srp 2016

Mam holcicku bidou ji tri roky pres den jsme bez pleny vbpohode a do postylky davam protoze ma uzavrenou postylku tak si nemuze dojit na nocnik a v noci vypije tak 4 lahve piti tak ted nevim jak to resit aby uz nemusela mit plinu jestli ji nedat vubec pit coz nevydrzi ona pije hodne i pres den a nebo ji dat postylku ze ktere by si mohla dojit v noci vycurat ale bojim se ze mi bude porad utikat z postele v pokoji spi jeste starsi sestricka a vedle v pokoji bratr .poradite mi nekdo?