Jak odnaučit spaní s dudlíkem tříletého syna?

deeniisa
7. únor 2011

Prosim poradte co s tím syn má už 3 roky a pořát spí s dudlíkem.Sice bez něj občas dokáže i usnout ale v noci se vzbudí že ho chce a nepřestává plakat dokud ho nedostane! ☹ ☹ ☹

radka.m.
7. únor 2011

ahoj,tak my jsme bez dudlíka asi kolem roku a šlo to hladce,jednoduše jsem mu odstřihávala postupně špičku,pak už sám přišel na to,že dudlat s ustřiženým dudlíkem nelze 😀

paolin
7. únor 2011

deeniisa měli jsme stejné trápení. dudlík až téměř do 3 let.. zkoušeli jsme různé způsoby a nic. jednou vydržel 14 dní, ale pak onemocněl a vše nanovo. nakonec jsme zkusila, zda by dudlík za něco vyměnil. dlouho jsme o tom mluvili, až sám řekl, že ano. vyměnil ho za kolo 😀 celou cestu do prodejny si dudlík nesl, tam ho dal prodavači a on mu za něj dal kolo 😉 ale musel se k tomu rozhodnout sám, pár týdnů mu to trvalo. pak už ale o dudlíku ani slovo 🙂 kolo jsme mu stejně chtěli koupit k narozeninám a tak nám to hezky vyšlo 🙂
mluvili jsme o závislosti s psycholožkou a ta nám řekla, že pro některé děti je odložení dudlíku, jak ztráta rodičů 😒
na někoho se holt musí moc opatrně.

vojtisek2007
7. únor 2011

Vojtík měl dudlík na spaní do 3a3/4 roku ale jen na spaní, žádný odstřihování, namáčení do čeholiv hnusnýho a pod nepomáhalo....jednou večer v záchvatu odnaučování ho vyhodil z paneláku z okna, že už ho nechce a že si ho venku vezme pejsek ....a v deset večer jsme lezli s baterkama kolem paneláku a hledali dudák....takže jsem to nechala být, jednoho dne ho prostě sám nechtěl.....musí k tomu "dozrát"

petruskaaa
20. bře 2011

@paolin a můžu se zeptat na ty ostatní různé způsoby?řešíme stejný problém 😒

motylek
20. bře 2011

Tak my máme 2 a 3/4 a pořád spí dudákem, ale jako je to opravdu závislost. Vůbec nevím, jak ho to odnaučit. Zkoušeli jsme čerty, že mu za ně dají dárečky, souhasil, dárky si vzal a pak večer tak brečel, že mi nezbylo než poprosit čerta, aby nám ho vrátil. Tak taky uvítám rady.

werminka
20. bře 2011

My měli taky problém s dudlíkem - syn ho měl do 2,5 let. Nezabíralo nic - žádné povídačky, co platily na jiné děti mých kamarádek atp. Večer s dudlem usínal (dudlal) a v noci se budil a brečel jak ho v puse neměl. Myslela jsem, že ho to snad neodnaučím. A pak jsme šli v těch 2,5 letech poprvé k zubaři. Tam nám řekli, že malému se dělá předkus, abychom dudlík určitě odstranili.
Přišli jsme domů, nastal večer a malý se dožadoval dudlíku. Řekli jsme mu, že dudlík jsme zapomněli u pana zubaře a že se tam budeme muset pro něj třeba zítra stavit.... Trochu pokňukal, ale fakt to vzal a usnul bez něho. Sice dudlal naprázdno, ale usnul. V noci jak se vzbudil, znovu jsem mu řekla o tom, že jsme ho přece zapomněli u toho pana zubaře...a že pro něj musíme zajít atd. Ráno si na dudel ani nevzpomněl. Druhou noc to probíhalo stejně. ZAse jsem mu připomněla, že jsme ho tam zapomněli a že si pro něj zítra zajdeme...... a on zase přikývl, že jo. Ale měla jsem doma starší dudlíky, tak těm jsem odstřihla savičku a řekla jsem mu, že si může vzít do ručičky tyto rozbité dudlíky....že do pusinky to sice nejde, ale v ručičce je mít může. Tak měl v každé ruce "rozbitý" dudlík, žmoulal je v ruce a v klidu tak usínal. Dneska má syn 3 roky, s dudlíkem v ruce usíná pořád 🙂 ale to mi nevadí. Někdo usíná s plyšákem, my s dudlíkem v ruce 🙂
Určitě to doporučuji zkusit..... prostě vymyslet si něco podobného..... třeba že jste ho nechali na návštěvě u někoho (např.) nebo u té paní doktorky nějaké...... dítě to možná pochopí líp než čekáte. Já to u malého vůbec nečekala, že to takhle vezme. Sice pár slziček bylo, ale za 3 dny o dudlíku ani nevěděl.
Nebo doporučuji prostě tomu dudlíku co je na něm dítě závislé ustřihnout savičku, aby vidělo, že dudlík se prostě rozbil.....a teď už do pusinky nejde..... jen do ruky.
Za pokus nic nedáte, já tomu sama nevěřila, že to takhle v pohodě projde, ale díky zubařce jsem se vlastně odhodlala natvrdo dudlík vzít a vyplatilo se to a opravdu bez scén. 😉

veruska007
22. bře 2011

Bracha mel dudlik taky aspon do 3 let. Pak s nim delal blbiny, hodil ho za postel a bylo. Nasi prohlasili, ze nejde vyndat, tak mu bracha chodil davat dobrou noc, po mesici ho to prestalo bavit a na dudlik si ani nevzpomnel 🙂

jitafol
25. bře 2011

ahoj, tak naše story ohledně odložení dudlíka je tady https://www.modrykonik.cz/fotoblog/jitafol/clan...
Tohle naše snažení mělo úspěšný konec, jsme bez dudlíka, ale chápu, že každý děcko je jiný. Vůbec jsem nečekala, že to malej takhle zvládne.
Držím palce ať něco vymyslíte!

kacab
25. bře 2011

Já s tím problém u dětí neměla.... včas jsem jim ho v 8 měs vzala... ale běžně vídám, jak maminky chodí k naší zubařce při prohlídkách házet dudlík čertíkům "do koše" a prostě není.... u tříletého bych to udělala tak a pak prostě nepovolit... jak jedinkrát příjdou na to, že si ho lze vykručet zpět je zle.... u menšího bych zkusila to stříhání a nebo prostě vzít a zvládnout to ustát.... nejde o život... ve třech letech je to zlozvyk a kdby si stejným způsobem dítě vynucovalo 10x za den čokoládku, taky mu jí nedáte, protože chudinka pláče.... Je to v podstatě to samé... Především to musí v hlavě zvládnout maminka a pak to zvládne i to dítko.... ale jasně , každý mrňous je jiný a žádná mamina své dítě nerada vidí plakat.... tak držím pěsti, ať se zadaří!!!!

marie83
25. bře 2011

My jsme řekly,že si pro dudlík přišla ježibaba a že už není a pomohlo to 😀 ze začátku se dívala do okna že by ji snad někde zahledla,ale strach z ježibaby byl větší než slast z dudlíku trvalo nám to týden než usla aniž by se musela aspoň zeptat jestli jako opravdu není nějaká šance,že by nějaký dudlík byl 😀 ,ale zato spí s plínkou u pusy myslím tu látkovou a to už bude mít 5 let to mi,ale tak nevadí protože to dělá jen večer a jen doma do školky si ji naštěstí nenosí 😀

tacuda
14. bře 2013

Zdravím,tak máme to stejně, dudlíků máme na spaní 6 každý jinou barvu,každý večer lozím po 4 a hledám 😀 ,už jsem je malému chtěla sebrat,ale začaly mu prořezávat poslední stoličky,tak ho nechci ještě víc trápit.U toho staršího jsem dudlík propíchla a pak ho už nechtěl,plánuju to zkusit znovu,až budou zuby venku.Zbavit se toho určitě dá,lepší než cucat palec,ten se sebrat nedá 😀 .Držím palce.T

sonia79
14. bře 2013

Máme taky dudlíky, malé je 2 a 3/4. Máme je na spaní nutně, stejně jak píše @tacuda, každý večer a i v noci lozím po posteli a okolo a hledám, abych si zajistila klidnou noc 🙂 osobně to extra neřeším, resp. nechce se mi do nějakých extrémních akcí jakože jí ho seberu, bude týden řvát a pak to bude ok, jsem s malou sama, je dost živé dítko a upřímně na to nemám nervy. povídačky typu dáme čertovi, miminku atd. marnost, strašně pláče a neusne bez něj. Někdy když má přes den nějaké stresy např. nepohodne se s jiným dítětem apod., dožaduje se dudu taky, má to prostě jako sedativum, jakmile má jeden puse a v každé ruce po kuse, zklidní se. Už se ale občas stane, že sama přijde a dá mi je s tím, že je to fuj. Věřím a doufám, že na to prostě jednoho dne přijde sama a přestane ty mrchy gumový potřebovat. To jsem ti ale moc neporadila, spíš že je mi to téma velmi blízké 🙂

xvitk101
14. bře 2013

My ho minulý týden ztratili venku. Malému je 20 měsíců a byl dudlíkový závisláček. Párkrát už bez dudu usnul, tak jsme mu večer řekli, že dudu je někde venku. Usnul krásně bez něj. Další dny mě ovšem začal vyžadovat při usínání, budil se cca po hodině, plakal, naučil se vylézt z postýlky a taky si otevřít dveře. To do teď neuměl 😠 Tchýně radila zůstat u něj, ale to bylo naprd. Tak jsem přešla na metodu uspávání, kterou jsme praktikovali v jeho půl roce - nechat plakat a chodit kontrolovat v intervalech a říkat, ať pěkně spí, že jsme vedle. Pochopil to hned druhý den a od té doby spí už normálně, celou noc, od 20 hod. do 7 ráno. Dali jsme ho do fusaku, tak neumí vylézt. Přes den si občas vzpomene, ale řeknu, že jsme ho ztratili a je klid.

kubaka
26. únor 2015

Nápad jedné babičky ze Slovenska zněl: ustřihnout u gumového žužlátka koneček, udělat takovou velkou díru, asi 0,5 cm v průměru. Za dva dny díru popřípadě ještě zvětšit. Dudlík ztratil atraktivitu, přestal chutnat a plnit funkcei, ale:
co je důležité, malý neměl pocit, že jsme mu ho sebrali násilím, vzali mu něco úžasného. Dudlík pořád měl, akorát se nějak pokazil. Dva dny ho nosil jen v ruce emoticon, okusoval kroužek, ale nedumlal. I v noci si ho držel. Za další dva dny už ho přes den vůbec neměl ani v ruce, jen večer na usnutí.

klaire22
26. únor 2015

Já sebrala dcerce dudlíka krátce před druhýma narozeninama. Do té doby s ním taky spinkala, přes den moc nedudala, ale občas si ho do pusy taky dala. Nejdřív jsem ustřihla špičku a pak jsem zkrátka milého dudlíka sebrala úplně a bylo............musela jsem jen vydržet - trvalo to cca 2-3 dny a přestala se po něm shánět.
Ale chce to opravdu vydržet a nepolevit, jinak je to cesta do pekel 😉

teriszek
26. únor 2015

nám jsou 2 roky a zkoušela sem kde co.Malej klidně dudák dá ale cucá si palec,mikinu,peřinu no prostě cokoli začne dudat.Tak sem dudák vratila přece jen dudák seberu líp než palec.Snad ho dá časem sám ☹

lucy.l
26. únor 2015

Jé, naše téma, náš 3 letý frajer má taky na spaní dudlík...ale, on tak krásně spí, po obědě o víkendu 3 hodiny, v osum večer spí zase, že nemám srdce mu ho sebrat...
Dcera dudlík slavnostně hodila na čarodějnice ve 2,5letech do ohně, ale od dalšího dne už nikdy neusnula po obědě...

vendulida
26. čer 2015

No sestra má 4 letého dudlíkového závisláka.. a zkoušela snad už vše .. :D

silvapokorna
30. čer 2015
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Poradím buď najít vhodnou "pohádku", proč dudlík už ne. Ale pak to musíš dodržet a stát si za tím. Nebo mu ho prostě nedat a vydržet to. Zkus se mu místo dudlíku věnovat. Bude to nějakou dobu trvat, ale stojí to za to. A nesmíš ucuknout. Čím víc si budeš jistá tím krokem, tím rychleji to kluk pochopí. Prostě si stůj za tím, že ne. Mně se tedy osvědčilo u podobných věcí, jednoduše říct "Od teď už ne, už to bude takto" a stát si za tím. Nevysvětlovat, nepatlat se v tom. Je to snad těžší vždy pro mě, než pro to dítě, ale opravdu jsou nejlepší. Držím palce!

hanulka.zb
30. čer 2015

Já jsem měla totálního závisláka 🙂 asi ve dvou letech jsem na dudlu odstřihla špičku a dala mu tajně zpátky, chvilku dudlal a zjistil, že je jiný 🙂 a já, není je to pořád ten stejný, vydržel to asi dva dny dudlat ten odstřižený. Pak ho přes den zahodil a měl jen na spaní a asi do dvou měsíců bez dudlu. 🙂

misimisi
30. čer 2015

Tak se taky podělím... Malé jsem sebrala dudla asi v necelém roce a půl a úplně v pohodě, ještě si o něj neuměla říct, usla dobře, dva dny bez problému. Potom měl tatínek volno 🙂 a neměl nic lepšího na práci, i přes můj protest 😠 než jí ho dát! Že je ještě malá, a bla bla bla... No, měli jsme doma potom problém skoro do čtyř let. Nakonec jsem to nechala tatínkovi cca z 80% vyžrat v odnaučování, protože ani já jsem na to neměla, abych to zvládala. Fakt ne ☹ Teda stála jsem za ním, samozřejmě jsem mu pomáhala, ale musel to s malou po večerech nějakou dobu okecávat hlavně on.

maudn
30. čer 2015

ano, to bylo u nas, nakonec jsme využili strejdu, řekli jsme,že strejda XY odnesl dudlíky a ještě nadávali,že je zlobivej a zasloužil by na zadek ,parkrat jsme mu to pripomeli, dali mu strejdu k telefonu, kde se dudliku domahal,ale nebylo to platne, dudliky strejda uz nevratil a od te doby jsme bez dudliku (od 3 let)

loafeer
30. čer 2015

My našemu malému řekli, že se myškám narodily miminka a že si myšky ten dudlík vzaly pro ty malé myšátka, aby neplakaly...docela to vzal....u nás zastříhnutí dudlíku nepomohlo, malý hrozně řval a chtěl normální dudel

heduska82
30. čer 2015

Starsi mel v postylce od mimina i 6 dudanu. Kdyz sel spat, jednoho vrazil do pusy, dva do ruky.... dudany mel jen na spani. A v necelych 2,5letech posledniho opet nakousnul, dosla mi trpelivost, ukazala jsem mu, ze se rozbil, sebrala mu ho, hodila do kose a bylo. Vic po nem nepatral. A to jsem cekala vet s i potize, byl na nich na spani fakt zavisly. 😉

milmic
30. čer 2015

My jsme oběma dětem po druhém roce dudlíček prostřihli nůžkama, děti si nějak v hlavičce porovnaly, že jim tam díru vyzobnul pták a že to nejde dudlat.
Dcerka to hned zahodila, synek si dudlíček při spaní aspoň drží. Ale obešlo se to absolutně bez pláče.

bjoucik.15
30. čer 2015

Dcerka měla na noc 2 dudáky. Cca 14 dní před tím, než jsem jí jeden sebrala jsem jí říkala, že už má velkou pusinku a že dudlíček jednoho dne spolkne a když spala vzala jsem jí ho a pak jí řekla že ho spolkla. Týden na to jsem jí sebrala druhého dudáka a pak sama ukazovala že spolkla dudlíky a v pohodě 🙂

monjura
30. čer 2015

Pred druhym rokem jsme prestaly dudlikovat tak, ze jak si ho sama rozkousala, s dirou ji moc nejel. Novy jsem nekupovala. Jeste chvili jsme ho nosily jako talisman na koralkach. Pak jsem ho vyhodila jak ji talisman prestal bavit. S sebou jsme ho nosily jeste tak mesic, ale do pusy ho uz nedala.
Jedine reseni tedy je. Nechat dudlik s dirou a novy nedavat. Damo ho to prestane bavit.. 🙂