Jak přeučit dceru z palečku na dudlík?

carodejnice
10. říj 2009

Omlouvám se, jestli toto téma už bylo, ale nemám moc čas pročítat celou diskuzi. Potřebovala bych poradit - mám 4 měsíční dvojčata (syn a dcera). Se synem problémy nejsou, ale dcera má oblíbený paleček. Protože jsem slyšela různé hrůzostrašné historky o placatém palečku a zubech jako veverka, ráda bych jí přeučila na dudlík. Ale jak? Přes den to ještě jde, vidím cucání palečku a strčím dudlík, ale jak večer před spaním a v noci? Zrovna teď má spát, na ručičkách má rukavičky a dávám do pusinky dudlík. Dám jí ho, ona podudlá, já odejdu a sotva si sednu, řev a dudlík vyplivnutý. A co bude v noci, budu pořád vstávat a hledat dudlík? Je na to nějaký fígl?
Děkuji za každou radu.

wsmoulinkaa
10. říj 2009

jej čáro tak to fakt neví, malá dudá dudák a někdy ne...a když si tam něco strčí tak pěst a palec minimálně...ale jako pořád ho tam nemá a ani mě nenapadly ty veverčí zuby 😕 😅 ale možná logicky 😖

si myslím že to chce čas...a asi pár nocí probdět ...děti se to rychle naučí, zkus to a uvidíš, třeba to nebude tak strašný, třeba za tu jednu probdělou noc se to naučí.... 😒 jinak ty rukavičky jsou dobrá věc, my je měli kůli škrábání, už dobrý...

držím palce at se ti to podaří odnaučit a hurá na dudu 😵

wsmoulinkaa
10. říj 2009

no ale ted si říkám že máš dvojčátka a jsi ráda že se vyspíš....
tak to bych asi zkusila tak chvíli(hodku,dvě) a pak dala zas paleček 😒 🙂 ona se to odnaučí...a žádný veverčí zuby 🙂

brácha si cucal palec do 3let a nikde nic...ale na palec se mu juknu 😅 😉

carodejnice
autor
10. říj 2009

No právě, u mě je každá minuta spaní navíc dobrá 😉
Ona bez toho palečku ani neusne - už hodinu řve a řve. Před chvílí jsem jí měla u sebe na klíně a s dudlíkem usnula, jenže jak jsem jí položila do postýlky, vzbudila se a brečí. |Je mi jí fakt líto. Navíc budí Vojtu, tak asi vyměknu a rukavičky jí sundám 😖

martulikk
10. říj 2009

my večer uspáváme tím způsobem, že dáme dudlíčka a přes hlavu plínku... jak usne, dudlíka vyplivne a já ho i s plínkou odklidím... u nás jede taky většinou pěstička, občas i ten paleček... snažím se to ale měnit za toho dudánka 🙂 když je toho moc, dáváme rukavičky... asi se fakt nedá dělat nic jiného než vydržet 😉 tak hodně sil!

wsmoulinkaa
10. říj 2009

jejej maličká.....tak ji dej paleček to já bych to ještě tak neřešila asi, snad později! hezky se vyspi!! papa 🙂

zipik
10. říj 2009

Ahojky,
malá mi to začala dělat kolem 3měsíce, spávala bez dudláku až jsem v hoci zjistila, že leží na boku a v puse palec, jeli jsme zrovna na dovču, tak jsem ji tam dávala na noc rukavičky a ten týden stačil na to, že se to odnaučila, rukavičky jí nechutnaly 😀 , pal so občas dala ve dne paleček nebo pěst, ale to už bylo zubama, že ji tam zlobily, takže jak říkají holky, vydržet 😉

carodejnice
autor
10. říj 2009

wsmoulinkoo, já si zase říkám, že je lepší to vyřešit dřív než později. No, už jsem vyměkla, má v pusince paleček a spinká 😖 Musím se pochlapit a vydržet.

Martulikko, zítra vyzkouším tu plínku, ale moc šancí si nedávám 😖

wsmoulinkaa
10. říj 2009

tak držím palce at to vydržíš...za zkoušku nic nedáš...ono se to lehce říká!! s dvojčátkama to jde hůř, aby se nebudili navzájem že?! tak papa

martulikk
10. říj 2009

my jsme s plínkou dlouho bojovali... jiné maminky tu psaly, jak jim to zabírá a u nás to způsobilo spíš ještě větší řev... no, ale zkoušela jsem to občas, jen na chvilku a už to docela jde 🙂 přes den s tím moc úspěchy neslavím - máme totiž nespavce - ale třeba takhle večer na usnutí zatím ano, tak jsem ráda... snad ti to taky pomůže 😉 u nás to probíhá tak, že jí dám jen ten růžek přes obličejík, ona se tam všemožně mrská, šmrdlá, tak to párkrát vracím zpět, no a do půl hodinky vytuhne (spíš i dřív) 🙂

wsmoulinkaa
11. říj 2009

martulík moje nella se taky pere s plínkou 😀 docela ji začíná milovat a někdy taky usne s ní na obličeji 😉

marecek4
12. říj 2009

to je dobrý,radu nadám,ale třeba vy mě-dudlík nemáme,jak ho chci Márovi dát tak se zašklebí a fuj pryč,usíná bez něj,ale když je vzhůru tak by si do pusy nacpal občas palec a jindy zase pomalu ruku až po loket kdyby to šlo,dívala jsem se a zuby mu nelezou,a taky to nedělá pořád,jen když se nudí,ale občas taky potřebuju něco udělat a hračky ho ještě moc nezabaví,tak mám obavy aby u toho palce neskončil

minea
12. říj 2009

carodejnice, já bych se toho palečku tak nebála, ve čtyřech měsících se ještě nejedná o problém, řešila bych to až po půl roce. Ono upřímně se s tím stejně nedá moc dělat. Dcera cucala fakt ostošest, palec zaraženej v pusince až po kloub a jela 😀. Dudlík v životě neviděla, jsem zásadně proti dudlíkům. Nakonec jsem přijala filozofii, že při cucání stačí odpoutat pozornost - vzít ji do náruče, dát hračku, nabídnout prso, přestala jsem se tím trápit a nedělala jsem z toho aféru. Taky jsem jí koupila cucací šáteček a uzlíkama, ten fakt zabral, stal se její nejoblíbenější hračkou. A výsledek? Kolem půl roku, když se začala trochu hýbat a měla nové vjemy, si na palec už ani nevzpomněla.

carodejnice
autor
12. říj 2009

Mineo, já bych taky raději, aby neměla ani dudlík, ale brala jsem ho jako menší zlo než paleček. Přes den jí zabavím, i když taky to neuhlídám pořád, ono to s dvojčaty ani moc nejde. Cumlá paleček když se jí chce spinkat a je unavená. Večer dostane na ručičky rukavičky a je zle - brečí a brečí. Dostane dudlík, chvíli dudlá, pak ho vyplivne a brečí znova. Ale asi musím ten brek vydržet a nechat jí vybrečet a doufat, že za pár večerů si na paleček nevzpomene. Zkusím se podívat po tom cucacím šátečku.

minea
12. říj 2009

Je to něco takového, ten náš měl ale v rozích uzlíky, právě ty žužlala.
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=19613134&tab=6

carodejnice
autor
12. říj 2009

Tak přesně toho modrého slona dostali, jenom ho mám ještě zabaleného v pytlíku 🙂 Takže vytahuji slonečka a dostává ho Viktorka do postýlky. Doufám, že to zabere!

minea
12. říj 2009

Zkus to, nabízej jí ho právě když bude cucat palec a zkus jí zezačátku ten růžek strčit k pusince. Já jsem tomu nejdřív vůbec nevěřila, že taková hračka bude mít smysl, ale fakt u nás pomohla. Jinak ještě chci říct, že to, co jsem popisovala, je jen moje zkušenost, jsou samozřejmě děti, které u cucání palce zůstanou dál, můj švagr až do druhé třídy 😀. Byla jsem moc ráda, že to u nás šlo samo do ztracena. Tak držím "palec" 😉

llllucka
12. říj 2009

carodejnice:a dudá te palceček celou dobu,co spí nebo jen chvilku.Víš,on skoro u všech dětí příjde věk,kdy si cucají palečky nebo prsty.I náš malej to měl,ale samo ho to rychle přešlo.

carodejnice
autor
12. říj 2009

lucko, dudá jenom než usne, pak jí z pusinky vypadne. Ale než usne tak ho dudlá s takovou chutí!!! Ještě si přitom dělá "ejá ejá". Když jsem nasadila rukavice, tak jsem si připadala jako krkavčí matka!

mineo, večer vyzkouším, doufám, že uspěju!

anicka164
12. říj 2009

A co zkusit jiný dudlík? Třeba mu ten současnej nechutná
Já jsem nejdřív koupila ortodontický NUK, pak MAM, oba vydrželi v puse tak 5 vteřin. Pak jsme jednou zkusili klasickou kytičku tu už z pusy skoro nevyndá. Nejradši ji má pořádně rozžmoulanou 🙂 Bohužel je ale tak sociální, že jí skoro nikde nemají, všude maj jenom ty ortodontické ☹

llllucka
13. říj 2009

carodejnice:já taky měla z dudání palce strach,protože jsem si sama prst do pusy strkala (ne palec),takže když jsem viděla,že si ho tam malej strká,tak jsem vyšilovala.Ale je fakt,že on ho zase tak nedudal.Jak psala anicka,zkus jinej dudlík.Vím,že kamarádka jich vyzkoušela několik než našli ten pravej.