Jak učit dítě kreslit?

pepibubu
31. srp 2011

Předesílám, že ani já, ani manžel nejsme výtvarně nadaní a z výtvarky jsme měli dvojku jen proto, že se horší nedávaly :D Pepča rád čmárá, ale není to žádný výtvor,a chtěla bych hö nějak podpořit. Dědeček od táty kreslí moc hezky, třeba to v něm někde dříme??? V srpnu mu byly tři, to jen pro upřesnění

ia.
31. srp 2011

@pepibubu u nás je to to samé, já a manža máme problém nakreslit autíčko, jediné, co zvládneme, je strom a sluníčko 😅 malý jen čmárá, nebaví ho ani vymalovávat omalovánky, čmárá po celé stránce...neřeším to, věřím, že to přijde a že ho to začne bavit ve školce, když uvidí ostatní děti, jak si malují. Zase mu jdou jiné věci, jakože už dva měsíce sám jezdí na kole bez koleček atd, takže holt výtvarka není to pravé ořechové u nás 🙂

sylvka
31. srp 2011

tak jsme na tom stejně všechny tři.já neumím kreslit vůbec,táta taky ne.martínka to vůbec nebaví a jediné co dokáže nakreslit je sluníčko.postavy,auta nic.pepi,ia. já to teď nehrotim,myslim si,že až bude listopad a zima,tak bude víc času na kreslení a jinou výtvarku 😉

petula5
31. srp 2011

Pepi, tak to jsme na tom úplně stejně ani Samík neumí nic nakreslit co by se něčemu aspoň trošku podobalo a my taky ne. Mě kreslení nikdy nebavilo a manžu taky ne, takže já doufám, že když jsem ho nenaučila já, protože to neumím, tak jsme ani moc nekreslili, takže ho to naučí ve školce 🙂

reruna
31. srp 2011

@pepibubu super knížka na rozvíjení kreslení a grafomotoriky: Jiřina Bednářová -Mezi námi pastelkami. Míša nerad kreslí doma, loni si ale ze školky nosil super výtvory, takže asi ho jen neumím správně motivovat, koupila jsem tuto knížku a kopíruju si ty pracovní listy, a zkoušíme, super je, že to pak využiju i pro mladšího a můžu si nakopírovat kolikrát to chci

kocour_azrael
9. pro 2011

my tisknete omalovánky z internetu... děti se nejen zabaví, ale je to i poučné
pěkné omalovánky jsou například na webu www.omalovanky.info 🙂

gabadan
10. pro 2011

syn 4,5 taky nemaluje, jen zatím čmárá 🙂, čmárají stejně jak on, tak i jeho 15 měsíční sestra 😀
Je hold šikovnější na jiný věci.
Omalovánky zásadně začmárává

brisalek
10. pro 2011

Urcite ty omovalky podpori kresleni, ale myslim, ze zrovna v tomhle se toho moc naucit neda a hlavne ze to prijde. Pokud vim tak podle tabulek je norma pro 26-30 mesicu dokresli polovinu kruhu, pro 31-36 mesicu nakresli kruh, poslavu cloveka bez trupu, kresby pojmenuje. Takze myslim, ze kdyz cmaraji tak je to tak akorat ne?🙂. Je to jako ve vsem kazdy je v necem trosku napred a jiny trochu pozoda. Nekdo nebude umet kresli, ale bude premiant v matice.... Dcera teda uz napise T(tata), kruh (spsi ruzne sisatice, ale spoji je nakonci) kresli davno a rika, ze jeden je baba, druhy tata...., ted dokonce nakreslila kruh a od nej cary jako vlasy slunicky a pak nakreslila oci (male krouzky ) dovnitr, kresli jak prsi....a krasne vymalovava(kdyz se snazi a chce tak jen trochu pretahuje), ale rekla bych , ze je to velka vyjimka a take ji ve skolicce moc chvali a maluje od mala moc rada. Takze jsem ji porad malovala...ovoce, auto, kocku, psa, kone...protoze take moc malovat neumim nasla jsem si vzdy nejakou predlohu, kde je to zvire jednoduse a to se snazila nakreslit a pak kdyz jsem to nakreslila 20x uz to slo🙂.

elviie
10. pro 2011

Já chodím s malou (20 měsíců) na cvičení (45 minut svičení) s drobnou tvorbou (30 minut tvoření), kreslíme i doma (pastelkami, vodovkami...) a tvoříme, baví nás to obě, tisknu i omalovánky a malá se je snaží vyčmárávat. Dcerku to baví a já se jí v tom snažím podporovat.
Pokud se na to necítíš nebo vás to nebaví, tak bych hledala v okolí nějaký kurz, je fajn, že se tam pracuje s různými materiály, technikami i barvami, je to i inspirace na tvoření doma a hlavně je to hezky strávený čas s hezkými výtvory. 😵

brisalek
10. pro 2011

@elviie taky jsme v loni chodili na "hratky nejen vytvarne" chvilku zpivali, chvilku malovali atvorili a chvili tancovali. Bylo to fajn. Malovali treba kouskem houby z nadobi vodovkama na vystrizenou berusku a pak ji nalepovali prpravene puntiky....malou to bavilo a taky to da cloveku inspiraci. Ale ja bych zase pokud to nejake dite nebavi, je do toho netlacila🙂

elviie
10. pro 2011

@brisalek jasně, pokud to dítě nebaví, tak to nechat být, ale pepibubu psala, že malého baví kreslit, moje malá si sama od sebe chodí ke stolečku kreslit a když vidí vodovky, tak má radost...ráda kouká i na svoje výtvory, koupili jsme dekorační síť na zeď a už se jí to tam plní. 🙂
My tam také, dělají hezké věci - např. kreslili na textil - na taštičku a ta jim zůstala, malá ji doma pořád nosí 😉, razítkovali bramborou, jablíčkem...lepili jsme vatového sněhuláka...je to i o tom sdílení dětí s rodiči a ostatními dětmi, malovali třeba společný velký obrázek - strom a jakou legraci si přitom užili. Jsou to prckové, ale s pomocí umí dělat už teď moc hezké věci.

evinka
10. pro 2011

na složitější věci je super seriál http://www.pred-spanim.cz/matysek-a-jaja/

evinka
10. pro 2011

Teda je to slíš pro starší děti, nebo pro rodiče, jejichž děti po nich chtějí takové záludnosti jako bagr, velblouda a tak.

dreamal
20. pro 2011

To jste mě teda uklidnili, už jsem se bála, že náš Štěpa (37 měsíců) je nějak zásadně mimo, že jen čmárá, ale když si to tak vezmu, když chce, dovede namalovat bagr, jeřáb i človíčka hlavonožce s očima a pusou a dokonce i nosem (i na zeď). Ten Maytýsek a Jája je fakt dobrý.

pepibubu
autor
4. kvě 2014

Holky, tak kreslení Pepu nebere dodnes, ale! Baví ho jiné věci - vyráběli z fima, dělali mýdlo apod, na ruce šikovnej je, jen to kreslení ho netáhne, tak to nehrotíme.. Jo a chodíme na grafomotoriku, protože při zápisu řekli, že má ztuhlou ručičku a chtěli mu kvůli tomu rvát odklad (no spíš kvůli tomu, že je to kluk, narozený koncem srpna...) Takže to, že ho neba kreslení, už tak nějak neřeším, prostě je holt po nás 😀