Jak učit miminko sedět, plazit se?

jaannaa
5. bře 2009

Ahoj, hledala jsem podobné téma, ale bohužel jsem na žádné podobné nenarazila. Mám 6,5 mesíční holčičku a scháním info, jak správně učit miminko sedět, plazit se..., s otáčením na bříško máme taktéž problém. Lucinka se vždy zepře a začne brečet. Dokáže se sama překulit jen na bok. 😖

barmborka
17. dub 2009

Jo přesně tak tou hlavou jede po zemi snaží se spíš tvářičkama tak je vždycky chudák červená 🙂 večer namažem ale jinak žádný problém.Dík za uklidnění manžel mi taky říká že se to naučí dyť je to teprve tři dny tak počkám a poradím se až vna kontrole 🙂

jaannaa
autor
5. kvě 2009

ahoj, tak hlasim ze uz jsme ve fázi lezení, pomalu si začína sama sedat¨, ke všemu si kleká (mám strach že se mi převrátí dozadu)....ale to otáčení ji stále nejde :/

lenkicka
25. kvě 2009

Ahoj holky,
moc si na problémy s lezením a sezením našeho malého ztěžovat nemůžu. Dneska má 6. měsíců...poctivě se plazí po pokoji, pase koně, převrací se a když sedí v autosedačce, tak se z polosedu sám posadí a krásně drží rovná záda. 😀
Ale je fakt, že od 3.měsíce plaveme poctivě 2-3x týdně ve vaně, tak věřím, že je to tím. Výborně se tím zpevňuje bříšní i zádové svalstvo...a když ho vezmu do rukou, tak cítím, jak je pevný. 🙂 Kamarádka, která plavala se mnou a má malého o měsíc a půl mladšího si toho taky všimla. I její malý je hodně živý a ohebný. Tak to nebude náhoda.
Už se těším, až začneme chodit na bazén, protože vana už je nám malá 😀 . Jinak jsem se Šimim byla taky na cvičení kojenců, a tam mi bylo ukázáno pár cviků na balóně a ty děláme taky. 🙂 ...ale voda vede!!!
A k hračkám...nevím, jaké máte...ale my používáme Lamaze hračky...jsou hodně barevné a Šimi je zbožňuje...obyč štěrkátko dvakrát nemusí...párkrát štěrkne a pryč...to se mi u Lamaze nestává...tak zkuste třeba ty...i když jsou cenově dražší... 🙂 ..pro mimi vše 😀 😀 😀

perlitka007
2. únor 2012

ahojky.... máme chlapčeka, má 73cm, 9,5kg, 8,5mesiacov.
Malý ešte nesedí, a do plazenie sa mu tiež nechce. Spí na brušku od dvoch mesiacov, pretočí sa na chrbticu bez problémov, ale na bruško sam akurát
v postielke, inak nechce. ☹ Krásne pasie, natahuje sa a reaguje na zvuky, ale snaha do plazenia žiadná. Na brušku vydrží docela dlho, ale potom sa pretočí na chrbticu, nechce plazit. Tak milé maminky, čo by ste nám poradili.
dakujeme s pozdravom Perlitka007 🙂

usounek25
2. únor 2012

ahoj, neboj to příjde - náš mladej začal lézt po 4 v 10,5 měsích, neplazil se vůbec. Pak si teprve začal sám sedat. Snažili jsme se ho různě motivovat, lákat na hračky, polohovat na všechny 4, aby se houpal na kolínkách, ale nic moc to nepřinášelo. Jednoho dne si začal klekat na kolena a pohupovat se na nich, pak na těch kolenách začal skákat - vypadalo to docela zajímavě 🙂 a během pár dní začal lézt po 4. A pak už byl jak tryskomyš.

perlitka007
2. únor 2012

Ahojky, Včera sme boli u neurológa a povedal že má váhu vpriemeru ročného dietata a vetšiu hlavičku, že to mu bráni v aktívnejšiemu pohybu, tak ja neviem. Doporučil na rehabilitaciu. A čo mám robit ked dám ho na zem na bruško, pasie koníky to je ešte v poho, ja ho tam nechám aby sa sám zabavil, a on za krátký čas sa pretočí na chrbát, začne protestovat, a vyžaduje pozornost..