Jak učit miminko sedět, plazit se?

jaannaa
5. bře 2009

Ahoj, hledala jsem podobné téma, ale bohužel jsem na žádné podobné nenarazila. Mám 6,5 mesíční holčičku a scháním info, jak správně učit miminko sedět, plazit se..., s otáčením na bříško máme taktéž problém. Lucinka se vždy zepře a začne brečet. Dokáže se sama překulit jen na bok. 😖

moniska24
5. bře 2009

Ahoj,my sme s tím taky bojovali,pomáhali sme si hračkama a nechali to spíš osudu.A nakonec začal chodit v jedenácti měsících.Doporučuji pak ohrádku ta nám taky hodně pomohla.

kacka.va
5. bře 2009

nijak, musí na to přijít samo, pokud ho to budeš učit, tak mu spíš ublížíš než pomůžeš, protože to tělíčko na to ještě není přirozeně připravené. Pokud ti přijde, že malá zaostává, poraď se s doktorkou a třeba vám předepíše nějaké rehabky.

jaannaa
autor
5. bře 2009

ok, díky... Lucka je jinak živel na bříšku se tocí jak hodiny 🙂 ale asi má opravdu ještě čas 🙂 Dr. říkala že je vše ok.

majaaita
5. bře 2009

Jaanno, má opravdu čas. Zkus motivovat na přetočení hračkou, nebo pomáhej za kolínko, ona na to přijde.
Plazení přijde samo, když už se točí jako hodiny, tak je na dobré cestě 🙂
Sezení nijak nepodporuj, to si musí objevit sama, většinou z kleku na čtyřech.

mousunek
5. bře 2009

jaannaa: souhlasím s holkama mimco na podobne veci musi prijit samo muzes treba za prstiky pomahat zvedat do sedu, ale dokud to neudela sama bylo by to neprirozene a ne zrovna ku prospechu. Neboj ona na vsechno drive nebo pozdeji prijde a pokud je to divoska budes si pak jeste rikat kde jsou ty casy kdyz se tocila na brisku 😀

Jak radí moniska24 ohradku urcite sezen a pokud muzu poradit tak polohovaci ja ji musela koupit uz ted Viky je desny zivel navic o dva mesice vyvojove napred, tak si v ni i hraje toci se v ni na zadickach i na brisku 🙂

pismenka
5. bře 2009

také souhlasím. Dítě musí chtít samo, to je jako kdyby nás někdo nutil k plazení po břiše místo chození,taky bych se zapřela a začla brečet.

many
5. bře 2009

no teda já ho nic neučila,v 6 měsících se začal plazit,v 7 lozit,hned další den si sám sedl a před 8 měsícem si stoupl a do týdne začal chodit u nábytku 😉 si myslím,že je nejlepší dítě nechat,ať se samo učí 😉

many
5. bře 2009

neučila jsem ho ani převalovat,jak mi říkala paní doktorka ať mu to ukazuju,přišel na to pěkně sám,je pravda,že jsme to teda zkusili,ale nachali jsme ho bít,furt ležel na dece,koukal na hračky a kolem sebe a pak to šlo raz dva 😀

many
5. bře 2009

být 😀 oprava,sorry 😀

karotky
5. bře 2009

jaannaa,..............tak já Ádu učila akorát pást koníky a lézt,aby to do 10.měsíců stihnul. 😅
Jinak sezení a plazení se naučil sám. 😉
Je teda fakt,že nikam nepěchal,ale mě to nevadilo,pokud mudra vyloženě nehrozila rehabkou. 😅
V půl roce uměl akorát pást koně a přendavat si hračky z jedné ruky do druhé. 😉

kristi
5. bře 2009

neucila jsem ji cilene nic, na vse si prisla sama, proste prirozeny vyvoj

jaannaa
autor
5. bře 2009

oan se Lucka ani po hračce nesnaží natáhnout... vždy ji nachám na zemi a hračky kolem ní...a ona se dá do breku...tak nevím co jí chybí...

kamanka
5. bře 2009

jaannaa, my budeme mít za pár dní 7 měsíců a taky sami nesedíme a nic! Jezdím s ním na Vojtovu metodu, ale zatím v pohodě, už ani druhý měsíc necvičíme, jen vždy jedeme na kontrolu a vidí se, jak pokročuje! Převaluje se ze zad na bříško a zpět, sedí celkem sám, ale občas padne do boku, takže ještě tak nesedí, no a dnes se mi začal trochu plazit dozadu! Jo a točí se kolem dokola, když je na bříšku, ale ničeho se neboj! Sestřence začla malá chodit myslím až po roce, takže...každé dítě je jiné. U nás doktorka říkala, že bude asi pomalejší, protože má v půl roce 9,5kg🙂 Tak že ty kila mu budou trochu bránit!

berenika39
5. bře 2009

Nijak. Mělo by to přijít samo, a je jedno, jestli ted nebo za tři týdny. Pokud jste po kontrole pediatra, a ta je spokojená, nic ji "neuč". Oni na to mají svoje tempo a metody, přirozené🙂))). Hodně ji motivuj něčím, co má ráda, aby se na to snažila doáhnout, otočit se za tím - u nás fungovala fakt láhev s mlíkem 😀 😀 . Možná má hračky okoukaný, dělám to tak, že dávám pétovi jen pár věcí, ostatní mám uložené, po pár dnech to měním, má je "jako" nové. Naplň mu malou petku korálkama a pevně zavři, nebo vodou...dej mu krabičku s víčkem, něco jinýho, než zná...jo, a jen mě napadlo....nenechávej ji na zemi, sedni si k ní, mluv na ní, sedni si dál, aby chtěla k tobě....

jaannaa
autor
5. bře 2009

berlinka...diky, vyzkouším

beruska2x
5. bře 2009

ni ji nechybi chce si hrat s tebou nebo pochovat 😀

zkus ji ukazat jak se pretocit, trosku nadzednout zadek a tak, mozna chce a nevi jak na to, to prijde, pak to vetsinou umi behem par dni 😉

martinka79
5. bře 2009

jančo v klidu prostě by chtěla si hrát, ale zatím sama nepřišla nato jak na hračky dosáhnout či popolézt dej jí čas až ti bude utíkat tak bude vzpomínat na chvilky v klidu.
JInak přetáčenís e dá cvičit, ale sezení ne.

jaannaa
autor
5. bře 2009

se sezením ani takproblémy nemáme, ona sama když jí podám ruce, tak si me hcytne, a krásně se přitáhne až do sedu 😀 to je snad jediny co ji baví

geminis
5. bře 2009

jaannaa,
prosím Tě nic ji neuč, nech ji na vše její čas, nespěchej na ni...jak píší holky. Je to ještě miminko.
A s těma hračkama, možná jich má kolem sebe hrozně moc--v takovém případě jsou z toho děti špatné, protože jsou rozptýlené.
I tak bych byla v klidu, nestresovala se a hlavně neporovnávala!! Každé dítě je jiné, potřebuje svůj čas. Nelze je pasovat na žádné tabulky. To jsou matematické průměry a děti nejsou čísla ani vzorce.
Tu rozdílnost vidím na našich dvojčátkách. Nikdy bych nevěřila, že mezi nimi může být tak propastný rozdíl.
A jak píše Martinka, hlavně dítě neposazuj, když to samo neumí a nevoď za ruce.

kokaka
5. bře 2009

Dobrý den holky, dneska jsem se zaregistrovala, mám dcerku 8,5 měsíční a jezdíme na rehabku asi měsíc, protože se jí vůbec nelíbí poloha na bříšku, otáčí se jen ze zad na břicho, zpět neumí, neopírá se dobře o dlaně, jen na loktech, tudíž ani náznak plazení, lezení a o sedu nemůže být ani řeč, je pořád taková hadrová mi přijde, takže taky jsem z toho smutná, doufám, že cvičení pomůže, porod byl císařem, ale žádný problém nebyl, každý je holt asi jiný

martinka79
5. bře 2009

Koka je to vážně normální já doporučuji maminkám xco mají pocit, že jeich mimi je nějaké nepohyblivé a nezdá se vám to, i když dr,. tvrdí, že je vše OK. vyhledejte fyzioterapeutku cvičením u ní se nic nezkazí a spíše dítě a vy získáte hodně rad. Jinak suepr je cvičení v kolektivu mamin často to organizují mateřská centra.
Holky nechte svá miminka v klidu. moje dcera běhala od 10měs.a řekla zhruba 10-15slov. a syn bude mít 11měs a nic -ťape jen u nábytku, mluvení no to je jen ukazování a občas blekne něco co je skoro slovo a co? jen ať pěkně čtyřnožkuje a ukazuje. Na chození a mluvení má celý život.
vy nechte drobky v klidu obrňte se trpělivostí na pitomé kecy lidí kolem a úsměv na tvář a pohodu do kapsy. 😀

martule20
5. bře 2009

Jani: jednoduchá rada zní NEUČIT. Fakt, ona na všechno přijde sama, uvidíš! Urychlováním bys jí jen ublížila.
Motivuj jí hračkama a uvidíš, že Lůca brzy sama pochopí, co má dělat. Naše Eli sama sedí až od 10 měsíců.
No a co? Nic jí neuteklo a já si to teď o to víc užívám 😀

mobina
5. bře 2009

JJannco přidávám se k ostatním. Nechat být. Dneska se nepřetočí a zítra se ti může klidně přetočit, začít plazit a kolínkovat 😉 Děti se vyvíjí ve skocích. Nic netrénují. Můj syn před týdnem chodil jen kolem nábytku, nestál v prostoru a dneska mi tu běhá sám po bytě jako profík 🙂

martinka79
5. bře 2009

mobi tak to ti gratuluji. 🙂

dnada
5. bře 2009

ahojky,tak já toho mýho lenocha v půlroce motivovala hračkama,aby se přetáčel,dala sem mu max dvě,aby si mohl vybrat(nejvíc zabíral telefon,ten ho láká dodnes). Jo a plazení sme cvičili v 7mi měsících na posteli,jen sem mu střídavě zapírala rukou chodidýlka,aby zjistil,že se dá i pohobovat dopředu😉 (pěkně se u toho vztekal) Dnes už se koulí po bytě a snaží se i popoplazit,zatím nezdárně ale snaží se😉 Sedět mu nepomáhám,ale stačí mu podat ruce a přitáhne se sám do sedu,to jo,to je rychlý a zkouší to i z lehu ale to se mu nedaří😀 On na to přijde až začne lézt😉 JInak chodíme od půlroka na plavčo,mám dojem že i to hodně pomáhá,je takový akčnější a snaživější 🙂

jaannaa
autor
5. bře 2009

dnada...taktéž máme plavání od 3 měsíce doma ve vaně a tekdo jsme začlai chodit aj na bazen, super vec! 😀

jaannaa
autor
6. bře 2009

tak uvidíme............

kate77
6. bře 2009

Ahoj...tak naše dělá přesně to jak tu někdo psal,že dloooouho nic a najednou otočka sem otočka tam..pak dloooouho nic a najednou se plazí i leze... během týdne

tereziep
6. bře 2009

Ahoj, já bych tomu nechala volný průběh. My jsem se začali obracet až v 7 měsíci. Malá pak se pak začala plazit a o nějakém válení sudů se nám mohlo jen zdát. Každé dítě je jiné. Někdo začne brzo, jiný později. Nic se nemá uspěchat a nic dělat napřed. Ty co dětičky posazují a oni sami to ještě neumí jim akorát ničí páteř - dítě si musí udělat napřed svali a potom si leze, sedí a nakonec chodí. Prostě ji nech na bříšku, dej jí věci blíž a ona na to přijde sama.