Jak uspáváte dvě děti? Cca 4 roky a 1 rok

evaabb
29. zář 2017

Ahoj, jak prosím uspáváte sourozence?? Nějak se mi to nedaří sladit dohromady, mladší je hodně vzteklá nevydrží chvilku v klidu, syn je klidnější ale zase vyžaduje abych večer četla pohádku ležela s ním nebo aby se na mě alespoň mohl dívat z pokoje než usne..nechat je tam oba tak mladší udělá takovej humbuk že o spaní nemůže být řeč. Díky za vaše rady 🙂

monasek84
29. zář 2017

Jednoho v loznici, druhyho v pokojiku, jednoho uspavam ja, druhyho manzel 🙂

kakackovalenka
29. zář 2017

syn, 15měsíců, usíná sám kolem půl osmé, dcera, 4 roky, chodí spát po osmé, potichu přečteme pohádku a odcházím, dcera usíná sama. spíme prozatím všichni v jedné ložnici, ale děti půjdou brzy do svého pokojíčku

evaii
29. zář 2017

Mala má 6měsíců.chodí spat cca o pul 9.položím do postýlky, pohladim, dam pusinku, ona se zavrtá do plenek co má kolem sebe a usíná si sama.dávám si ji na kameru.mezi tim přejdu k synovi (5let) přečtu pohádku, dam pusu, chvilku si k němu lehnu, pustim svítící želvičku.po chvíli odcházím a on už si usne sám.nebo si k němu chodí lehnout manžel a ja si obstaram dcerku.

blikacka30
29. zář 2017

Ahoj. Jsem ve velice podobné situaci. Manžel chodí i na noční, takže jsem několik nocí s dětma sama. Dcerka má 4 a půl roku, syn 10 měsíců. Dcerka byla zvyklá usínat u pohádky, ale když se narodil malý a já musela kojit, čekala na mě klidně i půl hodiny ;) Malý už má 10 měsíců, okoupu ho a jdeme dát dcerce do pokojíčku pusinku. Dokud malý nezlobí, přečtu i krátkou pohádku, když je unavený, malá zaspí i bez pohádky. Ale chtělo to čas, než jsme se k danému usínacímu "rituálu" dopracovali ;)

radecka1
29. zář 2017

Dvojčata 3 roky a mimčo 5m. Většinou je doma manžel, tak zkusím uspat mimi (kojením), zatímco manžel koupe a pak uspávám kluky. Když mimčo neusne, tak ho dostane manžel a uspím kluky a pak se vrátím uspat mimčo. Když jsem doma sama, tak kluci jsou ve vaně a já vedle kojím (oba dva pořád mluví, tak vím, že se netopí). Zkusím uspat mimčo a pak dokoupeme a jdu si lehnout k dvojčeti, které usíná do 5 min a potom k druhému. Od té doby co mají pokojíček a každý velkou postel, tak chtějí abych ležela u nich. Někdy chtějí před spaním číst, někdy jen vyprávíme, ale dokud mluvím, tak nikdy neusnou. Když mimčo nespí, vezmu ji do pokojíčku a buďto je s námi v posteli nebo ji nechám v houpátku nebo na koberci a uspávám kluky. Když mimčo brečí, tak dám pusu a řeknu, že se vrátím až ji uspím a musí čekat. Než se vrátím, tak většinou aspoň jeden usne. Zatím chtějí všichni uspávat od maminky.