Jaké jste zkoušely cesty, jak uspat téměř 3leté dítě?

terezapetrova
26. čer 2014

Dobry vecer, zadam ty které mají problémy s uspavanim deti na noc. Jake jste zkousely cesty jak dite uspat? Mam syna 2 roky a 10 mesicu a od cca 1 roku mame problémy s uspavanim na noc. Snad tisickrat jsem zkousela systém nechat plakat a chodit kontrolovat po 4, 6, 8, a nikdy ne dele nez 10ti minutach, syn se takto naucil usínat vždy jen na par tydnu. Muj zpev ci cteni pohádek odmita. Takze ho proste každý vecer uspávám jen tim, ze jsem u nej v pokojicku co nejpotiseji a cekam az usne. Je to v prumeru 30 - 40minut každý den, vim, ze to není tolik ale je to unavne z několika duvodu - za prve trva to jiz 5 mesicu, delam to vice méně sama samozrejme kazdy vecer, mnohdy u nej usnu a pak uz samozrejme nejsem schopna niceho, a přitom cas kdy spi by bylo třeba vyuzit /maminkam jiste nemusim vysvetlovat/, je to narušující pro vecer a i "ztrata " casu přes 3, 5 hodiny tydne, boze co bych dala za 3,5hodiny tydne volna navíc 🙂 atd. Prosim piste zkusenosti, rady, to uspavani je unavne ☹ dekuji moc 🙂

terezapetrova
autor
29. čer 2014

@marci81 dekuji, jsi jedna z mala kdo mi rozumi.. 🙂

terezapetrova
autor
29. čer 2014

@jannka15 to jsem si dala s pouzitim toho vyrazu ztrata casu 🙂 nu jo uz to nikde používat nebudu, on když clovek nevi moc souvislosti.. tak to stejne nemůže moc pochopit ale dik 🙂

terezapetrova
autor
29. čer 2014

@diniki ještě jsem mela do uvodu napsat, ze syn je vsem pomalejsi a mnoho věci ještě nechape. a i v tomto porozumeni často asi dost pomuze. Kdybych mu rekla, ze se jen vysprchuju a prijdu tak to ještě nepchopi a bude to brat tak, ze jsem ho proste dnes odmitla uspat a a bude samozrejme reagovat placem. Ale doufam, ze to casem pujde. Kazdopadne dekuju, napsala jsi to moc hezky a povzbudila jsi me 🙂 kdyby byly nejake vetsi zmeny.. dam vedet 🙂

terezapetrova
autor
29. čer 2014

@evavit dekuji ale myslim, ze je rozdil mezi vecernim a jinym usinaním a pak taky v 9 mes. a nebo skoro ve 3 letech. Tu knihu znam. spime v noci i po obede normos, slo mi jen o to vecerni usinani, diky za pripevek 🙂 hezky den..

krucis
22. črc 2014

Tak to jsi na tom ještě dobře. Naše malá (dva a půl) usíná poslední dobou skoro dýl než my. Uložím jí do postele, přečteme pohádku, nebo chce šimrat záda a pupíka a pak odcházím. A to potom začne že chce papat, čůrat, kakat, pít, přikrejt...... Dokud neuměla vylejzat z postýlky, tak to šlo - vyndala jsem jí ven na čůrání, dala pití a konec - už jsem jí jen odbyla, že už byla, nebo pila a ať se přikreje sama. Jenže pak začala vylejzat z postýlky a teď má pár dní velkou postel, je z ní každou chvilku venku. Takže vyhrožuji pobytem v kooutě a doufám, že nezaberem dřív než naše cácorka, aby něco nevyvedla.

xavera
5. srp 2014

@terezapetrova mluvíte mi z duše. Je to strašně únavné, i když bych se pro ni rozdala, přesto v tomto čase bych mohla třeba uvařit na příští den oběd, či popracovat, když už nemám rodičovskou, nebo si zacvičit nebo něco přečíst....ale bohužel. Malá už v roce vylezla z postýlky, od narození nespavec, navíc hrozně aktivní a stále v pohybu. Nikdy na ní není znát únava. takže dát jí do postele ať si tam sama usne je u nás zkrátka nesmysl.....to zkrátka nehrozí ona vydržela několikrát i po celém dni nespání nespat ani celou další noc a usnout únavou až další dopoledne v 10. Takže u nás se jde do postele ve 21h, ležím s ní na posteli, čtu pohádky a svítím jen malou lampičkou na obrázky u pohádek - nejlépe nějaké říkadla, kde jsou obrázky na každé stránce, a´t má na co koukat. Když už přestane skákat a zmítat celým tělem, což trvá třeba hodinu a jen v klidu leží, už to zhasnu a řeknu ať zavře oči a pusu a ještě povídám pohádku třeba o pejskovi a kočičce a přitom jí šimrám na bříšku či zádech. To už ale cítím, že je vyhráno a už mi do toho nekafrá a většinou u toho usnu 🙂 skutečně usne cca v 22:30. Kdybych odešla, odejde okamžitě za mnou. To bych jí tam musela zamknout, aby se z pokoje nedostala.

terezapetrova
autor
6. srp 2014

@krucis ať se vám to zlepší, já mou situaci úplně za dobrou nepovažuju 🙂

terezapetrova
autor
6. srp 2014

@krucis máme tyto problémy s usinanim teď 2,5 roku ;(

terezapetrova
autor
6. srp 2014

@xavera strašně moc děkuji za tvůj příspěvek, jsi jedna z malá z těch, které mě chápou a které jsem doufala , ze najdu na tomto fóru 🙂 děkuji, doufám, ze se budem nadále moci podporovat a ze se to u Vás i u nás zlepší, kolik je malé? Btw mate ještě ten účes, který mate na fotce, děsně Vám to sekne 😉 zdravím 🙂

terezapetrova
autor
6. srp 2014

@xavera omlouvám se za tykání i vykání v jednom příspěvku, nějak mi vypovídá hlava 😉 😒

xavera
6. srp 2014

@terezapetrova
ahoj, jasně můžeme si tykat 🙂 díky, ten účes mi vyhovoval, ale teď nosím mykádo. Možná zas někdy v budoucnu 🙂 lezlo to hrozně do peněz a času - každé 3 týdny u kadeřnice. Na to teď nemám ani čas ani peníze.
Malé je 2r,4 m. Já beru jako výhru ale to, že už alespoň spí v kuse až do rána. Od 4ech měsíců do skoro dvou let se vzbudila ráno ve 3 a už nemohla zabrat až do rána. Přes den spala od narození 3 x 10 minut, v půl roce 2 x 35 minut a to se muselo jet s kočárkem a ani nepípnout. Od 8m spala jednou denně 1,5 hodinu - to jsem ale jezdila s kočárkem aby usnula třeba hodinu. Teď už přes den nespí, za to když konečně večer usne, spí do rána. To beru jako úžasný úspěch a naspávám konečně ty dva roky totální vyčerpanosti.

aemmi
6. srp 2014

@terezapetrova A spí přes den? Nečetla jsem tedy všechny příspěvky, tak nevím, jestli to tu padlo. Já uspávám cca od 2 let, předtím usínala sama, pak najednou zlo. Sedím u ní a držím za ruku, dokud spala přes den, tak to trvalo dloouho, od té doby, co po obědě spát nechodí, je to o moc lepší.

terezapetrova
autor
10. srp 2014

@xavera jsem rada, ze tedy aspoň mate aspon to nocni spani a trochu si odpocines 🙂

terezapetrova
autor
10. srp 2014

@aemmi to Ti verim, nas malej by ještě den bez poledního spanku nedal, je to spavejsi typ 😉

terezapetrova
autor
10. srp 2014

@xavera a dekuji 🙂