Jaké jste zkoušely cesty, jak uspat téměř 3leté dítě?

terezapetrova
26. čer 2014

Dobry vecer, zadam ty které mají problémy s uspavanim deti na noc. Jake jste zkousely cesty jak dite uspat? Mam syna 2 roky a 10 mesicu a od cca 1 roku mame problémy s uspavanim na noc. Snad tisickrat jsem zkousela systém nechat plakat a chodit kontrolovat po 4, 6, 8, a nikdy ne dele nez 10ti minutach, syn se takto naucil usínat vždy jen na par tydnu. Muj zpev ci cteni pohádek odmita. Takze ho proste každý vecer uspávám jen tim, ze jsem u nej v pokojicku co nejpotiseji a cekam az usne. Je to v prumeru 30 - 40minut každý den, vim, ze to není tolik ale je to unavne z několika duvodu - za prve trva to jiz 5 mesicu, delam to vice méně sama samozrejme kazdy vecer, mnohdy u nej usnu a pak uz samozrejme nejsem schopna niceho, a přitom cas kdy spi by bylo třeba vyuzit /maminkam jiste nemusim vysvetlovat/, je to narušující pro vecer a i "ztrata " casu přes 3, 5 hodiny tydne, boze co bych dala za 3,5hodiny tydne volna navíc 🙂 atd. Prosim piste zkusenosti, rady, to uspavani je unavne ☹ dekuji moc 🙂

annniie
26. čer 2014

Já sedím vedle malé na nočním stolu a čtu jí jednu krátkou pohádku, ale jenom pod podmínkou, že má zavřené oči, většinou vytuhne, nebo ještě chvíli po pohádce s ní jsem v ložnici, ale musí mít zavřené oči, jinak bych šla pryč a to se jí nelíbí🙂

terezapetrova
autor
26. čer 2014

@annniie dekuji a kolik je male? Muj syn prave odmita jakekoliv cteni. Je vseobecne pozadu a knizky - pohádky, povidky ho zatím moc neberou 😒 ale casem to cteni budu zkouset znovu 🙂

annniie
26. čer 2014

@terezapetrova aha, tak naše malá je zase hodně vnímavá a čtení a pohádky ji hodně baví, jsou je jí dva a půl🙂

schnek
26. čer 2014

chce být s tebou, to je přirozené. I můj nejstarší je nadšený, když může alespoň usnout u nás v posteli, natož když tam může i spát přes noc. A neviděla bych to jako ztrátu - ale naopak jako investici do psychiky svého dítěte, půlhodinku si poležíte, přitulíte, trochu si odpočineš. A určitě to nebude na věky. Pokud se ti to ale nechce "absolvovat", co ho nechta usínat u vás v posteli a pak ho přenést? nebo se domluvit s tatínkem alespoň na nějakém prostřídání?

terezapetrova
autor
26. čer 2014

@annniie hmm tak stari jsou podobne, třeba tomu syn taky nekdy prijde na chut 🙂

terezapetrova
autor
26. čer 2014

@schnek ano s tou psychikou a s tim, ze svým zpusobem to ztrata casu asi neni mas asi pravdu. Kez by to jako investice zapůsobilo. Tatinek se prostřídávat proste nechce..ale to by bylo na jiné téma 🙂 Myslis, ze v manzelske posteli by usinal lepe? Protože jinak nejak nevidim ten rozdil, byla bych tam proste s nim a cekala az usne tak nejak? 🙂 Pardon, mozna jsem natvrdla, byl narocny den..

bajana
26. čer 2014

prepac, ze ti neporadim....ale co robi, ak ho ulozis a jednoducho odides? alebo ked mu vysvetlis, ze je v bezpeci, ze si vedla v miestnosti a pod.? ved v tomto veku uz musi tieto veci chapat...

mam pocit, ze vacsina modernych mamiciek takyto stav povazuje za prirodzeny a taky, ktory sa nema dietatu upierat...podla mna je to zavislost ako kazda ina...ziadna zavislost nie je dobra, treba s nou bojovat...trojrocne dieta by si malo zacat uvedomovat, ze su aj ini ludia so svojimi potrebami, nie len ono a jeho potreby...

chroustinka
26. čer 2014

@terezapetrova co jsou 3,5hod tydne v porovnani s budovanim vztahu s ditetem? jestli usnete tak to telo proste potrebuje, kdyby to nepotrebovalo neusne. 30min je v pohode, syn mival (kdyz jsem cekala druhe) obdobi kdy vydrzel hodinu az hodinu a pul nechat se uspavat (to mu bylo kolem 2,5 roku) a to jsem rano vstavala do prace a v noci k nemu jeste klidne 8x vstavala. nelituju toho. nikdy bych no nenechala urvat, sama chci taky usinat s tim s kym je mi dobre. tak proc to upirat diteti, prijde doba kdy na to budeme jeste vzpominat a budou nam vstavat vlasy hruzou na hlave kde je a s kym "chrape". ono ten zlom ze zacne spavat sam muze prijit ze dne na den.

vevi1
26. čer 2014

ahoj, mame to uplne stejne.dceri budou v cervenci 3 roky a jeste nebyl jediny den, kdy by usnula sama.vzdy tam s ni musime byt dokud neusne.stridame se s manzelem, ale vetsinou je to na nem 😉 precteme pohadku,povidame, zpivame si a pak ji jeste musime vetsinou drzet za ruku.popravde jsme ji ani nikdy nezkouseli nechat vyplakat,prici se nam to.je to hodne narocna disciplina, ale prave vubec netusime, jak nenasilne prejit k tomu,aby usnula sama.zkouseli jsme vysvetlovat, ze uz je velka holka, ze by to mohla zkusit sama, ale bez uspechu...zase si rikame, jak dlouho nas takhle bude potrebovat a vyzadovat nasi pritomnost a tak to nechavame prirozene plynout,hadam, ze do 15 ji uspavat nebudem 😉 takze neporadim

marci81
26. čer 2014

@terezapetrova nevím, jestli ti pomůže, že v tom nejsi sama, ale já také uspávám a z 99% sama. Když jsem doma, tak dcerka nikoho jiného prostě nechce. Uspávám u nás v manželské posteli nebo u ní v pokojíčku, efekt na dobu uspání to ale nemá. Dcerka je od narození nespavec. Od druhého roku mi už nespí po obědě vůbec. Ráno vstává brzy a večer usíná kolem deváté, někdy i později. 😉 Jsou to prostě ještě malí broučkové a potřebují nás, s tím se nedá nic dělat.

ivonapop
26. čer 2014

Večer u nás problém nebyl. Základ bylo koupání, pak večeře a šupky spinkat. Ale od roka věku byl problém se spaním po obědě. To bylo peklo, které jsem vzdala asi v roce a půl. Ale jak bylo znát, noční spánek stačil. Neměli jsme problém,- který řeší kamarádka už nějakých půl roku, ale není se čemu divit,, že jí malá nechce spát. Jednou ji koupe, pak zase ne. Pak se nemůže ale divit, že neusne a když, tak je imrvére vzhůru. Harmonogram žádný. Jednou ji uloží vykoupanou v sedm večer, jindy v osm, jindy v osm, - jindy v sedm vykoupanou - (krmení nezmiňuji, ale i tak by to bylo zbytečné). To je potom těžký

teok
27. čer 2014

My zatim mame mlade v loznici, bude mu 31.m., ale je nauceny, ze skonci sport a on maze do pelechu, nekdy chce prikryt, ale usina sam 🙂.... ja se bojim spis uceni na pokojik, odmita ho 😖

plasilka
27. čer 2014

Naše malá je stará nejsem2 a půl roku a usíná sama asi poslední 2měsíce.dříve jsme nechávali vyplakat cetli pouštěli pohádky písničky a nic nepomohlo . Pořád chtěla ať tam jsme.já nebo tatínek.od roka a 8 měsíců spí sama v posteli vedle v pokoji ale večer vždy chtěla ať tam někdo z nás je než usne . Nedávno začala mít období že chce vše dělat sama.oblékat se jíst vše sama.to vyžaduje velkou trpělivost zvlášť když máme 7 měsíčního chlapečka.takže jsem ji řekla že pokud chce vše dělat sama tak bude i sama usinat . Večer má svůj rituál večeřepluštění 15minut pohádky.pak vyčistit zoubky a spát.zeptala jsem se ji jak to chce.tak chtěla lampičku a otevřené dveře do pokojíku a musím ji říct co jdu dělat aby věděla kde jsem.třeba ji řekněte se jdu strachovat nebo kojit brasku a tak.a je to fakt super že už tam s ní já nebo tatínek nemusíme večer být.jo a ještě musí mít u sebe svoji oblíbenou panenku.

plasilka
27. čer 2014

Oprava ne strachovat ale sprchovat 🙂

schnek
27. čer 2014

@terezapetrova možná by mu ta tvoje postel stačila. Neboj, až se dostatečně ujistí, že když bude třeba, jsi tam, nebude mít problém usínat sám. Já sama třeba nesnáším některý místa po tmě a je mi nepříjemný být na nich sama a to jsem dospělá. Do 15 se určitě uspávat nenechá 😉 Je třeba si je užít, dokud o nás stojí. Můj nejstarší už je v některých věcech tak samostatnej a nepřeje si, aby se mu do nich zasahovalo... za chvíli budu už jenom stará, trápná a otravná matka, co ničemu nerozumí. 😀

terezapetrova
autor
27. čer 2014

@ivonapop my to doma ale vedeme jinak nez Tva kamarádka 😉

terezapetrova
autor
27. čer 2014

@bajana když odejdu tak rve a rve, odhaduju to na hodku a pul nez se zase vratim, takze to nezkousim, jinak se neda napsat v tomhle veku uz musí tyto věci chapat, muj syn je bohuzel pozadu i v chapani a tohle proste ještě nechape 😒
hledam prave nekoho kdo by mel podobne tezkou zkušenost jako ja, ze by třeba vedel.. deti se nedaji házet do jednoho pytle 🙂 Ty asi mas sve deti vid 🙂

terezapetrova
autor
27. čer 2014

@chroustinka akorát je narocny, ze ty boje s uspavanim trvaji uz 2 roky, nevim jestli jste to měli stejne

terezapetrova
autor
27. čer 2014

@vevi1 to je prima, ze Ti pomuze manza 🙂 ja toho myho totiž nepresvedcim a on když clovek ma pomoc tak je to mozna trosku jiné 🙂 drzim palce 🙂

terezapetrova
autor
27. čer 2014

@marci81 potesila jsi me svou odpovedi, dekuji 🙂

terezapetrova
autor
27. čer 2014

@teok drzim palce s ucenim 🙂

terezapetrova
autor
27. čer 2014

@plasilka to je fajn, ze ji to takto vysvetlis, asi je to zaklad, ten muj to zatím takhle nepochyti, snad casem 🙂

terezapetrova
autor
27. čer 2014

@schnek dekuji 🙂 ale to s manželskou posteli, nebylo by to to same? Jde spat cca 19,45, do 20,30 byva tuhej, co by se zmenilo? Usinal by asi stejne dlouho? Jen bych ho pak ještě prenasela. Diky 🙂

ringlicka
27. čer 2014

ahoj, my to máme s uspáváním taky problematické. Malý má teď 2 roky a 2 měsíce a uspávám bohužel jen já, manžela nechce. Ten jej uspával jen když jsem byla v porodnici, to měl 21 měsíců. Po návratu z porodnice jsme krátce zavedli systém, že si pobrečel a pak usnul v pokoji sám. Jenže jak dosáhl na kliku a otevřel si dveře, tak to skončilo a já se opět vrátila do pokoje. Uspávání nám trvá min. 30 minut. Někdy, když dostane prso, usne dřív, ale to jsem mu od 19 měsíce odmítla dávat, aby nebyl problém s uspáním, když budu v porodnici. Tak "cici" dávám jen po obědě.

marci81
27. čer 2014

@terezapetrova to jsem ráda. Já vím, že je to náročný, takže tě chápu. Já naši malou, která má přesně tři roky stále uspávám, jak už jsem psala a i když bych byla samozřejmě někdy ráda, kdyby usínala sama, tak mi na tom zas nepřijde nic tak zvláštního a na druhou stranu v poslední době už začínám pozorovat zlepšení. Když usne do těch devíti, tak se to dá. Horší, jak už je to dýl, třeba až po desáté a tak, to už jsem kolikrát taky vytočená, ale snažím se být v klidu a nedávat to znát.

@bajana já myslím, že dcerka to asi chápe, že se jí nic nestane, ale podle mě je ve třech letech teda ještě dost malá a má nárok na to se buď za a) něčeho neopodstatněně bát nebo za b) chtít cítít blízkost blízkého člověka a opravdu nechápu proč bych jí to měla upírat. Myslím, že já jako rodič bych v ní měla od malička budovat pocit jistoty, že se na mě může spolehnout, když mě potřebuje.

Ono to je často náročné, to nepopírám, kolikrát jsem za posl roky viděla třeba zprávy by se dalo spočítat na prstech jedné ruky, nejsem matka roku s vyleštěnými okny atd. Ale dělám co umím podle svého citu. Občas už je to teď třeba tak, že malé v pokojíku nebo u nás v posteli, pustím pohádku, dám mlíčko a řeknu, jdu vedle uklízet, kdyby něco, tak zavolej a nechám pootevřené dveře a je to ok, jindy mě tam prostě chce. Takže
@terezapetrova nevzdávej se a vydrž, ono to přijde!!!

pisisvori
27. čer 2014

@terezapetrova dělám to bez pár dnů už 5let🙂. Dcera nespala nikdy s náma v posteli, ale prvně usínala u prsa a pak při pohádce, zpívání nebo jen tak tulení se ke mě.Někdy to byla i hodina a víc když byla malinká☹. dcera je nespavec opravdu hodně velký....víc jak 10 hodin za den spala od narození jen výjimečně. Přes den nespí už od 18m...už v 10m spala jen 1x za den...... Bohužel tatínka odmítá (ten může přečíst pohádku, ale jak usíná musím já) a on se vůbec nesnaží, aby ji nějak nalákal, že i sním to bude fajn...Jednou to přejde samo a myslím, že už to nebude za dlouho🙂. A já jsem jako malá byla podobná...mám sestru = dvojče a ta nikdy mamku u sebe v posteli nechtěla. Není to o výchově, ale "bohužel" o povaze dítěte a mě nějak přijde, že proto jsem jejich mamina, abych jim tyhle základní potřeby "uspokojila"🙂🙂....i když samozřejmě mě to taky někdy "štve" a nevím jak to teď bude probíhat až se narodí druhé.

hanulkapal
27. čer 2014

@marci81 Mám úplně stejný názor jako ty. Já sice mimčo teprve čekám, ale můžu mluvit za sebe. Já jsem byla celkem bojácné dítě, byla jsem hodně opatrná a měla jsem hrůzu ze samoty v noci a bála jsem se tmy, ale fakt hodně. Nejhorší pro mě bylo, když jsem se vzbudila uprostřed noci a "musela" jsem přeběhnout půl bytu, abych vzbudila mamku a ona mohla jít se mnou zpátky do pokojíčku. Nestydím se za to, v té době mi bylo cca 5-6let. Každé dítě je individualita a některé prostě potřebují cítit tu ochranu, tu jistotu, co má v rodičích, déle. Některé přispívající asi nepotěším, ale strachu ze tmy jsem se zbavila až téměř v dospělosti, ve vlastním bytě a mám takový pocit, že to nebylo dospělostí, ale změnou prostředí, v bytě rodičů, kde jsem vyrůstala, jsem se prostě někdy necítila úplně bezpečně, možná nějaké špatné zóny, nevím.

jannka15
28. čer 2014

Naší male jsou dva roky,od narozeni spi s námi v posteli a usíná u prsa. Pro me je moc důležité,ze jsem s ni,když usina a neberu to jako ztrátu času. Mne by se také vice líbilo usinat u mámy než sama. Podle me k samostatnému usinani si ma dítě dospět samo.

diniki
28. čer 2014

Zlepší se to uvidíš. Já taky uspávám, malé jsou 3 roky a 4 měsíce a je to stále lepší a lepší. Vymýšlí si pouze na mě, protože když jdu náhodou někam večer posedět s kamarádkama, tak tatínek ji přečte jednu krátkou pohádku a ona zaleze sama a usne. U babičky na přespání chodí také spát úplně sama. Takže je to jen o tom poutu s maminou. Ale když ji řeknu, že se musím jít třeba ještě vysprchovat a za chvilku přijdu, tak to respektuje a většinou, když se vrátím, tak už spí. Jeden čas nám výborně pomohlo, že jsme ji z postýlky udělali bunkr, kam se schovala a nebála se okolních stínů apod. To usínala klidně i sama, protože neviděla, že v místnosti s ní není ani máma ani táta. Uvidíš, že nám tu za půl roku napíšeš, že se to lepší 🙂

evavit
28. čer 2014

Ahoj, já mám 9 měsíčního chlapečka. Donedávna spal s námi v posteli pokaždé když se vzbudil dostal prso a byl klid. Pak jsem řikala, že už ne že ho nakojím nejdýl do půlnoci a pak až nejdřív ve čtyři ráno. To byly boje. byl schopnej hodinu lézt po posteli a blbnout a plakat a bylo to hrozný. Utěšovali jsme ho na ruce. Třeba hodinu a pak byl klid a musel ležet u nás poznal jakmile byl v postýlce a bylo zle. Až mě kamarádka navedla na knížku je i online ke stažení na ulozto.cz. Je to : Každé dítě může dobře spát. Odbourali jsme noční kojení dostane jen před spaním a pak až ráno nejdřív v 5 a je schopnej prospat celou noc nebo i jen 2x se vzbudit. Každopádně je to pohoda tedˇ. Nevím jak by ta metoda popsaná v knize platila na 3 leté dítě ale mám takovouhle dobrou zkušenost. Konečně se vyspíme. .-)