Jaké knížky kupovat předškolákům?

bjorka
13. srp 2009

Mám doma šestiletého špunta, v září jde do školy. Stále po mě chce ať ho naučím písmenka, nevím neuškodí to spíš? Nebude se ve škole pak nudit? našla jsem tady pár knížek - http://www.svetdetskefantazie.cz/predskolaci/ ale fakt nevím podle čeho vybírat a jaké jsou nejlepší. Poradí mi někdo?

mart.s.
13. srp 2009

ahoj bjorka- mám dva kluky a ten starší jde do 3. třídy. Když šel do školy, tak už četl Neználka a podobné knížky. A nikdy jsem toho nelitovala. Byla jsem jen ráda, že už čtení nemusíme řešit. Měli jsme i tak dost práce se psaním. 🙂 . A holky( tedy další maminky nám jen záviděli, že nám to čtení odpadlo). Péťa měl od první třídy skvělou učitelku, která těm , co už uměly číst, půjčovala různé knížky atd.Takže čtení jen doporučuji. 😉

bjorka
autor
13. srp 2009

tak to jste měli štěstí na paní učitelku , ona vlastně stejně nejvíc záleží na ni , jak se dokáže zaujmout děti, co jsou popředu.

mart.s.
13. srp 2009

to určitě. A s druhým klukem to uděláme stejně. Možná, že s tím čtením má někdo špatný zkušenosti, nám se to ale fakt osvědčilo.

bjorka
autor
13. srp 2009

Děkuji, děkuji a jak jste ho tak rychle naučili vlastně číst?Z knížek nebo jak?

martinka79
14. srp 2009

nikdy nic neškodí.... když to umí učitel zúročit. 🙂 nejlepší já nevím jako spec. ped.... beru hodně to co děti zajímá a co je baví logické hry.... doplňovačky dokleslovačky. a samo potom různá bludišktě na psaní bych čekala až na školu kažád pí uč má svůj styl písma učenía je to někdy nepříjemné dítě to přeučit. já tedy kápla na super učitelku a kceptuje vše.... ale i tak 😉 přeji hodně štěstí v první třídě.

akvi
14. srp 2009

Ak vie dieta citat pred nastupom do skoly, ma to vela pozitiv, ale aj vela negativ. Pozitiva - to tu napisala mart.s. Odpada vam jedna starost a jedna zataz pre dieta. Ak je ale taketo dieta, co uz vie citat v triede same, moze to pocitovat aj negativne. Som ucitelka 1.-4. a mam skusenost z 1. tr. - mala som dievca, co vedelo citat, bola jedina v triede. Samozrejme, snazila som sa ju zamestnat adekvatnymi ulohami, aby sa nenudila. Bola velmi zlata, ale strasne ju vzdy mrzelo, ze sa nemoze zapajat do niektorych cinnosti, co som robila s ostatnymi. Hlavne prvy polrok. Ani som si neuvedomila dovtedy, ake je to pre dieta dolezite, zdielat so spoluziakmi rozne hry a sutaze. Lebo darmo som vymyslala pre nu nejake nahradne hry, nebolo to uz ono.. Vela zalezi od zlozenia triedy a od ucitelky, od povahy vasho dietata a pod.. Urcite by som pred nastupom do skoly dieta neucila citat, len ak by prejavovalo velmi silny zaujem. Pomozete detom aj tym, ze ich naucite par pismeniek, urcite budu hrde, ked zvladnu tlacenymi pismenami napisat svoje meno. Radsej treba s detmi precvicovat zvukove rozoznavanie pismenka - napr. povedz mi slovo, ktore sa zacina na ... , alebo opacne - na ake pismenko sa zacina slovo ...... Dalej skuste s detmi slabikovat - pomocou riekaniek a vycitaniek.. Tvorte vety - najprv z dvoch slov, potom troch, styroch a pod... Ked uz budu vediet par pismeniek, nech sa snazia ich vyhladavat v pisanom texte...
Takymito ulohami im pomozete viac, ako keby ste ich ucili citat. 😉

penny13
14. srp 2009

Bjorka, mám päťročnú princeznú. Vie už aj trochu čítať, kupujem je hlavne knižky s veľkými písmenami, rôzne maľovánky pre predškolákov´, Macka Púsikaa Adamka.

penny13
14. srp 2009

Bjorka, myslím si, že je to normálne. Je veľa detí, ktoré už pred nástupom do školy vedia čítať, dokonca i písať. Ako tu hovoria aj ostatné baby, záleží hlavne na učteľke.
Držím tvojmu synčekovi palce, nech sa mu v škole darí, nech sa nájde nových kamarátov.

bets
14. srp 2009

prave vcera som si kupila casopis dieta (dlho som ho nekupovala, lebo uz mam vascie deti a myslela som, ze uz mi nemoze vela ponuknut).
prave tu sa venovali citaniu. ze dnes vela deti, ktore prichadzaju do prveho rocnika pozna minimalne pismena a cislice. takze konecne odporucanie bolo hravou formou toto deti naucit - napr. kreslenim do piesku, vyskladanim pismen z kamienokv, hru ze jeden povie slovo a dalsie povie slovo na posledne pismeno daneho slova, vytlieskavat slabiky, spocitavat aspon do 5. v podstate vsetko aspon zaklady. ale ze na druhej strane sa to dieta vsetko v skole nauci, ale je viac s nim prace doma, niektore deti citlivo beru, ze preco ono nieco nevedelo, ked vacsina deti tu informaciu vedela a pod.

ja som kupila taky pracovny zosit - hviezda v matematike, v citani. tu je kopec uloh, a maju viac verzii podla veku dietata. ale u nas dovodom bolo, nie naucit citat a pocitat (to sa naucil sam), ale syn stale ziada rozne ulohy a mladsia dcera sa urazi, ked jej nekupim.
u nas okrem toho idu aj osemserovky, tajnicky, rozne matematicke ulohy - kupujeme rozne predskolske a skolske casopisy.

kikaba
21. srp 2009

Ahoj Bets... zaujali ma informacie o casopisoch pre deti...

...mam skusenosti s edukativnymi knizkami vydavatelstva Pro Solutions. Je to mlade vydavatelstvo, ktore sa specializuje na vyber a produkciu kvalitnych knih pre deti a mladez. Ich knihy som nasla v roznych knihkupectvach, teraz v lete som objavila 19% zlavy pri nakupe priamo cez ich e-shop www.pspublishing.sk

Od maja 2009 som velkou fanusickou ucebneho systemu LOGICO, ktory sme s dcerkou objavili na Dni deti - podla informacie z webu, by mala byt coskoro spustena aj stranka www.logico.sk

bets
21. srp 2009

kikaba,
tak daj konkretny tip, co sa osvedcilo.
ja som maniak na knizky a rozne casopisy (hlavne naucne, casopisy kde je vela krizoviek, uloh, tajniciek). nemam az tak casu vyhladavat, tak vacsinou si necham poradit od mamiciek, alebo idem len tak do knihkupectva a nahodnym vyberom kupim.
takze lustime a citame skoro vsetko co sa k nam dostane (ale nie vsetko trvalo zaujme, niekedy sa az po case vratime k nejakemu titulu). u nas to vyzaduje syn a ja sa ho snazim podporit v jeho zaujmoch.
tie pracovne zosity vyzeraju fajn, skusim pre dceru, syn by uz potreboval nieco pre starsich.